7


  • Учителю
  • Дүниетану Тау өсімдіктері мен жануарлары.

Дүниетану Тау өсімдіктері мен жануарлары.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

4 Бекітемін :

Директордың оқу- ісінің меңгерушісі:

_________________





Сыныбы

4-«Ә» сынып



Пәні

Дүниетану

Мерзімі

</<font face="Times New Roman, serif">7.11.2016жыл

Тақырыбы

Өсімдіктер мен жануарлар.

Мақсаты

Таулы жердегі климат жағдайларының аймақтық сипаты және өсімдіктер мен жануарлар әлемінің ерекшеліктері туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже

Өз бетінше тақырып меңгереді.Сыныптағы ынтымақтастық атмосфера қалыптасып,шығармашылық ойлау қабілеті артады.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер.

Жаңа тәсілдер:топтастыру, Джиксо әдісі, «Миға шабуыл» әдісі «Фишбоуын» әдісі «Қызық хат» әдісі, жеке және топтық жұмыс,АКТ: интерактивті тақта,СТО,күлекештер

Таулы аймақ суреті,қазақстан физикалық картасы, плакаттар, түрлі-түсті қаламдар,топқа бөлуге арналған сөздер, күлекештер

Қажетті құралдар

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыты

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық.

Сөздер арқылы топқа бөлу Су құстары

Су өсімдіктері

Су жануарлары.

Орындарынан тұрады.Өлеңді хормен айтады, іс қимылмен көрсетеді. Сөздер арқылы топқа бөлінеді.

Су құстары

Су өсімдіктері

Су жануарлары

3-мин

Қол соғу арқылы

Білу

Өткен тарауға шолу жасау «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады.





«Фишбоуын» әдісі арқылы қорытынды жасау.

Интертақтадан сызба көрсету.

«Миға шабуыл» әдісі арқылы әр топ өз атауына байланысты баяндау,өткен тақырыпты еске түсіреді.





3-топ өздеріне берілген сызбаны,тапсырмаларды орындай отырып толтырады.

1-топ -Басын

Су қоймасындағы жануарлар мен өсімдіктерге төнетін басты қауіп.

2-топ -Сүйегін

Су қоймасындағы жануарлар мен өсімдіктердің құрып кетуінің басты себебі.

3-топ-Құйрығын

Осы қателіктерді болдырмаудың жолдары.

Әр топ екі проблемалық сұрақ жауабын анықтайды.

7-мин



















5-мин

Оқушылар қол соғу арқылы бағалайды.

Мұғалім күлекешпен бағалайды.







Топтар бір-бірін бағалайды, күлекештер арқылы бағаланады.



Түсіну





Сергіту сәті

Ұзын мұртты құмырсқа,

Келе жатты жұмысқа.

Оң жағына қарады,

Сол жағына қарады.

Допты көріп қуанып,

Тау екен деп қалады.



















Жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында «Джиксо» әдісі бойынша «Қызық хат» тапсырмасы ұсынылып отыр.

Қызыл

Жасыл

Сары түстегі хат қалтасына тақырыпты 3-ке бөліп салып 3-топқа ұсыну.







Тақтада карта ілінеді





























Өлең шумағын оқушылар жатқа айта отырып

Ұзын мұртты құмырсқа,

Келе жатты жұмысқа.

Оң жағына қарады,

Сол жағына қарады.

Допты көріп қуанып,

Тау екен деп қалады.

.қимылмен жаттығу жасалады.





Өздері таңдаған түстегі тапсырманы орындайды.

Әр топ өз мәтінін оқып тобымен дайындалып тақтада қорғайды.















Әр топ өз тапсырмасындағы

тауларды картадан көрсетеді.





2-мин



























8-мин























































Талдау



«Ой толғаныс»

тақырыпқа байланысты тапсырма

Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды таппен талқылап жауаптарын ортаға салады.









1-топқа

-Балалар, Н.Ә.Назарбаев «Қазақстан-2030» стратегиялық бағдарламасында Қазақстанды ненің символы ретінде алдв?

-Ол аңның қандай өзіндік ерекшелігі бар.

2-топ

-Қазақстан жалауында қандай құс бейнеленген?

-Ол ненің нышаны?

3-топ

--Өзің тұратын жерде тау бар ма?

-Таудың қандай пайдасы бар?

Осы тапсырмаларға жауапты топпен орындайды.





10-мин

Белсенді оқушыларды

Марапаттау

.Топтар бір-бірін бағалайды, смайликтер арқылы бағаланады.

Жинақтау

Слайдпен жаңа тақырыпқа байланысты түсініктеме көрсетіледі.

Әр топқа өз бетінше тауға байланысты 2-мақалдан айтады.





5-мин

Оқушылар өзін-өзі

бағалайды.

Критериалды бағалау жүргізіледі.

Бағалау



Үйге тапсырма

Өткен тарауларға байланысты өз ойын жүйелі айтуына бағалау



Үйге тапсырма

Тарауды оқу , түсінік айту. .

Топтық пікірталас кезіндегі жүйелі шешімді қолдау,өз пікірін сеніммен

айту,өзін-өзі бағалайды.







3-мин

Топ бақылаушысының

бағалауы

Смайликтер арқылы бағалау.

Кері байланыс



Бүгінгі тақырыпқа байланысты ұнаған , ұнамаған тұстарын стикерге жазып тақтаға ілу ұсынылады.

Кері байланыс арқылы ұсыныс жасалды.



2-мин

.















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал