- Учителю
- Конспект по українському читанню Ріпка
Конспект по українському читанню Ріпка
Тема:Ріпка (українська народна казка)
Мета:Познайомити учнів з казкою «Ріпка»; збагачувати словниковій запас, вчити інтонаційно правильно відтворювати діалоги героїв творів, формувати вміння пояснювати значення слів; розвивати психологічні якості, виховувати повагу до мови.
Обладнання:підручник (1 клас ), картинки з діями, костюми для спектаклю, малюнки, ілюстрації до казки.
Підготовчий етап: підготувати міні-спектакль з учнями 4 класу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Привітання «Посмішка сусіду»
Давайте усміхнемося один одному, нашим гостям і з таким настроєм проведемо урок.
-
Я бачу ви всі готові до уроку, тож почнемо.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. перевірка домашнього завдання:
- Про що або про кого розмовляли?
- Ким ви є для бабусі?
- А ким ви є своїм батькам?
- Як назвати тата, матір, бабусю, дідуся, братів та сестер одним словом?
- Хто є в твоїй родині?
2. Робота по малюнкам
- Хто що робить?
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
- Ви любите казки?
- А чому?
- Які ви знаєте казки?
ІV. Вивчення новогоматеріалу.
Сьогодні ми теж будемо вивчати казку, а яку самі відгадайте в загадці:
На городі виростає
Сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,
Великою стала.
Став тут дід усіх гукати
Та красуню рвати.
А цю казку, діти, ви
Встигли відгадати?
( Ріпка)
- показ малюнка ріпки
- Може хтось знає, це овоч чи фрукт?
- Це овоч - про це ми будьмо з вами говорити на наступних уроках.
- Знаєте ви таку казку?
- Хто є ( які герої ) є у ріпці?
V. Фізкультхвилинка «Подоляночка»
Діти співають і грають.
Показ спектаклю учнями 4-го класу
VI. Закріплення вивченого.
-
Бесіда
Сподобалась вам казка?
Ми на наступному уроці будемо далі вивчати цю казку, але вже не віршовану, а більш традиційно.
-
Робота з підручником
Відкрийте сторінку 16-17
Яка казка зображена?
Дивіться на малюнки та відповідайте на питання:
Хто почав тягнути ріпку?
Хто прибіг допомагати діду?
А онучка допомагала? За ким вона стояла?
</ Що сталося далі?
Хто останній прибіг на поміч?
А чому ріпку не зміг витягти один дід?
Чому учить ця казка?
-
Це казка про дружбу. Якщо будуть всі дружно працювати, то всі справи будуть зроблені. Давайте і ми будемо брати приклад з героїв казки, будемо дружними.
VII. Висновок уроку.
- Яку казку вивчали?
- Що сподобалося найбільше?
- Гра «склади правильно»
За малюнками скласти по черзі усіх героїв казки.
- Допобачення.
2