7


  • Учителю
  • Ашық сабақ 'Екі әріптің өрнектің мәндерін табу' 3- сынып

Ашық сабақ 'Екі әріптің өрнектің мәндерін табу' 3- сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 19.11.2015ж

Тақырыбы: Екі әріпті өрнектің мәндерін табу.

Мақсаты: Құрылымы неғұрлым күрделі әріпті өрнектерді құрастыруды үйрету; жазу және олардың мәнін табу біліктілігін қалыптастыру; талқылау, талдау, қорытынды жасау біліктілігін дамыту.

Түрі: аралас сабақ.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, талдау, қорыта білу.

Көрнекілігі: плакат, үлестірме, суреттер.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

а) Сынып тазалығына қарау

ә) Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

- Балалар,бүгінгі сабағымыз күндегіден ерекше сабақ. Сабағымызға қонақтар келіп отыр. Қонақтармен сәлемдесіп алайық.

Жақсы оқып сабақты,

Әдеп сақтау сәніміз.

Сәлем бердік сіздерге,

Басты иіп бәріміз.

б) Психологиялық дайындық.

Математика керек әр күнге,

Математика қажет өмірде .

Математиканы оқимыз,

Миымызға тоқимыз.

-Барлығыңа сабақта сәттілік тілеймін!

Математика-Абай атамыз ғалымдар патшасы деген екен.Яғни , математиканы білсек барлығын да біледі екенбіз.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 7,8

ІІІ. Білімін пысықтау: ауызша жұмыс. Математикалық диктант.

  1. 20 + 30 = 50 25-15 = 10 45+15= 60

20 ∙ 2 = 40 30 ∙ 3 = 90 6 ∙ 2 = 12

10 : 5 = 2 20 : 10 = 2 300 : 100 = 3

ІҮ. Жаңа материалды түсіндіру:

  1. № 1. Екі әріпті өрнектің мәндері қалай табылғанын түсіндір:

a - b, мұндағы a=280, b= 120

Шешуі: a - b = 280 - 120= 160

Жауабы: 160.

2. № 2. Әріпті өрнектердің мәндерін тап:

4 ∙ а + 78, мұндағы а = 8; 4 ∙ 8 + 78 = 32 + 78 = 110

36 - 18 : у, мұндағы у = 2 36 - 18 : 2 = 36 - 9 = 27

45 + 5 х т , мұндағы т = 3 45 + 5 ∙ 3 = 45 + 15 = 60

50 ∙ п - 15, мұндағы п = 10 50 ∙ 10 -15 = 500 - 15 = 485

7 ∙ (25 : х - 4), мұндағы х = 5 7 ∙ (25 : 5 - 4) = 7х 10 = 70

  1. Жұппен жұмыс.

  2. № 3. Кестені толтыр:

  3. Кестені толтырыңдар:

a

56

48

204

350

67

840

b

38

72

124

260

29

70

a+b

94

120

328

610

136

910


a

6

7

6

5

8

3

b

7

7

4

9

7

9

aхb

42

49

24

45

56

27


5.Өздік жұмыс. № 4. Салыстыр.

30м ‹ 20м ∙ 10 8 ц ∙ 4 › 500 кг

32дм ∙ 4 ‹ 7 м 3 күн ∙ 9 ‹ 1 ай

Сергітусәті.

Қостық біз, көбейттік біз,

Қатты шаршап кеттік біз.

Кәне, тұра қалайық,

Қимылдасын қол-аяқ.

Кірпікті де қағайық,терең демді алайық,

Орнымызға отырып,

Сабаққа назар салайық.

Ү. Білімін бекіту:

1. Топтық жұмыс. № 5 .Суретті құрастыру

1топ 2 топ


500

90

45

18

7

Е

р

т

і

с

2. Есеп шығару. № 7.

1) Түске дейін - 9 бөлшек Шешуі: 9 + 9 ∙2 = 9+18 = 27

Түстен кейін - 2есе артық Жауабы: шебер 27 бөлшек дайындады.

Дайындады - ?

2) Жиналды - 25 қияр Шешуі: (25 + 15) : 5 = 8

Қызанақ - 15кг Жауабы: 8 жәшік қажет.

Салды - 5 килограммнан

3. № 8

Шешуі: 28 : 4 = 7 Жауабы: 7 аттракционның төбесі жабық орында.


ҮІ. Сабақты қорыту: Шығармашылық тапсырма орындау. № 10.

ҮІІ. 1)Үйге тапсырма: № 9, 12. 105 бет.

2) Бағалау

«Талица жалпы негізгі білім беретін мектебі» КММ







Математика пәнінен ашық сабақ


Тақырыбы:

3 «А» сынып





Дайындаған: Аскар Салтанат Аскаркызы

Бастауыш сынып мұғалімі


2015 жыл.
























 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал