7


  • Учителю
  • Тақырыбы: Мектебіме саяхат. Нн дыбысы мен әрпі

Тақырыбы: Мектебіме саяхат. Нн дыбысы мен әрпі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тақырыбы: Мектебіме саяхат. Нн дыбысы мен әрпі

Мектеп:М.Жүнісов атындағы негізгі жалпы білім беретін мектеп

Пәні: Сауат ашу

Сыныбы: 1 сынып

Күні:

Мұғалім:Куттыгулова Индира Талапкалиевна

Қатысты: 8

Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар:

1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау

1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану

1.3.8.1 Жазу жолын жоларалық кеңістікті , жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар:

Сөйлем сызбасын оқи алу.Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қою.

Оқушылардың көпшілігі:

Тыңдау арқылы және сюжеттік суреттің көмегімен мәтінді баяндау, дәлеледеулер жасай алу

Кейбір оқушылар:

Қызықты және сиппаттамалық сөз орамдарын орынды қолданып жазу

Осыған дейін меңгерілген білім:

Оқушылар әртүрлі мақсатта жазылған мәтіндерден негізгі ойды анықтап , өз іс- әрекетіне рефлекция жасай алады

Күтілетін нәтиже:

Н дыбысы мен әрпін ажырата алуы, әріптң дыбыспен сәйкестендіре білуі



Керекті құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер:

Оқулық, флипчарт, маркерлер, интербелсенді тақта.

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті



Қызығушылықтарын ояту

5-7 минут

Психологиялық дайындық

Оқушылардың алдарына алдын -ала төрт түліктің суреті,келесі баланың алдына төлдерінің суреті қойылады.Оқушы ашып қарайды да суретке сәйкес өз сыңарын тауып жұптасады.

Жұптық жұмыс. Үй тапсырмасы «Менің сүйікті мектебім» тақырыбынан жұпта бір-біріне түсінгендерін айтады.



Мағынаны тану

5-6 минут

«Сиқырлы қобдиша» әдісі арқылы қорапшаның ішіндегі затты тапқызу,орындарында отырған оқушылар сұрақ қояды (қатты ма,бұдыр ма,жеуге бола ма,біреу ме.....т.б)

Бұл не? Нан туралы білетіндерін еске түсіру





Білемін Білгім келеді Білдім





Оқулықпен жұмыс. «Диқан »мәтінмен танысамыз «Бағытталған оқу» әдісі бойынша таныстырылады. Әр бөлікті қатар оқып,оқыған бөлігіне тақырып ойлайды.

(Оқығандары бойынша өзге топқа түсіндіреді, «Бағдаршам» әдісі арқылы топты бағалату)



Сергіту сәті.

Нан қиқымын шашпаңдар

Жерде жатса баспаңдар

Теріп алып , қастерлеп

Торғайларға тастаңдар



Денгейлік тапсырмалар:

1-тапсырма

Дүниедегі ең жақын адам кім? Ең қажетті ас қалай аталады? (ана, нан)

2-тапсырма

Сөздерге мағынасы қарама-қарсы сөздерді тап.

Оң-

Тұрды-

Биік-

Жақсы-

Жуан-

Ұзын-

Батыр-

  1. жаттығу. Н әрпі кездесетін сөздерді жаз

    Нан, Назира, арман





Ойтолғаныс

3-4 минут





Топтық тапсырма

1 топ. Мынау ненің суреті?Оны кім өсіреді?Егін піскен кезде немен орады?

2 топ. Мынау не?Бидайдан ұнды қалай жасайды?

3-топ. Мынау не?Ұннан нанды кім пісіреді?































2-3 минут

Рефлексия.

«Бес жолды өлең» әдісі арқылы тақырыпты қорыту. Мысалы:

  1. Не?

  2. Қандай?

  3. Не істеді?

  4. 4 сөзді сөз орамы.

  5. Мәндес сөз



Қосымша мәліметтер











Өткізілген сабақ бойынша мұғалім жазбасы:

Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер тиімділігі:





Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді:









Оқушылардың белсенділігі:













Сабақтың мақсатына жету жолындағы қадамдардың маңызы:

















Кездескен кедергілер мен оны еңсеру жолдары:















Тақырыбы: Мектебіме саяхат. Нн дыбысы мен әрпі

Мектеп:М.Жүнісов атындағы негізгі жалпы білім беретін мектеп

Пәні: Сауат ашу

Сыныбы: 1 сынып

Күні:

Мұғалім:Куттыгулова Индира Талапкалиевна

Қатысты: 8

Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар:

1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау

1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану

1.3.8.1 Жазу жолын жоларалық кеңістікті , жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар:

Сөйлем сызбасын оқи алу.Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қою.

Оқушылардың көпшілігі:

Тыңдау арқылы және сюжеттік суреттің көмегімен мәтінді баяндау, дәлеледеулер жасай алу

Кейбір оқушылар:

Қызықты және сиппаттамалық сөз орамдарын орынды қолданып жазу

Осыған дейін меңгерілген білім:

Оқушылар әртүрлі мақсатта жазылған мәтіндерден негізгі ойды анықтап , өз іс- әрекетіне рефлекция жасай алады

Күтілетін нәтиже:

Н дыбысы мен әрпін ажырата алуы, әріптң дыбыспен сәйкестендіре білуі



Керекті құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер:

Оқулық, флипчарт, маркерлер, интербелсенді тақта.

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті



Қызығушылықтарын ояту

5-7 минут

Психологиялық дайындық

Оқушылардың алдарына алдын -ала төрт түліктің суреті,келесі баланың алдына төлдерінің суреті қойылады.Оқушы ашып қарайды да суретке сәйкес өз сыңарын тауып жұптасады.

Жұптық жұмыс. Үй тапсырмасы «Менің сүйікті мектебім» тақырыбынан жұпта бір-біріне түсінгендерін айтады.



Мағынаны тану

5-6 минут

«Сиқырлы қобдиша» әдісі арқылы қорапшаның ішіндегі затты тапқызу,орындарында отырған оқушылар сұрақ қояды (қатты ма,бұдыр ма,жеуге бола ма,біреу ме.....т.б)

Бұл не? Нан туралы білетіндерін еске түсіру





Білемін Білгім келеді Білдім





Оқулықпен жұмыс. «Диқан »мәтінмен танысамыз «Бағытталған оқу» әдісі бойынша таныстырылады. Әр бөлікті қатар оқып,оқыған бөлігіне тақырып ойлайды.

(Оқығандары бойынша өзге топқа түсіндіреді, «Бағдаршам» әдісі арқылы топты бағалату)



Сергіту сәті.

Нан қиқымын шашпаңдар

Жерде жатса баспаңдар

Теріп алып , қастерлеп

Торғайларға тастаңдар



Денгейлік тапсырмалар:

1-тапсырма

Дүниедегі ең жақын адам кім? Ең қажетті ас қалай аталады? (ана, нан)

2-тапсырма

Сөздерге мағынасы қарама-қарсы сөздерді тап.

Оң-

Тұрды-

Биік-

Жақсы-

Жуан-

Ұзын-

Батыр-

  1. жаттығу. Н әрпі кездесетін сөздерді жаз

    Нан, Назира, арман





Ойтолғаныс

3-4 минут





Топтық тапсырма

1 топ. Мынау ненің суреті?Оны кім өсіреді?Егін піскен кезде немен орады?

2 топ. Мынау не?Бидайдан ұнды қалай жасайды?

3-топ. Мынау не?Ұннан нанды кім пісіреді?































2-3 минут

Рефлексия.

«Бес жолды өлең» әдісі арқылы тақырыпты қорыту. Мысалы:

  1. Не?

  2. Қандай?

  3. Не істеді?

  4. 4 сөзді сөз орамы.

  5. Мәндес сөз



Қосымша мәліметтер











Өткізілген сабақ бойынша мұғалім жазбасы:

Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер тиімділігі:





Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді:









Оқушылардың белсенділігі:













Сабақтың мақсатына жету жолындағы қадамдардың маңызы:

















Кездескен кедергілер мен оны еңсеру жолдары:















Тақырыбы: Мектебіме саяхат. Нн дыбысы мен әрпі

Мектеп:М.Жүнісов атындағы негізгі жалпы білім беретін мектеп

Пәні: Сауат ашу

Сыныбы: 1 сынып

Күні:

Мұғалім:Куттыгулова Индира Талапкалиевна

Қатысты: 8

Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар:

1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау

1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану

1.3.8.1 Жазу жолын жоларалық кеңістікті , жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар:

Сөйлем сызбасын оқи алу.Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қою.

Оқушылардың көпшілігі:

Тыңдау арқылы және сюжеттік суреттің көмегімен мәтінді баяндау, дәлеледеулер жасай алу

Кейбір оқушылар:

Қызықты және сиппаттамалық сөз орамдарын орынды қолданып жазу

Осыған дейін меңгерілген білім:

Оқушылар әртүрлі мақсатта жазылған мәтіндерден негізгі ойды анықтап , өз іс- әрекетіне рефлекция жасай алады

Күтілетін нәтиже:

Н дыбысы мен әрпін ажырата алуы, әріптң дыбыспен сәйкестендіре білуі



Керекті құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер:

Оқулық, флипчарт, маркерлер, интербелсенді тақта.

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті



Қызығушылықтарын ояту

5-7 минут

Психологиялық дайындық

Оқушылардың алдарына алдын -ала төрт түліктің суреті,келесі баланың алдына төлдерінің суреті қойылады.Оқушы ашып қарайды да суретке сәйкес өз сыңарын тауып жұптасады.

Жұптық жұмыс. Үй тапсырмасы «Менің сүйікті мектебім» тақырыбынан жұпта бір-біріне түсінгендерін айтады.



Мағынаны тану

5-6 минут

«Сиқырлы қобдиша» әдісі арқылы қорапшаның ішіндегі затты тапқызу,орындарында отырған оқушылар сұрақ қояды (қатты ма,бұдыр ма,жеуге бола ма,біреу ме.....т.б)

Бұл не? Нан туралы білетіндерін еске түсіру





Білемін Білгім келеді Білдім





Оқулықпен жұмыс. «Диқан »мәтінмен танысамыз «Бағытталған оқу» әдісі бойынша таныстырылады. Әр бөлікті қатар оқып,оқыған бөлігіне тақырып ойлайды.

(Оқығандары бойынша өзге топқа түсіндіреді, «Бағдаршам» әдісі арқылы топты бағалату)



Сергіту сәті.

Нан қиқымын шашпаңдар

Жерде жатса баспаңдар

Теріп алып , қастерлеп

Торғайларға тастаңдар



Денгейлік тапсырмалар:

1-тапсырма

Дүниедегі ең жақын адам кім? Ең қажетті ас қалай аталады? (ана, нан)

2-тапсырма

Сөздерге мағынасы қарама-қарсы сөздерді тап.

Оң-

Тұрды-

Биік-

Жақсы-

Жуан-

Ұзын-

Батыр-

  1. жаттығу. Н әрпі кездесетін сөздерді жаз

    Нан, Назира, арман





Ойтолғаныс

3-4 минут





Топтық тапсырма

1 топ. Мынау ненің суреті?Оны кім өсіреді?Егін піскен кезде немен орады?

2 топ. Мынау не?Бидайдан ұнды қалай жасайды?

3-топ. Мынау не?Ұннан нанды кім пісіреді?









</





















2-3 минут

Рефлексия.

«Бес жолды өлең» әдісі арқылы тақырыпты қорыту. Мысалы:

  1. Не?

  2. Қандай?

  3. Не істеді?

  4. 4 сөзді сөз орамы.

  5. Мәндес сөз







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал