- Учителю
- Сабақтың тақырыбы: Көкеністер. Жеміс-жидектер. Дауыссыз дыбыс. Сабақтың мақсаты: Көкөніс, жеміс-жидектермен таныстыра отырып, қайда өсетіндігі, пайдасы туралы түсіндіріп, дауыссыз дыбыс туралы үйрету. Дәрумендер осы жемісте екенін жете білу. Тазалыққа үйр
Сабақтың тақырыбы: Көкеністер. Жеміс-жидектер. Дауыссыз дыбыс. Сабақтың мақсаты: Көкөніс, жеміс-жидектермен таныстыра отырып, қайда өсетіндігі, пайдасы туралы түсіндіріп, дауыссыз дыбыс туралы үйрету. Дәрумендер осы жемісте екенін жете білу. Тазалыққа үйр
Пәні:Сауат ашу
Күні:
Сабақтың тақырыбы:Көкеністер.Жеміс-жидектер. Дауыссыз дыбыс.
Сабақтың мақсаты: Көкөніс,жеміс-жидектермен таныстыра отырып, қайда өсетіндігі, пайдасы туралы түсіндіріп, дауыссыз дыбыс туралы үйрету. Дәрумендер осы жемісте екенін жете білу. Тазалыққа үйрету , салауаттылыққа баулу.
Сабақтың түрі:жаңа сабақ
Сабақтың әдісі:түсіндіру,әңгімелеу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер.
Сабақтың барысы:
l. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушыларды түгендеу 2.Зейінін сабаққа аудару.
ll.Өткенді қайталау: -Үй жануарларының қандай түрлерін білесіңдер- Малдың пірі не?-Үй жануарларының пайдасы қандай?
lll. Жаңа сабақ а) Көкөніс, жеміс-жидек туралы түсінік беру.
ә) Жемістер туралы оқушылардың білетінін анықтау.-Жемістер қайда өседі?
-Сендер жемістерді білесіңдер ме? -Алма, алмұрт, шие, жүзім, қарақат,алхоры т.б.
lҮ.Оқулықпен жұмыс
суретпен жұмыс
Суреттегі жемістердің атын атап, пайдасы туралы айту.
Дыбыстық талдау жасау.Шие сөзіндегі дауыссыз дыбыстарды табу.
Функциянальдық сауаттылық. Сұрақ -жауап Балалар сурет бойынша есте қалғандарын жемістердің атын атау.
Ү. Сергіту сәті:
Үl. Дәптермен жұмыс
Үлгі бойынша тапсырмаларды орындау.
Үll. Білімді бекіту: :-Балалар, қане кім әңгімелеп береді?-Сендердің бақта қандай жемістер өседі?-Жемістерді қысқа қалай сақтайды?-Одан біз қандай пайдалы жағын қажетімізге жаратамыз?-Көкөністер қайда өседі?-Көкөністерді ата?
Үlll. Қорытынды: Бүгін біз сендермен көкөністер, жеміс-жидектер туралы білдік? Дидактикалық ойын: «Таптым, таптым.» ..лм..., ...р...к,
Мадақтау