7


  • Учителю
  • Сабақтың тақырыбы: 'Бөлшектер мен үлестер. Олардың жазылуы'

Сабақтың тақырыбы: 'Бөлшектер мен үлестер. Олардың жазылуы'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тақырыбы: Бөлшектер мен үлестер.Олардың жазылуы.

Сабақтың мақсаты: 1.Оқушыларды бөлшек ұғымымен,үлестердің жазылуымен таныстыру. 2. Математикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту; 3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу;

Типі: жаңа сабақ

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап,өзіндік жұмыс..

Көрнекілігі: кестелер.

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу

Сабаққа назарларын аудару.Шаттық шеңберін құру.

Күн жарығын алақанға саламын.

Жүрегіме басып ұстай қаламын.

Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді,

Болып кетер сонда дереу жан-жағым.

II . Мақсат қою. Сабақтың мақсатын хабарлау.

III. Жаңа сабақты түсіндіру №1 көрнекіліктерді қолдана отырып түсіндіру

-Тіктөртбұрыштар неше тең бөлікке бөлінген? -Қанша бөлігі боялған?

-Тәрелкеге тең төрт бөлікке бөлінген алманың 2бөлігі салынды.Демек,тәрелкеге 4/2 алма салынды. 4/2 - мұндай жазба бөлшек деп аталады.

Бөлшек сызығының астында жазылған сан - бөлшектің бөлімі. Ол неше бөлікке бөлінгенін көрсетеді.

Бөлшек сызығының үстінде жазылған сан- бөлшектің алымы. Ол неше бөліктің алынғанын көрсетеді.

5 : 2, 8 : 6, 9 : 4, 12 : 1 бөлімін, алымын анықтау.

Ә. Үлгі бойынша бөлшектер жазу.

№2 Есептерді талдау,шығару №3. Бос орындарға теңдіктер тура болатындай сандар қой.

№4.Есептің сызбасын толықтыр. №5 Ауызша жарыстыру Кім тапқыр? Сергіту сәті

ІІІ. Өздік жұмыс І нұсқа.

  1. Мысалдарды арында.

75 821 · 90 678 098 · 70 100376 : 8

  1. Есепті шығар.

Туристер 5 км/сағ жылдамдықпен 3 сағ және 4 км/сағ жылдамдықпен 2 сағ жүрді. Туристер қандай қашықтықты жүріп өтті?

  1. Теңдеулерді шеш.

84 - 4 · а = 60 с · 60 = 50000 + 1900

  1. Ені 3 см, ал ұзындығы 2 есе артық тіктөртбұрыш сыз. Оның ауданын тап.

№ 2 өздік жұмыс. ІІ - нұсқа

  1. Есептегі қателерді тауып, дұрыс шығар.



735827 124874 5487250 50

* * -

900 4 5 19745

66223830 499296 48

45

37

35

22

20

25

25

0

  1. Есепті шығар.

Аралары 700 км қашықтықта орналасқан екі қаладан бір-біріне қарама-қарсы бағытта екі автобус шықты. Бірі 60 км/сағ, екіншісі 80 км/сағ жылдамдықпен жүрді. Екі автобус қанша уақыттан кейін кездеседі?

  1. Теңдеулерді шеш.

1365 - 4 · х = 1297 1230 · 3 + а = 7680

  1. Ауданы 12 см2, ені 2 см тіктөртбұрыш сыз. Периметрін есепте жауабын милиметрмен жаз.

V. Сабақты қорытындылау.№7, №8 орындау. Логикалық есеп сызбаның көмегімен шығарылады. -Бүгін қандай ұғыммен таныстық?

VI. Үйге тапсырма: №6 107 бет.

Бағалау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал