7


  • Учителю
  • Открытый урок на тему: «Тері ағзаның қорғаныс мүшесі және оның атқаратын қызметі»

Открытый урок на тему: «Тері ағзаның қорғаныс мүшесі және оның атқаратын қызметі»

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

1715. 09.2015

Сабақтың тақырыбы:

Тері ағзаның қорғаныс мүшесі және оның атқаратын қызметі.

Сабақ мақсаты:

Тері - ағзаның қорғаныс мүшесі.

Жарақат алғандағы алғашқы көмек туралы түсінік

Күтілетін нәтіже:



Ағзаның қорғаныс мүшелері туралы түсініктері кеңейеді, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



Шаттық шеңбері Миға шабуыл

ДЖИКСО Екі жұлдыз бір тілек

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин

2.« Миға шабуыл » ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 5 мин



Түрлі-түсті қағаздан жүрек жасайды, ізгі тілектер жазады, топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды



Дүниетану оқулығы ноутбук стиккер Түрлі - түсті қағаздар





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Кроссворд шешу 7 мин





Кроссвордтағы сөздерді тапады, топтар бірін бірі бағалайды





Кроссворд сызбасы



Ноутбук



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісі 20 мин





1-топ Мәтінді түсіндіреді 2-топ Дене тазалығын сақтау ережелері 3-топ Жарақат алғанда алғашқы көмек көрсету шарасы

4-топ Тесттік тапсырмалар

Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.



Топтар өз тапсырмасын орындайды.

Топтар бірін-бірі тыңдайды





Оқулық

Түрлі - түсті қағаздар





Йод , таза мата,





4



Сабақты қорытындылау

8 мин

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару



2.Үй тапсырмасы - Ағза мүшелерін сызу



3.Кері байланыс «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін стиккерге жазады



Бағалау экраны









стиккер

































22. 09.2015

Сабақтың тақырыбы:

Адам денесінің тірек- қимыл қозғалыс мүшелері. Қаңқа және бұлшық ет

Сабақ мақсаты:

Адам денесінің тірек- қимыл қозғалыс мүшелері. Қаңқа және бұлшық ет тұралы түсінік.

Күтілетін нәтіже:



Адам денесінің тірек- қимыл қозғалыс мүшелері. Қаңқа және бұлшық ет туралы түсініктері кеңейеді, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



Шаттық шеңбері Дөңгөлек үстөл Кластерлер

ДЖИКСО БББ

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин

2.«» Дөңгөлек үстөл ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 5 мин



Түрлі-түсті қағаздан жүрек жасайды, ізгі тілектер жазады, топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды



Дүниетану оқулығы ноутбук стиккер Түрлі - түсті қағаздар





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. 7 мин





Кроссвордтағы сөздерді тапады, топтар бірін бірі бағалайды





Кроссворд сызбасы



Ноутбук



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісі 20 мин





1-топ Мәтінді түсіндіреді 2-топ Дене тазалығын сақтау ережелері 3-топ Жарақат алғанда алғашқы көмек көрсету шарасы

4-топ Тесттік тапсырмалар

Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.



Топтар өз тапсырмасын орындайды.

Топтар бірін-бірі тыңдайды





Оқулық

Түрлі - түсті қағаздар





Йод , таза мата,





4



Сабақты қорытындылау

8 мин

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару



2.Үй тапсырмасы - Ағза мүшелерін сызу



3.Кері байланыс «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін стиккерге жазады



Бағалау экраны









стиккер

























29.09.2015

Сабақтың тақырыбы :

Қан айналымы мүшелері. Жүрек- қан тамырлары. Қанның қызметі.



Сабақ мақсаты:

Адам денесінің Қан айналымы мүшелері. Жүрек- қан тамырлары, қанның қызметі

тұралы түсінік.

Күтілетін нәтіже:



Адам денесінің Қан айналымы мүшелері. Жүрек- қан тамырлары. Қанның қызметі

тұралы түсінік тері кеңейеді, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



Шаттық шеңбері Дөңгөлек үстөл Кластерлер

ДЖИКСО Бес саусақ

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин

2.«» Дөңгөлек үстөл ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 5 мин



Түрлі-түсті қағаздан жүрек жасайды, ізгі тілектер жазады, топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды



Дүниетану оқулығы ноутбук стиккер Түрлі - түсті қағаздар





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. 7 мин

Қолмен қулақтарды жабады және өзін-өзі тыңдайды , тамырын ұстап тамырын табады қанның соғысын тыңдайды



сөздерді тапады, топтар бірін бірі бағалайды







Ноутбук



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісі 20 мин





1-топ Мәтінді түсіндіреді 2-топ Жүректі күту ережелері 3-топ Қан кеткенде алғашқы жәрдем көрсету

4-топ Қосымша мағлуматтар

Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.



Топтар өз тапсырмасын орындайды.



Топтар бірін-бірі тыңдайды





Оқулық

Түрлі - түсті қағаздар



таза мата, йод, вазелин,





4



Сабақты қорытындылау

8 мин

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару



2.Үй тапсырмасы - Қан айналымы мүшелерін суретін салу

3.Кері байланыс « Бес саусақ» әдісі



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін саусақтарына жазады



Бағалау экраны









Саусақтардың сызбасы

















6.10 2015

Сабақтың тақырыбы :

Тыныс алу мүшелері. Өкпе. Тыныс алу гигиенасы

Сабақ мақсаты:

Өкпе және оның қызметі туралы білімді пысықтау

Күтілетін нәтіже:



Тыныс алу мүшелері. Өкпе. Тыныс алу гигиенасы тұралы түсініктері кеңейеді, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



Шаттық шеңбері Дөңгөлек үстөл Кластерлер

ДЖИКСО Бес саусақ

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин

2.«» Дөңгөлек үстөл ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Түрлі-түсті қағаздан жүрек жасайды, ізгі тілектер жазады, топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды



Дүниетану оқулығы ноутбук стиккер Түрлі - түсті қағаздар





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. 5 мин

Бір қолыңды кеүдеңе екінші қолыңды ішіңе қой. Бірнеше тыныс алу мен тыныс шығаруды жасап, бақылау және қорытынды жасау



Бірнеше тыныс алу мен тыныс шығаруды жасап, бақылау және қорытынды жасалады , жаңа тақырып не туралы екенін түсінеді







Ноутбук



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісі 20 мин





1-топ Мәтінді түсіндіреді 2-топ Өкпе. Тыныс алу гигиенасы 3-топ Тыныс алу мүшесін сақтау ережелері 4-топ Кім қалай тыныс алады?

Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.



Топтар өз тапсырмасын орындайды.



Топтар бірін-бірі тыңдайды





Оқулық

Түрлі - түсті қағаздар







4



Сабақты қорытындылау

8 мин

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару



2.Үй тапсырмасы Тыныс алу мүшелері. Өкпе. Тыныс алу гигиенасын үйрену 3.Кері байланыс « Бес саусақ» әдісі



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін саусақтарына жазады



Бағалау экраны









Саусақтардың сызбасы

























13.10 2015

Сабақтың тақырыбы :

Ас қорыту жолы және астың қорытылып сіңуі. Тамақтану гигиенасы.

Сабақ мақсаты:

Ас қорыту жолы және астың қорытылып сіңуі туралы түсінікті пысықта

Күтілетін нәтіже:



Ас қорыту жолы және астың қорытылып сіңуі тұралы түсініктері кеңейеді, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



Шаттық шеңбері Дөңгөлек үстөл Кластерлер

ДЖИКСО Бес саусақ

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин



2.«» Дөңгөлек үстөл ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Түрлі геометрик фигуралар арқылы топқа бөлінеді, ізгі тілектерін айтады.



Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды



Дүниетану оқулығы

Түрлі геометрик фигуралар





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. 5 мин

Суретті тақтаға іліп қоямын. Оқушыларға сурақтар қойып ойлануларына мұрсат беремін



Оқушылар суреттерді көріп сурақтар тұралы ойланады өз жауаптарын айтады қорытынды жасалады , жаңа тақырып не туралы екенін түсінеді







Ноутбук



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісі 20 мин





1-топ Мәтінді түсіндіреді 2-топ Суретпен жұмыс жасау 3-топ Тамақтанудың белгілі тәртіптері және тазалық ережелері 4-топ Астың құрамы және тәуліктік мөлшері

Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.



Топтар өз тапсырмасын орындайды.



Топтар бірін-бірі тыңдайды





Оқулық

Түрлі - түсті қағаздар

Стиккер

А 4 парағы





4



Сабақты қорытындылау

8 мин

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару



2.Үй тапсырмасы Ас қорыту жолы және астың қорытылып сіңуін үйрену 3.Кері байланыс « Бес саусақ» әдісі



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін саусақтарына жазады



Бағалау экраны









Саусақтардың сызбасы





















20 .10 2015

Сабақтың тақырыбы :



Жүйке жүесі. Жүйке жүесінің гигиенасы.Сезім мүшелері

Сабақ мақсаты:

Жүйке жүйесінің қызметі туралы түсініктерін кеңейту және жүйке жүесі гигиенасымен таныстыру

Күтілетін нәтіже:



Жүйке жүйесінің қызметі туралы түсініктерін кеңейеді және жүйке жүесі гигиенасымен танысады, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Шаттық шеңбері» «Дөңгөлек үстөл» ДЖИКСО

«Бес саусақ»

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин

2.«» Дөңгөлек үстөл ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



Ноутбук стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Сурет бойынша әңгіме қурастыру арқылы адамның әр затты ұстағанда сезетін сезімдерін атау 5 мин





Сурет бойынша әңгіме қурастыру арқылы адамның әр затты ұстағанда сезетін сезімдерін атайды,жаңа тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісін пайдалана отырып, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин





1-топ Мәтінді түсіндіреді 2-топ Жүйке жүйесінің гигиенасы 3-топ Суретпен жұмыс жасау 4-топ Тесттік тапсырмалар және ұйқы туралы мағлумат













Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.





Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді 2-топ Жүйке жүйесінің гигиенасын оқып үйренеді 3-топ Суретпен жұмыс жасау арқылы сезім мүшелерін үйренеді 4-топ Тесттік тапсырмаларды орындайды және ұйқы туралы мағлумат алады



Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық

Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы Жүйке жүесі. Жүйке жүесінің гигиенасы.Сезім мүшелері туралы тақырыпты үйрену 3.Кері байланыс « Бес саусақ» әдісі



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін саусақтарына жазады



Бағалау экраны









Саусақтардың сызбасы





Дүниетану 3-В сынып

Дуниетану 3-В сынып27 .10 2015

Сабақтың тақырыбы :

Адам және табиғат .

Бақылау әдісі. Тажірібе жасау



Сабақ мақсаты:

Бақылау әдісі. Тажірібе жасау туралы түсініктерін кеңейту өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Бақылау әдісі. Тажірібе жасау туралы түсініктері кеңейеді және танысады, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Шаттық шеңбері» «Дөңгөлек үстөл» ДЖИКСО

«Бес саусақ»

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин

2.«» Дөңгөлек үстөл ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



Ноутбук стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Суретти мұқият қарап шиғуды тапсыради, адам табиғатты қалай ігерді? мысал кетіруды ұсынады 5 мин





Сурет бойынша әңгіме қурастыру арқылы адамның Табиғатты қалай ігергендігі туралы ойлаған пікірлерін айтады,тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісін пайдалана отырып, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді бақылау және тәжірибе жасаудың айырмашылығын түсіндіру 2-топ Қабілет және бақылау дағдысын қалыптастыру туралы 3-топ Суретпен жұмыс жасау 4-топ Тәжірибе жұмысы: Суда еритін және ерімейтін заттарды ажырату

Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Қабілет және бақылау дағдысын қалыптастыру туралы үйренеді 3-топ Суретпен жұмыс жасау арқылы бақылау әдісін үйренеді және үйренгенін сөйлеуге дайындалады

4-топ Тәжірибе жұмысы: Суда еритін және ерімейтін заттарды ажыратуды түсіндіреді Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы Тақырып бойынша сұрақ дайындау



3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық









Дуниетану 3-В сынып3 .11 2015

Сабақтың тақырыбы :



Математиканы пайдаланып табиғатты зерделеү

Сабақ мақсаты:

Математиканы пайдаланып табиғатты зерделеү әдістерін үйрету,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Математиканы пайдаланып табиғатты зерделеү әдістерін үйренеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Шаттық шеңбері» «Дөңгөлек үстөл» ДЖИКСО

«Бес саусақ»

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Шаттық шеңбері » арқылы топқа бөлу 3 мин

2.«» Дөңгөлек үстөл ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Суретти мұқият қарап шиғуды тапсыради, адам табиғатты қалай ігерді? мысал кетіруды ұсынады 5 мин





Сурет бойынша әңгіме қурастыру арқылы адамның Табиғатты қалай ігергендігі туралы ойлаған пікірлерін айтады,тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісін пайдалана отырып, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді бақылау және тәжірибе жасаудың айырмашылығын түсіндіру 2-топ Қабілет және бақылау дағдысын қалыптастыру туралы 3-топ Суретпен жұмыс жасау 4-топ Тәжірибе жұмысы: Суда еритін және ерімейтін заттарды ажырату

Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Қабілет және бақылау дағдысын қалыптастыру туралы үйренеді 3-топ Суретпен жұмыс жасау арқылы бақылау әдісін үйренеді және үйренгенін сөйлеуге дайындалады

4-топ Тәжірибе жұмысы: Суда еритін және ерімейтін заттарды ажыратуды түсіндіреді Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы Тақырып бойынша сұрақ дайындау



3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық









Дуниетану 3-В сынып17 .11 2015

Сабақтың тақырыбы :



Денелер.Заттар. Табиғаттағы құбылыстар

Сабақ мақсаты:

Денелер.Заттар. Табиғаттағы құбылыстар туралы түсініктерді кеңейту,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Денелер.Заттар. Табиғаттағы құбылыстар туралы түсініктері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Шаттық шеңбері» «Дөңгөлек үстөл» ДЖИКСО

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.«» Дөңгөлек үстөл ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Суретти мұқият қарап шиғуды тапсыради, адам табиғатты қалай ігерді? мысал кетіруды ұсынады 5 мин





Сурет бойынша әңгіме қурастыру арқылы адамның Табиғатты қалай ігергендігі туралы ойлаған пікірлерін айтады,тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісін пайдалана отырып, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді бақылау және тәжірибе жасаудың айырмашылығын түсіндіру 2-топ Қабілет және бақылау дағдысын қалыптастыру туралы 3-топ Суретпен жұмыс жасау 4-топ Тәжірибе жұмысы: Суда еритін және ерімейтін заттарды ажырату

Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Қабілет және бақылау дағдысын қалыптастыру туралы үйренеді 3-топ Суретпен жұмыс жасау арқылы бақылау әдісін үйренеді және үйренгенін сөйлеуге дайындалады

4-топ Тәжірибе жұмысы: Суда еритін және ерімейтін заттарды ажыратуды түсіндіреді Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы Тақырып бойынша сұрақ дайындау



3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық









Дуниетану 3-В сынып24 .11 2015

Сабақтың тақырыбы :



Ауа және оның қасиеті

Сабақ мақсаты:

Ауа және оның қасиеті , ауаның тазалығын сақтау тұралы түсініктерін кеңейту,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Ауа және оның қасиеті , ауаның тазалығын сақтау тұралы түсініктері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Шаттық шеңбері» «Дөңгөлек үстөл» ДЖИКСО

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Дөңгөлек үстөл » ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Суретти мұқият қарап шиғуды тапсыради, (49-бет) адам,өсімдік,жануарларға түтіннің қандай зиянды әсері бар ?- деген сұрақты қояды 5 мин





Сурет бойынша әңгіме қурастыру арқылы адам, өсімдік,жануарларға түтіннің қандай зиянды екендігі туралы ойлаған пікірлерін айтады,тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

«ДЖИКСО» ұжымдық оқыту әдісін пайдалана отырып, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Тәжірибе жасау арқылы түсіндіру 2-топ Ауа және оның қасиети туралы түсінік 3-топ Суретпен жұмыс жасау (50-бет) 4-топ Тақырыпқа сай сұрақтар дайындау Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Тәжірибе жасау арқылы түсіндіру

2-топ Ауа және оның қасиети туралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау (50-бет)

4-топ Тақырыпқа сай сұрақтар дайындау

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы



Түрлі - түсті қағаздар

Стақан, су, топырақ



А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы Тақырып бойынша сұрақ дайындау



3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық













Дуниетану 3-В сынып8 .12. 2015

Сабақтың тақырыбы :



Жер бетінің ауаны жылытуы. Жел

Сабақ мақсаты:

Жер бетінің ауаны жылытуы. Жел туралы түсініктерін кеңейту,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Жер бетінің ауаны жылытуы. Жел тұралы түсініктері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



« Тропикалық жаңбыр», «Дөңгөлек үстөл» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Дөңгөлек үстөл » ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Суретти мұқият қарап шиғуды тапсыради, адамдар қандай құрылғылар орнатқан және не үшін мысал кетіруды ұсынады

5 мин





Сурет бойынша әңгіме қурастыру арқылы адамның қандай құрылғылар орнатқан және не үшін туралы ойлаған пікірлерін айтады,тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Жел туралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау

4-топ Желдің маңызы туралы түсінік







Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Жел туралы түсінік береді, мысалдар кетіреді.

3-топ Суретпен жұмыс жасау арқылы уақыт мезгіліне қарай желдің қозғалысын түсіндіреді.

4-топ Желдің маңызы туралы түсіндіреді

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы Тақырып бойынша сұрақ дайындау



3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады





Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық













Дуниетану 3-В сынып15 .12. 2015

Сабақтың тақырыбы :



Табиғаттағы су. Бұлт және тұман.

Сабақ мақсаты:

Табиғаттағы су. Бұлт және тұман туралы түсініктерін кеңейту,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Табиғаттағы су. Бұлт және тұман тұралы түсініктері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



« Тропикалық жаңбыр», «Дөңгөлек үстөл» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Дөңгөлек үстөл » ойыны арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Жер бетінде ең көп таралған зат -су.Жер шарының төрттен үш бөлігін не үшін көгілдір түске бояған? Сураққа жауап беру және мысал кетіруды ұсынады 5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Судың 3 куйі-сұйық,қатты,газ тәрізді кездесуын түсіндіру

3-топ Суретпен жұмыс жасау,бұлттардың түрлерін анықтау,түсіндіру

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Судың 3 куйі-сұйық,қатты,газ тәрізді кездесуын түсіндіреді

3-топ Суретпен жұмыс жасау,бұлттардың түрлерін анықтау,түсіндіреді

4-топ Сұрақтарға жауап табады

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тәжірібе жасау

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық









Дуниетану 3-В сынып22 .12. 2015

Сабақтың тақырыбы :



Жауын-шашын. Суды қорғау.

Сабақ мақсаты:

Жауын-шашын түрлері, және суды қорғау туралы білімді кеңейту , өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Жауын-шашын түрлері, және суды қорғау туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



« Тропикалық жаңбыр», «Фишбон» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбон» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Жер бетінде ең көп таралған зат -су.Жер шарының төрттен үш бөлігін не үшін көгілдір түске бояған? Сураққа жауап беру және мысал кетіруды ұсынады 5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Судың 3 куйі-сұйық,қатты,газ тәрізді кездесуын түсіндіру

3-топ Суретпен жұмыс жасау,бұлттардың түрлерін анықтау,түсіндіру

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Судың 3 куйі-сұйық,қатты,газ тәрізді кездесуын түсіндіреді

3-топ Суретпен жұмыс жасау,бұлттардың түрлерін анықтау,түсіндіреді

4-топ Сұрақтарға жауап табады

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тәжірібе жасау

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық









Дуниетану 3-В сынып29 .12. 2015

Сабақтың тақырыбы :



Ауа райы.

Сабақ мақсаты:

Ауа райы және ауа райын болжайтын жәндіктер тұралы түсінік беру, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Ауа райы және ауа райын болжайтын жәндіктер туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



« Тропикалық жаңбыр», «Фишбон» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбон» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Жер бетінде ең көп таралған зат -су.Жер шарының төрттен үш бөлігін не үшін көгілдір түске бояған? Сураққа жауап беру және мысал кетіруды ұсынады 5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Судың 3 куйі-сұйық,қатты,газ тәрізді кездесуын түсіндіру

3-топ Суретпен жұмыс жасау,бұлттардың түрлерін анықтау,түсіндіру

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Судың 3 куйі-сұйық,қатты,газ тәрізді кездесуын түсіндіреді

3-топ Суретпен жұмыс жасау,бұлттардың түрлерін анықтау,түсіндіреді

4-топ Сұрақтарға жауап табады

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тәжірібе жасау

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық









Дуниетану 3-В сынып19 .01. 2016

Сабақтың тақырыбы :



Пайдалы қазбалар түрлері.

Сабақ мақсаты:

Пайдалы қазбалар түрлері тұралы түсінік беру, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Пайдалы қазбалар түрлері туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



« Тропикалық жаңбыр», «Фишбон» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбон» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Пайдалы қазбалар түрлері туралы не білесіз? Сұраққа жауап беруді ұсынады 5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Пайдалы қазбалар түрлері тұралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау, Пайдалы қазбалар түрлерін анықтау,түсіндіру

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Пайдалы қазбалар түрлері тұралы түсінік береді.

3-топ Суретпен жұмыс жасау, Пайдалы қазбалар түрлерін анықтау,түсіндіреді

4-топ Сұрақтарға жауап табады

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тәжірібе жасау

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық

















Дуниетану 3-В сынып27 .01. 2016

Сабақтың тақырыбы :



Пайдалы қазбалар және олардың адам өміріндегі маңызы

Сабақ мақсаты:

Пайдалы қазбалар түрлері, қасиеттері мен пайдаланылатын салалары, өңдіру жолдары туралы түсініктерін кеңейту, танымдық белсенділігін, тіл байлығын дамытып, сыни ойлауға, салыстырып, қорытынды жасауға, табиғатты аялауға, ел байлығын үнемдеп пайдалануға үйрету.



Күтілетін нәтиже:



Оқушылардың пайдалы қазбалар түрлері, қасиеттерімен пайдаланылатын салалары, өңдіру жолдары туралы түсініктері кеңейеді, танымдық белсенділігі, тіл байлығы дамыйды , сыни ойлауға, салыстырып, қорытынды жасауға, табиғатты аялауға, ел байлығын үнемдеп пайдалануға үйренеді.



Қолданылатын әдіс-тәсілдер:





Модулдердің кіріктілуі:



«Мозаика»,«Фиш-боун»,«Туртиб алу»,Топтық жумыс, «Ақылдың алты ойлау қалпағы», «Екі жұлдыз бір тілек»



1.Оқыту және оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер

2.Сын тұрғысынан ойлауға үйрету

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау 4.АКТ дан пайдалану 5.Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту 6.Талантты және дарынды балаларды оқыту 7.Оқыту және оқуда көшбасшылық

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

15 мин

Білу

1. Шаттық шеңбері арқылы ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру;

2. «Мозаика» әдісі арқылы топқа бөлу 3 мин

3.Үй тапсырмасын сұрау:

1.ЭССЭ оқыту

2. «Фиш-боун»әдісі арқылы сурақ-жауап



1.Шаттық шеңберін құрады, ізгі тілектер айтады;

2.Мозаиканы біріктіріп, 3 топқа бөлінеді: Жас геологтар

Жас химиктер

Жас архитекторлар

3.Топтан 1 оқушы шығып, пайдалы қазбалар туралы жазған ЭССЭ ні оқыйды.

4.Балық қаңқасына сурақтар жазады,басқа топтарға аусып, жауап алады.

Топтық бағалау



проектор



Суретер кеспесі













Балық қаңқасы сызбасы



2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

10 мин

Түсіну

Пайдалы қазбалар және олардың адам өміріндегі маңызы тұралы бейнебаянды тамашалауды ұсынады,және төмендегі сұрақтарға жауап табуды тапсырады.

-Бейнебаян кім туралы ?

-Қаныш Сатпаев кім болған екен ?

-Қандай пайдалы қазбалар туралы естідіңіз ?

-Мыс қайсы елден табылған екен? Марганец-шы?

-Қандай мақсаттарда пайдаланылған ?

-Геологтар кімдер екен ?

-Қаныш Сатпаевтың тағы қандай қасиеттерін білдіңіз ?





Оқушылар бейнебаянды тамашалап, мазмунын түсінуге және қойылған сұрақтардың жауаптарын табуға тырысады.

"Түртіп алу"стратегиясы негізінде көрген білгендерін есте сақтап қалу үшін жазып немесе есте сақтап қалуға әрекет жасайды.

2. Мұғалім сурақтардың жауабын сурағанда, олар жауап береді.

3.Топтардың жауаптары бағалап , қорытынды жасайды.



ғаламтор

проектор

ноутбук



оқулық



А-4 парағы



3



Жаңа тақырыпты қолдану

5 мин





























Презентация

5мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

1. Топтарға тапсырмаларды бөліп береді,техника қауыпсыздық ережесін есіне салады.

Жас геологтар:топтық жұмыс--«Араласты сарала»

Жанғыш п.қ................

Рудалы п.қ.....................

Рудасыз п.қ....................

Жас химиктер: Сарамандық жұмыс(жұптық)--Ас тұзы, көмир, темир рудасын тексеріп қасиеттерін анықтайды.

Жас архитекторлар:(топтық жұмыс) Үй құру үшін қандай пайдалы қазбалар қажеттігін табады.

Топтарға өз жұмыстарын таныстыруды ұсынады.





1.Оқушылар өз топтарына берілген тапсырма тұралы түсінік алады,және орындайды

Жас геологтар:топтық жұмыс--«Араласты сарала»

Жанғыш п.қ................

Рудалы п.қ.....................

Рудасыз п.қ....................

Жас химиктер: Сарамандық жұмыс(жұптық)--Ас тұзы, көмир, темир рудасын тексеріп қасиеттерін анықтайдыжәне жазады.

Жас архитекторлар:(топтық жұмыс) -Үй құру үшін қандай пайдалы қазбалар қажеттігін табады, топта ой бөліседі.



Топтар өз жұмыстарының қорытындысын айтады.

Топтық бағалау жүргізіледі





Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар

Тұрмыстық заттар

Ас тұзы

Темір рудасы

Таскөмір

А-4 парағы

Пайдалы қазбалар түрлері үлгісі



4



Сабақты қорытындылау

10 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1. «Алты ойлау қалпағы»әдісі негізінде сабақты қорытынды жасауды ұсынады.





2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, табиғатты қорғау тұралы шығарма жазуды тапсырады.

3.Кері байланыс «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы



1.Әр топтан екі оқушы шығып ойлау қалпақтарын киеді, сабақ тұралы өз пікірлерін айтады. «Табиат»қушиғини айтади.

2 Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



3.Сабақ тұралы өз пікірлерін стикерге жазып ,рефлексия тақтасына іледі.



Бағалау экраны





оқулық







стикер

Не сәтті өтті?--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Не сәтсіз өтті?-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Жою жолдары:-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





Дуниетану 3-В сынып02 .02. 2016

Сабақтың тақырыбы :



Пайдалы қазбаларды өңдіру және қорғау

Сабақ мақсаты:

Пайдалы қазбаларды өңдіру және қорғау тұралы түсінік беру, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Пайдалы қазбаларды өңдіру және қорғау туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



« Тропикалық жаңбыр», «Фишбон» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбон» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау 7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Пайдалы қазбалар түрлері туралы не білесіз? Сұраққа жауап беруді ұсынады 5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Пайдалы қазбаларды өңдіру және қорғау тұралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау, Пайдалы қазбалар түрлерін анықтау,түсіндіру

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Пайдалы қазбаларды өңдіру және қорғау тұралы түсінік береді.

3-топ Суретпен жұмыс жасау, Пайдалы қазбалар түрлерін анықтайды ,түсіндіреді

4-топ Сұрақтарға жауап табады

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тәжірібе жасау

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық













Дуниетану 3-В сынып09 .02. 2016

Сабақтың тақырыбы :



Топырак және топырақтың түрлері.

Сабақ мақсаты:

Топырак және топырақтың түрлері тұралы түсінік беру, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Топырак және топырақтың түрлері туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



« Тропикалық жаңбыр», «Фишбон» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.«Тропикалық жаңбыр» ойынын ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбон» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау

7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Топырақ түрлері туралы не білесіз? Сұраққа жауап беруді ұсынады

5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Топырақ және оның түрлері тұралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау,

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Топырақ және оның түрлері тұралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау,

4-топ Сұрақтарға жауап табады

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тәжірібе жасау

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық

















Дуниетану 3-В сынып16 .02. 2016

Сабақтың тақырыбы :



Өсімдіктердің түрлі -түстилігі

Сабақ мақсаты:

Өсімдіктердің түрлі -түстилігі тұралы түсінік беру, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Өсімдіктердің түрлі -түстилігі туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Жүректен жүрекке», «Фишбоун» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Жүректен жүрекке» әдісін ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбоун» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау

7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Топырақ түрлері туралы не білесіз? Сұраққа жауап беруді ұсынады

5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Өсімдіктердің түрлі -түстилігі тұралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау,

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Өсімдіктердің түрлі -түстилігі тұралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау,

4-топ Сұрақтарға жауап табады

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тәжірібе жасау

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық





















Дуниетану 3-В сынып01 .03. 2016

Сабақтың тақырыбы :



Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер

Сабақ мақсаты:

Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер тұралы түсінік беру, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Жүректен жүрекке», «Фишбоун» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Жүректен жүрекке» әдісін ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбоун» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау

7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды, жауап алады, бірін-бірі бағалайды.

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер туралы не білесіз ? Сұраққа жауап беруді ұсынады

5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер тұралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау, диалогты оқыту.

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2- топ Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер тұралы түсінік береді.

3-топ Суретпен жұмыс жасайды , диалогты оқыту.

4-топ Сұрақтарға жауап табады.

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тақырыпты оқып үйрену.

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық













Дуниетану 3-В сынып15 .03. 2016

Сабақтың тақырыбы :



Өсімдіктердің өмір сүруі

Сабақ мақсаты:

Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер тұралы түсінік беру, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Жүректен жүрекке», «Фишбоун» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Жүректен жүрекке» әдісін ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбоун» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау

7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды, жауап алады, бірін-бірі бағалайды.

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер туралы не білесіз ? Сұраққа жауап беруді ұсынады

5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер тұралы түсінік

3-топ Суретпен жұмыс жасау, диалогты оқыту.

4-топ Сұрақтарға жауап табады



Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2- топ Жылысүйгіш және суыққа шыдамды өсімдіктер тұралы түсінік береді.

3-топ Суретпен жұмыс жасайды , диалогты оқыту.

4-топ Сұрақтарға жауап табады.

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, тақырыпты оқып үйрену.

3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық













Дуниетану 3-В сынып05 .04. 2016

Сабақтың тақырыбы :



Өсімдіктер әлемін қорғау

Сабақ мақсаты:

Өсімдіктер әлемін қорғау тұралы түсінік беру, өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйрету.

Күтілетін нәтіже:



Өсімдіктер әлемін қорғау туралы білімдері кеңейеді ,өз білімдерін топта талқылауға және жынақтауға үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



«Жүректен жүрекке», «Фишбоун» топтық жұмыс

Кері байланыс

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



1



Кіріспе

10 мин

Білу

1.« Жүректен жүрекке» әдісін ұйымдастыру, топқа бөлу 3 мин

2.« Фишбоун» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау

7 мин



Ізгі тілектер айтады, жыл мезгілдеріне қарап топқа бөлінеді

Топтар бір бірлеріне өткен тақырыптар тұралы сұрақтар қояды, жауап алады, бірін-бірі бағалайды.

3-сынып

Дүниетану оқулығы



стикер





2



Жаңа сабақтың таныстырылымы

7 мин

Түсіну

1. Өсімдіктер әлемін қорғау туралы не білесіз ?

Сұраққа жауап беруді ұсынады

5 мин





Сураққа жауап береді және мысал кетіреді, сурақ туралы ойлаған пікірлерін айтады, тақырып не тұралы екенін түсінеді





оқулық



3



Жаңа тақырыпты қолдану

20 мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

Топтарға жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін тақырыпты бөліп береді, оқушыларға тапсырмалар береді 10 мин

1-топ Мәтінді түсіндіреді

2-топ Батаника бағына қыялда саяхат ұйымдастыру

3-топ Суретпен жұмыс жасау, диалогты оқыту.

4-топ Тақырыпқа сай сурақтар дайындайды.

Призентация 10мин



Оқулықпен жұмыс істейді, топтар өзара білімдерін бөліседі, бірін- бірі оқытуға үйренеді.

Топтар өз тапсырмасын орындайды.

1-топ Мәтінді оқып мазмунын түсіндіреді.

2- топ Батаника бағына қыялда саяхат ұйымдастырады.

3-топ Суретпен жұмыс жасайды, диалогты оқыту жүзеге асады.

4-топ Тақырыпқа сай сурақтар дайындайды.

Топтар бірін-бірі тыңдайды







Оқулық Қ. Жүнісқызы





Түрлі - түсті қағаздар





А-4 парағы



4



Сабақты қорытындылау

8 мин





Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1.Қорытынды бағалар шығару

2.Үй тапсырмасы:тақырыпты оқып үйрену.



3.Кері байланыс ауызша



Топтар бір-бірін бағалайды, бағалау экранына жабыстырады

Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады



Сабақ тұралы өз пікірлерін ауызша айтады



Бағалау экраны





оқулық







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал