7


  • Учителю
  • Математика. Тақырыбы: Санды көбейтіндіге бөлу және көбейту қасиеттеріне негізделген есептерді шығару

Математика. Тақырыбы: Санды көбейтіндіге бөлу және көбейту қасиеттеріне негізделген есептерді шығару

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Молдабекова Б

Математика

Тақырыбы: Санды көбейтіндіге бөлу және көбейту қасиеттеріне негізделген есептерді шығару

Сабақтың мақсаты: 1.Есепті шешу және есептеуді тиімді орындау кезінде амалдардың өтілген қасиеттерін қолдануға үйрету;

  1. Есепті өздігінен талдап шығара білуге дағдыландыру,

2. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту;

3. Ұқыптылыққа тәрбилелеу;

Типі: араласӘдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ауызша есептеу, шығармашылық

Көрнекілігі: кестелер, геом. фигуралар

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру

Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.

Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар.

II. Үй тапсырмасын тексеру

III. Жан-жақты білім тексеру. №1. Тиімді тәсілмен есептеу.

IV. Мақсат қою.



V. Жаңа сабақпен таныстыру. №2. Геометриялық фигураларды пайдалана отырып көлемді әртүрлі тәсілмен табуды үйрету.



Тік бұрышты параллелепипедтің көлемін әртүрлі тәсілмен табуға болады:



V=a∙b∙c=a∙c∙b=b∙c∙a=b∙a∙c=c ∙a∙b=c∙b∙a

№3. Өрнектер құрастыру.№4. Есепті шығар.

Еңбек сабағында 4А сыныбы 60 шырша ойыншығын, 4Ә сыныбы 40 шырша ойыншығын дайындады. Олар 200 шырша ойыншығын неше сабақта жасайды?200:(60+40)=2 ( сабақ )

№5. Өз бетінше жұмыс.

Сергіту сәті.

№6. Есепте. ( 6ц 5кг - 105кг) ∙300+4т 3кг16кг:(20кг 560г - 19кг 560г)

№7. Сәйкестенрдіру тәсілімен шығару.Қазының 1кг 700теңге тұрады.

№8. Мұны білу пайдалы.2, 4, 6, 8 - жұп сандар 1, 3, 5, 7, 9 - тақ сандар

Сандарға қараңдар: 234, 678, 910 т.с.сжұп сандар деп атауға бола ма?

VI. Сабақты қорытындылау. Бүгін нені білдік?



VII. Үйге тапсырма: №6 (2), сіріңкенің қорабының көлемін әртүрлі тәсілмен табу.

Бағалау.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал