- Учителю
- Әдебиеттік оқу 'Алтын балта' 3 - сынып
Әдебиеттік оқу 'Алтын балта' 3 - сынып
Сыныбы: 3 | Күні: 25.04.2015ж | Пәні: Әдебиеттік оқу | |||
Сабақтың тақырыбы: | Алтын балта
| ||||
Мақсаты | Берілген ертегілерді дұрыс түсініп, мәнерлеп оқу арқылы мағынасын меңгерту. | ||||
Күтілетін нәтиже: | Оқушылардың түсінгенін әңгімелеп айтып беру дағдылары жетіледі, ауызша сөйлеу дағдылары артады. | ||||
Сабақтың әдісі-тәсілдері: | |||||
Сабақтың кезеңдері Уақыты | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | Бағалау | |
Психологиялық дайындық | -Балалар бәрімізде орнымыздан тұрамыз.Менің айтқан сөздеріме қарай қимыл жасаймыз.
| Оқушылар екі қатарға бөлініп, бір - бірлеріне қарама-қарсы тұрып мұғалімнің айтқанын іс-әрекетпен көрсетеді. |
|
| |
Топқа бөліну 3 мин | Суреттер тарату арқылы топқа бөледі.
|
Балалар шапшаңдықпен топқа бөліну |
Суреттер |
| |
Үй тапсырмасын тексеру «Кім жылдам?» ойыны | 1. Ханның шабармандары не іздейді? |
|
| Өзін - өзі бағалау
| |
Қызығушылықты ояту 5 мин | 1. «Елу тісті, екі қолды» (ара) | Балалар сұрақтарға жауап береді. | оқулық | шапалақтау | |
Ой ашар | Балта сөзін естігенде көз алдарыңа не елестеді? Балта адамға не үшін қажет? | Балта туралы білетіндерін топтастырады | Суреттер плакат маркер |
| |
Жаңа сабақ Мәтінмен жұмыс
| 1-топ: Ертегінің бірінші бөлігін оқиды 2-топ: Ертегінің екінші бөлігін оқиды 3-топ: Ертегінің үшінші бөлігін оқиды. |
|
Слайд аркылы көрсетемін | Шапалақтау | |
Ой болжау | 1-топ: Ертегінің жалғасы әрі қарай қалай болуы мүмкін? 2-топ: Ертегі қалай аяқталады деп ойлайсыз? 3-топ: Ертегінің басы қалай басталды деп ойлайсың? |
Әр топтан бір оқушы шығып өз ойларын айтады |
Карточка Оқулық
| Шапалақтау арқылы | |
Сергіту сәті 2 мин | Би билеу | Инт тақта |
| ||
Дәптермен жұмыс | Қарамен жазылған сөздерді теріп жазу, мағынасын түсіндіру | Оқушылар өз бетімен орындайды |
| ||
Шығармашылық тапсырма | 1 - топ: Ертегі кейіпкерлеріне сипаттама беру 2 - топ: Ертегі желісі бойынша сахналық көрініс көрсету 3 - топ: іздену
| Балалар топпен бірлесіп әрекеттер жасайды. |
| Формативті бағалау. | |
Қорытындылау «Қызық бейне» рефлексиясы
|
| Оқушыларға суреттер таратылады. Өзіңді қай бейнеге теңейсің, белгілеу тапсырылады. Мен бәрін түсіндім, маған сабақ қызық болды. Мен ештеңе түсінбедім, сабақ қызықсыз өтті. Мен түсінгендеймін, бірақ көмек керек сенімсізбін |
|
| |
Үйге тапсырма
|
|
|
|
| |
Бағалау | Өзін - өзі бағалау. Өзара бағалау |
|
|
|