7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Бөлшектер мен үлестер

Сабақ жоспары Бөлшектер мен үлестер

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Бекітемін:

Оқу ісі жөніндегі орынбасары: К.Жуманова





Мерзімі: 3.ХІІ.2014



Пәні: математика

Сыныбы: 4 сынып

Сабақтың тақырыбы:



Бөлшектер мен үлестер

Сабақтың мақсаты:

Оқушының пәнге деген қызығушылығын арттыру, ойлау жүйесін қалыптастыру,шапшаң есептеуге дағдыландыру.Сыни тұрғыда ой қорытындысын жасау. Өзара бірін-бірі бағалауды үйрету.

Өзін еркін ұстауға қалыптастыру,ой-өрісін дамыту.

Оқушыны ептілікке, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Оқушының тапсырма барысында қызығушылығы, ойлау жүйесі артады. Сыни көзқарас білдіруді үйренеді. Бағалаудың мақсатын түсінеді..Өзін еркін ұстайды. Ой-өрісі дамиды.

Шапшаңдыққы, ептілікке бағытталады.

Сілтеме

Оқулық «Математика», Бастауыш сынып әдістемеліктері. «Оқушы анықтамалығы» Мұғалімге арналған нұсқаулық.

Негізгі идея:



Блум таксаномиясымен жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі:



Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі:

Сыни тұрғысынан ойлау, жеке жұмыс, топтық жұмыс, бағалау әдісі, блум таксаномиясы,,постер әдісі

Сабақтың көрнекілігі:

Тақта, суреттер, кестелер, плакаттар. Бағалау парақтары.



Тапсырма көздері:



Жұппен жұмыс, топпен жұмыс, сұрақ-жауаптар ,кестелік тапсырмалар

Сабақтың барысы:



І. Ұйымдастыру

ІІ. Үй тапсырмасы

ІІІ. Жаңа сабақ

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту

Ү. Үй тапсырмасы

ҮІ. Рефлексия



І. Ұйымдастыру(оқушыларды ұйымдастыра отырып, назарын сабаққа аудару)

б) Психологиялық сабаққа дайындық: (көңіл-күйлерін бармақпен бағалап көрсету)

Психологиялық дайындық:

Күлім қағып қолымды,

Бір-екі,үш деп соғайын.

Қарап тұрған көршіме,

Қолымды мен бұлғайын......



ІІ.Үй тапсырмасы. №7-есеп-5-бет

Есепті талдап, әр оқушының есебін тыңдатып, дұрыс, бұрыстығын дәлелдеу.



III. Жаңа сабақты түсіндіру №1 көрнекіліктерді қолдана отырып түсіндіру

-Тіктөртбұрыштар неше тең бөлікке бөлінген? -Қанша бөлігі боялған?

-Тәрелкеге тең төрт бөлікке бөлінген алманың 2бөлігі салынды.Демек,тәрелкеге 4/2 алма салынды. 4/2 - мұндай жазба бөлшек деп аталады.

Бөлшек сызығының астында жазылған сан - бөлшектің бөлімі. Ол неше бөлікке бөлінгенін көрсетеді.

Бөлшек сызығының үстінде жазылған сан- бөлшектің алымы. Ол неше бөліктің алынғанын көрсетеді.

5 : 2, 8 : 6, 9 : 4, 12 : 1 бөлімін, алымын анықтау.

Ә. Үлгі бойынша бөлшектер жазу.

№2 Есептерді талдау,шығару №3. Бос орындарға теңдіктер тура болатындай сандар қой.

№4.Есептің сызбасын толықтыр. №5 Ауызша жарыстыру Кім тапқыр?

Сергіту сәті :

Есепті шығар.

Аралары 700 км қашықтықта орналасқан екі қаладан бір-біріне қарама-қарсы бағытта екі автобус шықты. Бірі 60 км/сағ, екіншісі 80 км/сағ жылдамдықпен жүрді. Екі автобус қанша уақыттан кейін кездеседі?

  1. Теңдеулерді шеш.

1365 - 4 · х = 1297 1230 · 3 + а = 7680

Периметрін есепте жауабын милиметрмен жаз.

Үйге тапсырма: №5 есептер шығару



Рефлексия: Оқушылардың сабақтан алған әсерін стикерлер арқылы белгілету.











 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал