7


  • Учителю
  • Конспект по информатике (' Сходинки до інформатики ') на тему КЛАВІАТУРА КОМП’ЮТЕРА. РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ 2 клас

Конспект по информатике (' Сходинки до інформатики ') на тему КЛАВІАТУРА КОМП’ЮТЕРА. РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ 2 клас

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: КЛАВІАТУРА КОМП’ЮТЕРА. РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИМета:  ознайомити дітей з клавіатурою, розташуванням кнопок, навчити користуватися неюуміти використовувати клавіатуру для введення окремих символів та слів кирилицею, розвивати пам'ять, увагу, зосередженість, словнико
предварительный просмотр материала

КЛАВІАТУРА КОМП'ЮТЕРА. РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ

Мета: ознайомити дітей з клавіатурою, розташуванням кнопок, навчити користуватися нею уміти використовувати клавіатуру для введення окремих символів та слів кирилицею, розвивати пам'ять, увагу, зосередженість, словниковий запас, виховувати інтерес до предмета, бажання навчатися, повагу один до одного, почуття дружби, співпраці, взаємодопомоги

Хід уроку

І етап. Організаційний. (2 хвилини)


Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався -

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп'ятка.

ІІ етап. Мотивація навчання. (3 хвилини)

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати країною Цікавих Несподіванок. Що це за країна, нам треба буде з'ясувати, а для цього давайте відгадаємо загадку.

Що за техніка така,

Дуже - дуже непроста?

Лише на кнопочку натисни,

Системний блок ввімкнути не забудь,

І інтернет вже тут як тут. (Комп'ютер)

Уявіть тільки собі , чи може зараз людина обійтися без комп'ютера?

  • Звичайно, ні!

  • З комп'ютером дуже просто , швидко й зручно.

  • А чим саме комп'ютер зможе допомогти людині, полегшити їй життя?

(Відповіді дітей.)

  • Правильно. За допомогою цієї незвичайної техніки, кожна людина, зможе набирати тексти, готувати презентації, записувати фільми …

  • Чи достатньо тільки комп'ютера?

  • Ні!

  • А за допомогою чого , ми зможемо набирати тексти?

  • За допомогою …

По клавішах стриб та скік -
Бе-ре-жи свій но-го-ток!
Раз-два і готово -
Відстукав слово!
Ось де пальцям фізкультура
Це ось - ... (Клавіатура)


На дошці по стрічечці
розмістилися кнопочки
здогадайтеся хлопчики
Як тут тикати пальчиком? (Клавіатура)

Ні, вона - не піаніно,
тільки клавіш в ній - не злічити!
Алфавіту там картина,
знаки, цифри теж є.
Дуже тонка вона натура.
Ім'я їй ... (Клавіатура).


Як ви вже здогадалися, країна має назву «Комп'ютер», а невеличке місто - Клавіатура.

Для того, щоб тема не здавалася складною, нам треба гарно сидіти (слідкувати за поставою), уважно слухати (не заважати іншим), все запам'ятовувати (питати, що незрозуміле), закріпляти на практиці (виконуючи завдання)...

Треба слухати уважно,

Правила не забувай,

Якщо хочеш щось спитати,
Руку вгору піднімай.

На уроці з другом не слід розмовляти,

Бо не зможеш все запам'ятати.

З технікою треба дружити,

Щоб вона змогла довго прослужити.


ІІІ етап. Робота за підручником. (6 хвилин)


ІV етап. Первинне закріплення матеріалу. (7 хвилин)

  1. Визначення клавіатури

Клавіатура - пристрій, що представляє собою набір кнопок (клавіш), призначених для управління будь-яким пристроєм або для введення інформації. Як правило, кнопки натискаються пальцями рук.

  1. Знайомство з клавіатурою

За своїм призначенням клавіші на клавіатурі діляться на шість груп:

функціональні;
алфавітно-цифрові;
керування курсором;
цифрова панель;
спеціалізовані;
модифікатори.

Функціональні клавіші F 1 - F12 на клавіатурі комп'ютера

Функціональний ряд клавіші F1 - F12.
Дванадцять функціональних клавіш розташовані в самому верхньому ряду клавіатури.
Клавіатура комп'ютера - цифрова панель розташована на клавішах алфавітно-цифрового блоку
Функціональні клавіші мають і свої функції на комп'ютері, це ви можете подивитися в «Керівництві користувача», що додається до кожного комп'ютера.
Але крім цього - ці клавіші беруть участь у «гарячих клавішах» або їх ще називають «швидкими клавішами» - це коли шляхом натиснення однієї, двох або трьох клавіш, виконуються певні команди для комп'ютера.

Наприклад:
натиснувши на клавішу F1 - викликаємо довідку до тієї програми, яка у вас, на цей момент, відкрита..
Клавіші алфавітно-цифрового блоку
До алфавітно-цифрового блоку відносяться клавіші для введення букв, цифр, знаків пунктуації і арифметичних дій, спеціальних символів.
На клавіатурі спочатку прописні букви. Для того, щоб надрукувати заголовну, треба спочатку натиснути клавішу Shift і утримуючи її натиснути потрібну букву.
Клавішу Shift можна натискати і справа, і зліва, як вам зручніше (хоча для десятипальцевого методу машинопису - це важливо, з якого боку Shift натискати).
Якщо ви хочете весь текст друкувати великими літерами, то натисніть клавішу Caps Lock, її тримати не треба, весь текст буде із заголовних букв. Повернутися до звичайного друкування - знову натисніть на клавішу Caps Lock.
Перейти з кирилиці на латиницю і назад - натискаємо клавішу Alt і утримуючи її, Shift. А можна і просто - натиснувши на кнопку з позначенням мови внизу екрану - RU, EN і вибрати.
Клавіші цифрової панелі
Основне призначення клавіш цифрової панелі -дублювання функцій клавіш алфавітно-цифрового блоку в частині введення цифр і арифметичних операторів.
Використання клавіш цій панелі більш зручно для введення цифр і арифметичних операторів, ніж введення цих символів клавішами алфавітно-цифрового блоку.
На деяких комп'ютерах цифрова панель розташована окремим блоком,
праворуч, (верхнє зображення). Іноді, найчастіше на ноутбуках - цифрова панель розташована на клавішах алфавітно-цифрового блоку, (нижнє зображення).
На мій погляд - не дуже зручно, але напевно, треба до неї звикнути,
якщо з'явиться така необхідність.
Клавіші-модифікатори
Клавіші Shift, Ctrl, Caps Lock, Alt і AltGr (правий Alt)
відносяться до числа клавіш-модифікаторів.
Вони призначені для зміни (модифікації) дій інших клавіш.
Клавіші-модифікатори використовуються найбільш часто, тому вони мають
збільшений розмір. До того ж клавіші Shift і Ctrl продубльовані
по обидва боки блоку алфавітно-цифрових клавіш.

V етап. Фізкультхвилинка. (1-2 хвилини)

Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П'ять! Шість! Усі веселі.
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.


VI етап. Формування практичних навичок. (7 хвилин).

Бачите, діти, яке гарне місто Клавіатура. Хто би міг подумати, що такий невеличкий пристрій, може так багато чого розповісти, навчити. А якщо багато читати додаткової літератури, можна більше цікавих таємниць відкрити.

Спробуйте за допомогою клавіатури знайти літери українського та російського алфавітів.

Зверніть увагу на 1 -ий рядок клавіш, 2 - ий, 3 - ій, …

Знайдіть арифметичні дії, розділові знаки

Робота в парах

VIІ етап. Хвилинка релаксації (1-2 хвилини).

Гімнастика передбачає рухи очними яблуками. Вона дуже проста і приємна. Кожну вправу слід виконувати 10 разів.

1. По черзі рухай очними яблуками вгору-вниз, вліво-вправо.

2. Швидко заплющуй та розплющуй очі.

3. Постав на кінчик носа палець, повільно сконцентруй погляд на ньому.

4. Часто кліпай очима (вправу потрібно виконувати близько хвилини)

5. Рухай очима по діагоналі: з верхнього правого кута - в нижній лівий і навпаки.

6. Підійди до вікна, подивися на обрій, потім на деталь ближче. Концентруйся на різних предметах.

Роби гімнастику для очей щодня, і твій зір помітно покращиться!


VIІІ етап. Розвивальні вправи. (5 хвилин).

Вашій увазі хочу запропонувати ряд розвивальних вправ, які ви спробуєте виконати самостійно, в парах. А наші мешканці країни Комп'ютер вас перевірять. Подивляться, чи гарно слухали на уроці вчителя.

  • Ви готові виконати завдання?

  • Так.

  • Тоді вперед. Удачі!

  1. Відгадай ребуси. Набери слова-відгадки

  1. Прочитай загадки. Виправ помилки. Свій варіант запиши.

  1. Знайди на малюнку 10 слів. Запиши.

  1. Вибери одне із слів і запиши.

У комп'ютера є …

Вікно, кнопки, клавіатура, серце.

Клавіатура складається з …

Техніки, кнопок, дерева.

  1. Текст - плутанка. Прочитай уважно текст, переставляючи склади, букви місцями. Запиши..

стоГі

У таликНа либу стогі. анВо гоприщала хї маєч з рогомип.

тарСийш траб кошаС сінпри із хукні найчик.

таНалак амас лалина айч у шкича.

наГар подгосиня ашан таНакла!

  1. Прочитай казку. За допомогою словничка встав у текст пропущені слова.

Любов і жорстокість

Випав із гніздечка (1) Горобчик. Борсається в (2), а (3) нього літає й (4) пищить(5).

Побачив Горобчика Яструб і (6) до нього. Думає: ось (7) схоплю Горобця і з'їм. Прилетів до Горобчика, (8) підкрадатися до нього. Усі птахи на (9) завмерли від (10): що ж буде? Здивувалися, що (11) не відлетіла в сторону, а (12) на Яструба. Стукнула (13) в око, учепилася (14) в голову. Злякався Яструб і (15) у сторону.

Здивувалися всі (16). Ось вам і Горобчиха! Як же так сталося ,що вона (17) Яструба?

  • А так, - сказала Сова. - Горобчиха (18) свого Горобчика. А у Яструба немає (19) любові в серці. Він (20). А жорстокість (21) не перемагала (22).

За В. Сухомлинським

СЛОВНИЧОК : 1 - маленький, 2 - травичці, 3 - навколо, 4 - тривожно, 5 - Горобчиха, 6 - летить, 7 - зараз, 8 - почав, 9 - деревах, 10 - страху, 11 - Горобчиха, 12 - кинулася, 13 - дзьобом, 14 - кігтиками, 15 - відлетів, 16 - птахи, 17 - перемогла, 18 - любить, 19 - ніякої,

20 - жорстокий, 21 - ніколи, 22 - любов.


  1. Складання тексту-опису картини (робота в парах)

План

Опорні слова, влучні вислови

Настрій

1.Прихід осені.

2.Річка.

3.Береги річки.

4.Дерева.

5.Небо.

6.Повітря.

7.Враження від картини.


  1. Заповніть таблицю. Запишіть.

  2. Складіть текст-опис картини.

  1. Доберіть заголовок до твору.

  1. Утвори нові слова, змінивши першу букву:. Запиши

Тік, .ік, .ік, .ік, .ік, .ік, .ік;

мак, .ак, .ак, .ак, .ак;

мило, .ило, .ило, .ило, .ило, .ило;

гайка, .айка, .айка, .айка, .айка, .айка;

пічка, .ічка, .ічка, .ічка, .ічка.

  1. "БУКВА ЗАБЛУКАЛА"
    В окремих словах цих речень заблукала буква. Читай уважно кожне, виведи «заблуду»
    У коси великі роги.

Над морем літали майки. Біля пічки росте очерет. На зубі сидить дятел.

Хіба таке буває?

ІХ етап. Контроль знань. (3 хвилини).

Що таке клавіатура?
З чого складається?

Які функції можуть виконувати клавіші? Наведіть приклади.

Як надрукувати крапку, кому, знак питання, знак оклику, апостроф?

Які арифметичні дії є на клавіатурі? Де саме вони знаходяться?

Мешканці країни Комп'ютера дуже задоволені вашою роботою і готують для вас нову зустріч з іншим містом, а з яким саме, дізнаєтеся на наступному уроці..

Х етап. Підсумок уроку. (2 хвилини).

Чим займалися на уроці?

Що було складним? Що вдалося? Що ні?

Для чого слід знати складові комп'ютера, клавіатури?

Ось закінчено урок,

І дзвенить для вас дзвінок!

Працювали добре, друзі,

Відпочиньте по заслузі!




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал