7


  • Учителю
  • Математикадан ашық сабақ. Тақырыбы 'Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі'3-сынып

Математикадан ашық сабақ. Тақырыбы 'Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі'3-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жазбаша «баған» түрінде қосу және азайту тәсілін /алгоритмін/ қолдануды үйренуді қалыптастыру.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, пәнге қызығушылығын

арттыру. Іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін, жеке

оқушылардың білім дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа, дәлдікке, ұқыптылыққа

тәрбиелеу.

Пәндік нәтиже: Оқушылар жазбаша «бағанмен» қосу және азайту тәсілін /алгоритмін/ қолдануды үйренеді.

Сабақ түрі: пысықтау сабағы.

Сабақтың типі: білім мен дағдыны қалыптастыру.

Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, слайд-презентациялар, бағалау парақтары,

деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіздер ме оқушылар!

Бұл сабаққа келмейді ешкім ермек үшін,
Есеп-қисап,сан-цифр термек үшін.
Көрсетіп есептеудің жолын талай,
Келдім оларды айтып бермек үшін, -деп сабағымызды бастамас бұрын,бір-бірімізге деген көңіл-күйлерімізді білдірейік.

Психологиялық ахуал:

Ойға толсын санамыз,

Бестік болсын бағамыз.

Баласындай бір үйдің,

Тату болсын арамыз.

(құшақтасып көріседі, қол алысып амандасады.


І Ауызша есеп:


206

370

200

280

410

700

580

300-ге арттыр

506

670

500

580

710

1000

880

200-ге кеміт

6

170

0

80

210

500

380

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:

Қарсы отырған жұппен алмасып тексереді.

№4

458+167= 954-486= 991-777=

275+146= 721-549= 768-689=

522+245= 658+173= 666-297=

ІІІ Қызығушылықты ояту « Ой қозғау»

Адасқан әріптер/топқа бөлу/

  1. к,ү,ж,і,р,й - жүйрік тобы

  2. л, й,о,ш,ы - ойшыл тобы

  3. р, а,п,т,ы, қ - тапқыр тобы

Топ тапсырмалары: / разрядтары бойынша, разрядттан аттап өту арқылы / орындау және оны тексеру/

І топ ІІ топ ІІІ топ

518-496 632-259 621-356

159+678 459+378 457+150

ІҮ Мағынаны тану: Есептер шығару /оқулықпен жұмыс/

№3 а/ бір шаруашылықта 248 қой, ал екіншісінде біріншісіне қарағанда 119 қой кем. Екі шаруашылықта барлығы неше қой бар?

ә/ Үш күнде 424 л қымыз сатылды. Бірінші күні 135 л қымыз, екінші күні 142 л қымыз, қалғаны үшінші күні сатылды. Үшінші күні неше литр қымыз сатылды?

№5 /ізденіске жетелейтін тапсырма/

Сергіту сәті

№6 Қиықшадағы жазылған сандарды бос орындарға қойып, өрнектің мәнін тап. Тура теңдік құрастыр.

  • 3 = * 4 =

24

21

20

18

28

15

32

12

36

16

21



ІІІ Ой толғаныс

Тура теңдіктерді сәйкестендір. «Әрқайсысына затын табуға көмектес»

Үйге тапсырма

№4 , 31 бет

Бағалау: бағалау парақтары бойынша жүргізіледі


Кері рефлексея: «Көңіл күй» оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіреді



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал