7


  • Учителю
  • Скриньки пісень-ігор. Інсценізація пісні «Ходить гарбуз по городу». (с.12-13)

Скриньки пісень-ігор. Інсценізація пісні «Ходить гарбуз по городу». (с.12-13)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Літературне читання Урок № 8

Дата____________________________________________

Тема: Скриньки пісень-ігор. Інсценізація пісні «Ходить гарбуз по городу». (с.12-13)

Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів, читання за особами; розвивати пам'ять, увагу; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Переказ казки «Їжак та заєць»

III. ВПРАВИ НА РОЗВИТОК НАВИЧОК ЧИТАННЯ

1. Робота з таблицею Шульте

- За 30 с прочитайте числа у послідовності від 1 до 25, не переміщаючи зір за межі центральної клітинки.

Скриньки пісень-ігор. Інсценізація пісні «Ходить гарбуз по городу». (с.12-13)

2. Гра «Знайди "зайве" слово»

3. Робота над чистомовкою

Па-па-па - розсипана крупа.

Пе-пе-пе - кошеня сліпе.

По-по-по - річка Лімпопо.

Іп-іп-іп - зеленіє кріп.

Ап-ап-ап - травку щипле цап.

Уп-уп-уп - поживний суп.

Оп-оп-оп - у річці короп.

Пу-пу-пу - по широкому степу.

Пи-пи-пи - золотаві снопи.

4. Робота над скоромовкою

На город заліз гарбуз, у землі засів, загруз. Налетіла враз гроза й намочила гарбуза. Зморщив лоба той гарбуз:

«Ох, забув узять картуз...»

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

- Відгадайте загадку.

• На городі виріс дужий,

Круглий, жовтий і байдужий

До червоних помідорів,

До капусти і квасолі.

Хто цей гордий карапуз?

Здогадалися?.. (Гарбуз).

Демонстрування картинки із зображенням гарбуза.

- Погляньте на цей чудовий гарбуз. Розкажіть, який він.

- Сьогоднішній урок ми присвячуємо цій чудовій городній рослині.

- Слово гарбуз запозичене з тюркських мов, у тюркську потрапило з перської, де буквально означало «віслячий огірок».

Фізкультхвилинка

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

ОПРАЦЮВАННЯ ПІСНІ-ГРИ «ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ» (с. 12-13)

1. Виразне читання тексту пісні вчителем

- Чим здивувала вас назва пісні? Чому?

2. Словникова робота

Свояк - брат дружини або чоловік сестри.

Перістий - смугастий.

3. Читання тексту пісні учнями «ланцюжком» за строфами

- Які слова в пісні повторюються?

4. Аналіз змісту пісні з елементами вибіркового читання

- Де ходить гарбуз?

- Про які городні рослині йдеться у творі?

- Чому їх названо гарбузовими родичами?

- Розгляньте малюнок до пісні. Які особливості кожного з її персонажів передав художник?

- У що він одягнув гарбуза та його родичів?

Гра «Упізнай героя»

• Печуть мене, смажать і варять,

Їдять мене і дуже хвалять. (Картопля)

• В полі хороше мені

Зеленіти навесні.

Чим же я - не молодець?

Маю диво-корінець,

Все про нього дбаю,

Цукор відкладаю. (Буряк)

• Без рук, без ніг,

А в'ється, як батіг. (Квасоля)

• На городі в нас грядки,

На грядках - рясні листки:

Там зростають малюки,

Зелененькі... (огірки).

5. Робота в групах

Запропонувати вбрання акторів для виконання пісні на сцені. Розіграти пісню.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

- Яким був сьогоднішній урок?

- Чого навчалися на уроці?

- Що найбільше сподобалося?

</

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити пісню напам'ять





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал