- Учителю
- Урок информатики 2 класс (на украинском языке) 'Виконавці алгоритмів'.
Урок информатики 2 класс (на украинском языке) 'Виконавці алгоритмів'.
УРОК 20 (за програмою).
Тема. Виконавці алгоритмів.
Мета уроку:
-
продовжити знайомство з поняттями «виконавці», «алгоритм»;
- розвивати логічне і алгоритмічне мислення, самостійність;
- формувати вміння аналізувати і робити висновки;
- виховувати любов до людей, до праці.
Обладнання: підручник, зошит, олівці, індивідуальні картки, електронне
програмне забезпечення ( якими користуються на уроці «Навантажувач», «Садівник», «Колобок» за вибором вчителя; на уроці рекомендовано за програмою « Слово в лабіринті», «Дорога до школи»).
Хід уроку
І.Організаційний момент.
1. Психоформула.
Люблю я свій розум,
Увагу і пам'ять.
Працює мій мозок,
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно,
Вчителя слово
Здійсню практично.
2. Вправа «Погода». (Відповіді учнів). (Складання алгоритму).
- Пора року.
- Місяць.
- Число.
- Тепло чи холодно надворі?
- Стан неба.
- Температура повітря.
- Опади.
3. Техніка безпеки.
1. Повторення правил з техніки безпеки.
2. Швидкий учень після їдальні забіг до кабінету
інформатики, ввімкнув комп'ютер для себе та сусіда, почав натискати на всі клавіші, та й ще доїдав пиріжок з капустою.
Чи порушив учень правила з техніки безпеки? Якщо так, то які?
ІІ. Перевірка творчих домашніх завдань.
-
«Мікрофон».
Ті учні, до яких потрапив «мікрофон», розповідають про професії людей, які в своїй роботі користуються комп'ютером.
-
Утвори істинні висловлення.
А) Виконавець - це той, хто….( добре навчається, виконує команди,
допомагає батькам, усіх слухається).
Б) Алгоритм - це…( правило поведінки, інструкція з правил безпеки,текст
вірша, послідовність команд).
В) Робота за індивідуальними картками ( додаток 1).
ІІІ Мотивація навчання.
-
Розминка.
-
Назвіть дні тижня.
-
Назвіть 5 днів, не перелічуючи числа і назви днів ( позавчора, вчора,сьогодні, завтра,післязавтра).
-
- Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він з листа прийняти,
З другом швидко нас зв'язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе! (комп'ютер)
- Він покаже все на світі:
Що малюють,пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає! (монітор) 4. Робота за індивідуальними картками ( додаток 2)
ІV. Актуалізація знань.
1. Опитування.
-
Нам відоме поняття «виконавець». Що воно означає?
-
Чи всі команди може виконувати виконавець?
-
Що таке алгоритм?
-
Які є виконавці алгоритму? (людина, тварина, робот, комп'ютер).
-
Які команди може виконати людина, тварина, машина? Покажіть.
( Учні працюють у парах).
-
Програмне забезпечення. (Ознайомлення з метою і завданням програми).
«Дорога до школи».
V. Фізкультхвилинка. (Давайте діти відпочинемо і складемо алгоритм).
Руки в боки, нахились вперед, 1. Встати. Руки в боки.
Нахились назад, 2. Нахились вперед.
І направо, і наліво, 3. Нахились назад.
Щоб нічого не боліло. 4. Нахились направо.
Раз, два, три, чотири - 5. Нахились наліво.
Набираємося сили. 6. Нахились.
Нахились, повернись, 7. Повернись.
До товариша всміхнись. 8. Усміхнись товаришу.
Вправи для великих м'язів очей.
Вправи виконувати стоячи, розслабившись. Дивитися вперед,повернувши голову в одному напрямку.
-
Глянути на стелю, потім не рухаючи головою або тулубом, перевести очі
на підлогу.
2. Уявити собі дуже великий обруч. Обвести його очима 10 разів праворуч.
Те саме зробити в іншому напрямку. Не рухати головою, а повертати
лише очима.
VІ. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів.
1. Робота з підручником (стор. …)
Розгорніть підручники, читання вголос по абзацах.
Обговорювання матеріалу:
-
Чи завжди алгоритм виконує той, хто склав?
-
Хто може бути виконавцем?
2. Творча робота.
Шукай краси,
Добра шукай!
Воно є все,
Воно є всюди… (І.Я.Франко)
Діти, давайте пригадаємо алгоритм за яким, ви даєте відповідь на уроках природознавства вивчаючи рослини?
-
Назвати рослину.
-
Описати зовнішній вид рослини.
-
Пристосування рослини до життя.
-
Значення рослини в житті людини.
Опишіть за цим алгоритмом рослину. Отже, все це вам відомо.(Робота у групах, представник групи вибирає рослину).
Рослини: яблуня, ялинка, фіалка, малина, м'ята, бузок.
- Для чого потрібні алгоритми? ( Допомагають чітко і ясно виконувати
завдання).
- Хто є виконавцем цих алгоритмів? (Учні).
3. Практична робота.
Зараз, мої любі учні, ви виконуйте мої команди. Допоможіть мені. У мене є телескоп його потрібно налагодити, щоб нам працювати далі. Для цього:
-
підведіться;
- протріть лінзу;
- витягніть трубу;
- наведіть різкість;
- нахиліться вперед;
- присядьте;
- станьте навшпиньки.
-
Усе!...Зупинилися! Дуже гарно видно!
( У ролі кого, ви зараз виступали? - Це «виконавці»)
-
Робота у зошиті (стор. …) (Учні виконують 1-2 завдання).
-
Програмне забезпечення. (Програма-ребус. «Режим тренування».)
«Слово в лабіринті».
VІІ. Релаксація. ( Комплекс фізкультхвилинок для очей за Є.Аветісовим)
Скласти руки перед обличчям. Моргнути і подивитися на долоні. Нехай очі кілька разів «обійдуть» руки. Повторити в іншу сторону. Відпочити. Потім кліпати і дивитися лише на одну долоню, потім на другу. Тепер очима «копайте» простір ліворуч, потім праворуч, потім унизу.
VІІІ. Розвивальні логічні вправи
-
Олівець поклали на підлогу і попросили кількох чоловік перестрибнути його. Але ніхто не зміг цього зробити. Чому?( Його поклали поряд із стіною (впритул) в кут).
-
Ми його завжди зменшуємо: коли він потрібний і коли він непридатний. А потім дивуємося, чому він так швидко закінчився. Що це? (Олівець).
-
З «К» дерева захищає,
І на них вона завжди;
З «Н» звірятко заховає,
Коли треба, від біди;
З «Г» з-за хмари виглядає,
Шапку сніжну не скидає. (Кора. Нора. Гора).
Н . . .
-
Продовжи ряд.
- 2 4 6 ……… 14
- 1 3 5 ……… 15
- M N O M N O ……… О
ІХ. Контроль знань.
Бджоли зранку вилітають
І над квітами кружляють.
Як зачують десь нектар,
То присядуть зразу там.
-
Скласти алгоритм.
-
І варіант за віршиком.
-
ІІ варіант за малюнком (високий рівень навчання).
Х. Підсумок уроку.
Збіг урок наш, як коротка мить,
Дуже швидко час біжить.
Та попереду у нас багато кроків,
І різноманітних уроків.
Намагайтесь вправно-все вивчати,
Щоб про все у світі знати.
-
Що таке «алгоритм»?
-
Хто може бути виконавцем алгоритму?
Всі дружні й активні були увесь час,
Хороші оцінки чекають на вас. (Коментування оцінок учителем).
ХІ. Творче домашнє завдання ( за вибором учнів).
1.Скласти алгоритм фруктового салату.(За бажанням малюнок).
2.Скласти алгоритм : правила роботи з пластиліном.
3.Намалювати ,хто може бути «виконавцем» алгоритмів.