- Учителю
- Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар 4-сынып
Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар 4-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Ана тілі
4-сынып
Сабақтың тақырыбы: Аққу,шортан һәм шаян. Ахмет Байтұрсынов
Сілтеме
Жоспар
Мақсаты
Мысал туралы түсінік бере отырып,оқушыларды түсініп оқып,өзіндік пікір айтуға үйреге,тілін,сөздік қорын,сөйлеу қабілетін дамыту арқылы достыққа,ынтымақтастыққа баулу.
Нәтижесі
Оқушылардың бір-біріне деген сенімділігін арттыру,сабаққа қызығушылығын ояту. Білімді бір-бірімен пікір алмасу арқылы бірін-бірі тыңдай отырып,ой түюге дағдыландыру. Достық туралы түсініктерін нығайту.
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта,оқулық,жұмыс дәптер,қима қағаз,постер.
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі.оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын құру. Бір-біріне жақсы тілектер айту.оқушыларды топқа бөлу.
Жаңа сабақ кезеңдері
Тапсырма
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Модуль
Кіріспе
Амандасу,оқушылардың бар назарын сабаққа бағыттау,топқа бөлу.
Назарларын сабаққа аударады. Топқа бөлінеді.
Сыни тұрғыдан ойлау,АКТ,диалог-тік оқыту оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,оқытудағы басқару және көшбасшылық.,
Білу
Үй тапсырмасын сұрау.
-Балалар,үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба?
Үйге берілген тапсырманы орындайды.
Түсіну
Мысал туралы не білеміз? Қандай мысалдармен таныстық?
Оқулықпен жұмыс.
Оқушыларға сыни тұрғыдан ойлауға тапсырмалар береді.
Мысалды рөлге бөліп оқытады.
Оқушылар топпен тапсырманы орындайды.
Мысалды рөлге бөліп оқып шығады.
Қолдану
Дәптермен жұмыс:
1-топқа: Достық туралы шағын шығарма жазу.
2-топқа: Достық туралы бір шумақ өлең шығару.
3-топқа: Достық туралы мақал-мәтелдер жазу.
Шығармашылық тапсырмалар береді.
Әр топтағы оқушылар шығарған өлеңдерін,шығармаларын,мақал-мәтелдерін оқып береді.
Сергіту сәтін өткізу
Талдау
Ынтымақтас-тық сөзіне антоним сөзді табу. Екі сөзге байланысты кластер жасау.
Ой тастау.
Антоним сөзді тауып, топпен екі сөзге кластер жасайды.
Жинақтау
Мәтін шығарманың қай түріне жатады? Мысал кейіпкерлері қандай іс атқармақшы болды?
Олардың істері неліктен нәтижесіз болып шықты? Мысалдан қандай сабақ алуға болады?
Қорытынды ой қай шумақта айтылған?
Сұрақ -жауап арқылы оқушылардың ой-пікірін талдау.
Сұрақтарға жауап береді.
Бағалау
Бағалау парағын топ басшысына бағалату. Стикер толтыру.
Үй тапсырмасын беру.
Топ мүшелерінің қойған бағаларымен салыстыра отырып бағалайды.
Мысалды мәнерлеп оқып, соңғы шумағын жаттап келуді тапсырмаға береді.
Топ басшы бағалау парағындағы топ мүшелерінің бағасын оқиды. Рефлекция.
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.