7


Сабақтың тақырыбы : Сын есім

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сан есім . 2- сынып

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:заттың санын білдіретін сөздер туралы алған білімдерін еске түсіру, толықтыру;

Дамытушылық: сөйлем ішінен заттың санын білдіретін сөздерді тауып, сұрақ қоя білу, сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру;

Тәрбиелік мәні: адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың әдіс тәсілдері: еске түсіру, сұрақ-жауап, жаттығу.

Пән аралық байланыс: әдебиеттік оқу

Көрнекілік: суреттер, оқулық

Қолданылатын технология: ойын технологиясы

Сабақтың типі: қайталау сабағы

Сабақтың өту әдісі:

Сабақтың жоспары:

І Ұйымдастыру кезеңі

а) Психологиялық дайындық

ІІ Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ Қызығушылығын ояту

ІV Мағынаны тану

V Ой толғаныс

Сабақ барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың сабаққа деген көңіл күйлерін арттыру.

а) Психологиялық дайындық

Арайлап шықты жаңа күн,

Шуағын шашып баршаға.

Кәне, досым, күлімде

Шаттық орнасын жүзіңде!

Сыныпта жақсы көңіл-күй орнатып, балалардың назарын сабаққа аудару.

ІІ Үй тапсырмасын тексеру

4- жаттығу, 22 бет.

Заттың атын білдіретін сөзге сәйкес заттың сынын білдіретін сөзді тауып жаз.

Қалың киім, жирен ат, қоңыр аю, қызыл алма, тәтті қант, қышқыл айран.

Тақтаға бірнеше сөз жазылады:

Жирен, шырайлы, компьютер, жасырынды, күлкілі, аспан, қоңырау, ағаш, көгілдір, пайдаланды, биіктеді, қысқа, т.б.

Үш оқушы сөздерді үш топқа бөліп жазады.

ІІІ Қызығушылығын ояту

Жұмбақ- санамақ.

Бір үйде біз нешеуміз? Ортаң терек-ағам,

Кел, санайық бәріміз. Шылдыр шүмек- мен,

Бас бармағым-атам, Титтей бөбек- сен.

Балаң үйрек-апам, Бір үйден біз нешеуміз?

(Жауабы: бесеуміз.)

- Бұл жерде отбасындағы адамдардың санын білдіріп тұрған қай сөз?

- Заттардың санын білдіретін сөздерге қандай сұрақтар қоямыз?

- Неше? Нешеу? Нешінші?

ІV Мағынаны тану

а) дәптермен жұмыс

Дәптерлеріне бүгінгі күнді және көркем жазу жолдарын жазғызу.

Дыбыс : Ж ж

Сол дыбысқа байланысты сөз жазу: жетпіс

Ауызша сол сөзге дыбыстық талдау жасату.

1-жаттығу. Сурет орнына заттың атын қойып, сұраққа жауап жаз.

Әсетте үш дәптер бар. Ыдыста төрт гүл тұр. Сара қоянға екі сәбіз берді.

3- жаттығу ауызша орындалады.

Төрт жыл, бір рет, бес күн.

Олимп тауы Грецияда орналасқан.

4-жаттығу

Дүйсенбі-бірінші күн . Жұма-бесінші күн.

Сейсенбі-екінші күн. Сенбі-алтыншы күн.

Сәрсенбі-үшінші күн. Жексенбі-жетінші күн.

Бейсенбі-төртінші күн.

Сергіту сәті.

Оңға, оңға түзу тұр Артқа қарай бір адым

Солға, солға түзу тұр Жоғары, төмен қарайық

Алға қарай бір адым Орнымызды табайық.

ә) оқулықпен жұмыс

5-жаттығу өлеңді түсініп оқып, қойшының неше қойы барын есептеу.

Барлығы жеті қой болды. Жалқы (бір), егіз(екі), қос(екі) .

V Ой толғаныс

Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жаз. Заттың санын білдіретін сөздерді тап

.Айгүл сыйлады үш кітап Асанға. Мектепке дейін екі жүріппіз сағаттай. Біздің мектепте оқиды бала алты жүздей.

Бағалау: оқушылардың дұрыс, толық жауаптары мен белсенділіктеріне қарай.

Үйге тапсырма: 2- жаттығу 23 бет.







































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал