- Учителю
- Урок Есепті шығаруды үйрендік
Урок Есепті шығаруды үйрендік
Жаңақорған кенті 110- мектеп- лицейдің
бастауыш сынып мұғалімі
Шермағанбетова Күлшарат Наришқызы
Математика пәні 1- cынып
Сабақтың тақырыбы
Есеп шығаруды үйрендік
Сабақтың мақсаты
Есептер бойынша өрнектер құрастыру, дағдыларын жетілдіру, ой -өрісін , есте сақтау қабілетін дамыту.Есептеу машықтарын жетілдіру, өздігінен жұмс істеу дағдыларын қалыптастыру
Оқыту нәтижесі
Оқушылар есептеу дағдыларын жетілдіреді, сыныи тұрғыдан ойлай біледі
Оқытудың әдіс-тәсілдері
Сұрақ-жауап, талдау, іздену, салыстыру
Көрнекілігі
АКТ, оқулық, фигуралар
Сабақтың кезеңдері
Қолданылған модуль
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі
Оқытудың жаңа тәсілдері
Психологиялық дайындық
АКТ
Балалар , бүгінгі біздің сабағымыз табиғатқа арналады. Табиғат деген не?
Енді табиғатқа арнал-ған тақпағымызды айтайық.
Балалар осы табиғат деген сұраққа жан-жануарлар да жауап берген екен.
Кішкентай шабақ бақадан: Табиғат деген не?- деп сұрап-ты.
Бақа не деп жауап береді екен, оны білу үшін біз үй жұмысын еске түсірейік.
-Енді бақаның жауабын көрейік. Табиғат дегеніміз, Телегей теңіз су деді.
Балалар, бақа неге су деп айтты?
-Келесі Қонжық Аюдан: Табиғат деген не деп сұрады?
Оны білу үшін біз келесі тапсырманы орындайық.
Оқушылар сабаққа жауап береді
Армысың, шапағатты күніміз,
Армысың, мейірімді жеріміз.
Армысың табиғат анамыз.
Келді сізге өзіңіздің балаңыз.
№3 (198 бет) Теңдеуді шешу
Себебі, бақа суды жақсы көреді. Ол суда тіршілік етеді.
Ой қозғау
АКТ
Топқа бөлу
а+5 2<6
4 ꞊ 4 5+1
10≥3 9 ꞊ 9
7+а 8+2
-Енді Аюдың жауабы: Мен талай жерде болғанмын, Мен де білемін. Ол -орман.
-Табиғат деген не?-деп сұрады бота енесінен . Оны білу үшін келсі тапсырманы орындай-мыз.
Теңдік, теңсіздік, өрнек, әріпті өрнектерді тауып топқа бөледі
Өйткені, Аю орманда тіршілік етеді. Орманды өте жақсы көреді.
Жаңа сабақ
ЖИГСО -1 әдісі
Оқулықпен жұмыс
№1 тапсырма
1-топ: Есепті оқиды
2-топ: Есептің шартын құрады
3-топ: Шешуін, жауабын табады.
№2 тапсырма.
№3 тапсырма
№4 тапсырма
-Балалар, Түйенің жауабын тыңдайық. Ол көп құм, тікенек, шөп.
-Балалар, құм , шөп жайлы не білеміз?
1-топ
2-топ
3 топ
Әр топ өз тапсырма-ларының шартын құрады, шешуін табады, жауабын жазады
Оқушылар өз ойларын айтады.
Сергіту сәті
Би қимылын жасайды
-Тоқылдақ қарлы-ғаштан: Табиғат деген не деп сұрады?
Оны білу үшін келесі тапсырманы орында-йық.
Сандық мақал-мәтел айту.
Сандық жұмбақ тапсырмасы беріледі.
Қарлығаштың жауабын тыңдайық. «Әрине таза ауа, ашық аспан, дәнді дақылдар»- деп жа-уап береді
-Ұсақ жәдіктер де : Табиғат деген не деп?-Ақбөкеннен сұрады. Мұны білу үшін біз келесі тапсырманы орындайық.
1-топ: 2 саны
2-топ: 7 саны
3-топ: 6 саны
Жауабын табады.
Шығармашылық жұмыс
Топтық жұмыс
Әр топқа геометрия-лық фигуралар бері-леді. Сәйкестендіру беріледі.
Бөкеннің жауабын тыңдайық: «Жер,жер»-деп жар салды Бөкен .Әрине , бәріміздің асыраушы анамыз - Жер - Ана
Оқушылар фигура-лардан әр түрлі заттар құрайды.
Постер қорғайды.
Фигураларды сәйкес-тендіреді
Табиғат ана деді балар.
Ой қозғау
Неліктен табиғатты анаға теңейміз?
Оқушылар жауабын айтады
Бекіту
СТО
Сандар құрамы
Құрамын табады
1-топ: 1 таңбалы сан-ды табу
2-топ: 1 таңбалы на-турал сан
3-топ: Ондықтан екі таңбалы сан
Бағалау
Оқытуды бағалау
1.Топ мүшесі топты бағалау.
2.Бағдаршам арқылы бағалау
3.Мұғалімнің бағала-уы
1.Топ басшысы бағалайды.
2.Бағдаршам түстері бойынша көрсетеді.
Кері байланыс
1.Екі жұлдыз, бір тілек айту.
2.Топтар бір-біріне тілек айтады
3.Стикерге өз ойларын жазады