7


  • Учителю
  • План урока по познанию мира 2 класс на тему 'Воздух и его свойства'

План урока по познанию мира 2 класс на тему 'Воздух и его свойства'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Дүниетану 2-сынып

21. 10. 2014

Сабақтың тақырыбы:



Ауа. Ауаның қасиеті

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар ауа туралы, оның негізгі қасиеті жайлы мәліметтер алады.. Ауаның адамға, жан-жануарларға, өсімдіктерге қажет екені жайлы бір-біріне әңгімелеп айтады.

Ой-өрісін, дүниетанымын дами түседі.

Қоршаған ортаны қорғау мәселелерімен таныс болады.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар ауа туралы, оның негізгі қасиеті жайлы мәліметтер алады. Ауаның адамға, жан-жануарларға, өсімдіктерге қажет екені жайлы жүйелі әңгімелеп айта алады. Ой-өрісі , дүниетанымы дамиды.

Қоршаған ортаны қорғау керектігі түсінеді

Сілтеме

«Дүниетану» оқулығы , «Дүниетану бақылау күнделігі» 2-сынып.

Түйінді идея

Ауаның негізгі қасиеттерімен таныстыру.



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгендеу, зейінін сабаққа аудару. Сөздер жазылған карточкалар тарату

Оқушылар сабаққа дайындалады. Олар сөздер жазылған карточкалар бойынша топқа бөлінеді

1-топ- Күн

2-топ-Жел

3топ- Ауа

4-топ Жаңбыр

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Сурет ж\е сұлба. Жергілікті жердің сұлбасы

Ережелер карточкасын толтыру.

Әр топқа ережелер жазу тапсырылады.

Топ болып

Сурет,

Сұлба,

Масштаб,

Жергілікті жердің сұлбасы - деген 4 түрлі ережені еске түсіріп жазады.

Өзара топтық тексеру

Критерийлер:

Төртеуі де дұрыс - 5 ұпай

Үшеуі дұрыс -4 ұпай

Екеуі дұрыс -3 ұпай

Біреуі дұрыс - 2 ұпай

ІІІ. Өткен сабақты пысықтау

-Ашық ж\ е жабық сұрақтар қою.

Оқушылар өткен тақырып бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.

ІV. Сабақтың мақсатын қою

Сабақтың тақыры мен мақсаты:

  • Бүгін сабақта ауа туралы білетін боламыз Оның негізі қасиеттерімен таныс боламыз

Тақырыпты дәптерге жазады

V. Жаңа сабақ

1. Миға шабуыл

-Ауа деген не?

-Ауа не үшін қажет?

Оқушылар өз ойларны айтады


  1. Оқулықтың 35-37 беттеріндегі мәтінді оқи отырып, ондағы баяндалған жағдайды тәжірибеде көрсету

Оқушылар мәтінді тыңдайды.


VІ. Жаңа білімді бекіту кезеңі

1.Деңгейлік тапсырмалар:



Топтар әрқайсысы әртүрлі тапсырма орындайды.



2. Жұппен жұмыс

  1. Топ(үлгерімі орта деңгейде) Бұл не екенін тап?

Оқушыларға бір құбылысты жасырады. (Мысалы: Жел- Ол ауа ауысуынан пайда болады, ағаштарды қозғалтады.)

2-топ (Үлгерімі жақсы деген қушылар) Постерде ауаның негізгі қасиеттерін жазу. Постерді әдемі безендіру керек.

3-топ (Дарынды оқушылар) «Галереяға саяхатқа» шығады.Онда көрген затты айтады- Әуе шары - ол-ыстық ауа толтырғанда жоғары көтеріледі.

Дирижабль туралы айтады.



Дәптер 19- беттегі тапсырманы жұппен орындайды.

Ауа кімдерге, нелерге керек? Дәптреге ауа не үшін қажет екенін жазады.

Оны өзара тексереді.

VІІ. Сабақтың қорытынды кезеңі


1.Сұрақтар қою: -Бүгін қандай тақырып өттік? Не білдік?



2.Кері байланыс .

«Табыс сатысы » әдісі бойынша оқушылардың сабақтағы іс-әрекетіне кері байланыс алу

Оқушылар сұраққа жауап береді.

Төменгі сатыда қолы төмен тұрған адам- мен сабақта ештеңпе істемедім.

Ортаңғы сатыда қолы екі жаққа созылған адам- сабақ барысында тапсырмалар орындау кезінде менде қиындықтар болды.

Жоғарғы сатыда қолын көкке көтерген адам - менің қолымнан бәрі де келеді.

VІІІ.Үйге тапсырма




Ауаның сығылуы және жылуды ұстауы жайлы өмірден мысалдар келтіру.








 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал