- Учителю
- ҚМЖ әдебиеттік оқу темаДәнек(4класс)
ҚМЖ әдебиеттік оқу темаДәнек(4класс)
Сабақтың тақырыбы: |
Дәнек | |||
Мақсаты: |
Әңгіме мазмұны мен таныстыра отырып,өзіндік тұжырым жасауға үйрету.Шығармашылық қабілеттерін,ой белсенділігін, сөйлеу шеберлігін дамыту.Ортақ пікірге келуге баулу. | |||
Сілтеме |
Әдебиеттік оқу.Ф.Тайжанова.Алматы»Жазушы» 2011ж.Қосымша материалдар. | |||
Күтілетін нәтиже |
Өқушылар сыны тұрғыдан ойланады,топтасып жұмыс жасауға үйренеді,сөйлеу шеберлігі артады,ортақ шешімге келеді.Жаңа тақырыптың мазмұнін өз бетінше аша алады. | |||
Сабақтың мазмұны |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
| |
Психологик ахуал тұғызу
Топқа болу |
3мин
2мин |
Ынтымақтастық атмосферасын құрады.»Жағымды сөздер»ойыны. Оқушыларды түрлі-түсті қасықтар арқылы топқа болу |
Бір-біріне гүлдер арқылы жақсы көңіл-күй тілейді.
Оқушылар таңдаған қасықтары арқылы топқа болінеді. | |
Үй тапсырмасын бекіту |
5мин
|
«Аквариумдағы алтын балық»
|
Ортаға бір оқушы шығады,басқа оқушылар оны қоршап шеңбер құрып отырып,оған үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды. | |
Мағынаны тану |
6 мин |
Ребус салып,сабақтың тақырыбын ашу. Дәнек |
Оқушылар ребусты шешу арқылы жаңа сабақты ашады. | |
Оқулықпен жұмыс |
10 мин |
Джигсо әдісі бойынша мәтінді оқиды Постер жасау. |
Балалар жеке,жұппен,топпен оқып талқылайды кейін постер жасап қорғайды. Топтар бір-бірін 2 жұлдыз,бір тілек пен бағалайды. | |
Сергіту сәті |
2мин |
»Қарлығаш» |
Көңіл-күйлерін көтеру үшін «Қарлығаш»бийіне білейді. | |
Қызығушылықтарын ояту |
6мин |
.Бейнекөрініс « Баққа саяхат» |
Бейнекөріністі көру арқылы өз пікірлерін білдіреді | |
|
|
Топтарға тапсырма беріледі. Балалар бақта не бар екен? Біз көп бақ жарату үшін не істеуміз керек? |
1топ диолог құрайды 2топ табиғат түралы шағын әңгіме жазады 3топ Табиғат түралы олең жазады | |
Қорытындылау |
5мин |
«Сықырлы сандық»ойыны |
Ойын арқылы оқушылар жаңа сабақты қорытындылайды | |
Бағалау |
2мин |
Топтарды бағалау |
Топтар өзін-өзі бағалайды | |
Үйге тапсырма |
2мин |
Табиғат түралы эссе жазып келеді
|
Интернет,қосымша оқулықтардан табиғат түралы мәліметтерді жинақтайды. | |
Кері байланыс |
2мин |
Бағдаршам арқылы </<font face="Times New Roman, serif">Кері байланыс орнатады |
Оқушылар стикерлерге оз ойларын жазып,бағдаршамға жапсырады.. | |
Дереккөздер мен жабдықтар |
|
Интерактивтік тақта,суреттер,бейнежазба,сергіту сәті,түрлі-түсті маркерлер,стикерлер,А3 форматы,флипчарт. |
|