- Учителю
- Конспект урока по украинскому языку на тему: 'Таємниці природи. Велика і мала вода'
Конспект урока по украинскому языку на тему: 'Таємниці природи. Велика і мала вода'
Сумська спеціалізована школа 1 ступеня №30
Розробки уроків з української мови в 1 класі
за підручником Н. В. Гавриш, Т. С. Маркотенко
« Українська мова». Таємниці природи.
Підготувала вчитель-методист
Діденко Т. В.
м. Суми 2015
Тема: Таємниці природи. «Велика і мала вода». Тверда вимова приголосного звука -ч-. Урок - пошук.
Мета. Вчити репродуктивному і продуктивному мовленню з теми «Таємниці природи. Велика і мала вода» Формувати орфоепічні, комунікативні навички і вміння; удосконалювати тверду вимову звука -ч-; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати судження українською мовою.
Забезпечити позитивну мотивацію для засвоєння нової теми, створити ситуацію пошуку; викликати пізнавальний інтерес.
Виховувати бережливе ставлення до природних багатств України.
Обладнання: проектор, ноутбук, макети краплинок, мульти медійна
презентація до уроку « Велика і мала вода», підручник «Українська мова»
Н. В. Гавриш, Т. С. Маркотенко, 1 клас.
.
Хід уроку
1.Організаційний момент.( Слайд1)
-Я всміхаюсь сонечку,
- Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці,
-
Хай вона росте!
-
Я всміхаюсь дощику,
-
Лийся, мов з відра!
-
Друзям я всміхаюся,
-
Зичу їм добра!
2. Створення проблемної ситуації. (Слайд 2)
(Чути краплі води)
-
Який звук ви чуєте? Що його утворює? ( Краплини води)
3.Повідомлення теми і мети уроку.( Слайд 3)
Сьогодні на уроці ми будемо досліджувати, де в Україні є краплинки води, як вони виглядають?
4. Вивчення нового матеріалу.
1.Робота з загадками. (Слайд 4,5)
- Хмарки в небі знову плачуть, слізки крапають крап-крап….
По калюжах радо скачуть дітлахи чалап-чалап…(Дощ)
-Краплинки водички зранку на травичці, по землі…
Грають в барвах на світанку непосидливі, малі…( Роса )
- Де ви знайшли краплинки? Замалюйте їх в зошиті.
Фізкультурна хвилинка ( Слайд 6 )
2.Бесіда вчителя « Водойми України». (Слайд 7).
- В нашій країні вода дуже непосидюча, постійно мандрує, ми будемо її шукати на всіх просторах України. Після дощику деякі краплинки потрапляють під землю, а звідти виходять на поверхню струмочком, або джерелом зі смачною, прохолодною, поживною водицею. Потім струмочки швидко об` єднуються і поспішають до річок і озер, а річки - до моря. Озера поступово перетворюються в болота.
-Замалюйте ще краплинки в свої зошити.
3.Орфоепічна вправа. ( Слайд 8)
Чі-чі-чі- краплинки блискучі;
Чок-чок- чок- це побіг струмочок;
Че-че-че- ось річка тече;
Ча-ча-ча- вода-чарівниця.
4. Вода-чарівниця. (Слайд 9 ),
Прочитайте вислів «Вода- чарівниця» радісно, тепер здивовано.
-Чому ви здивувалися? В якому стані, в твердому, рідкому чи газоподібному, вам вода найбільш до вподоби? Яку воду ви найбільше споживаєте?
5.Гра « Навпаки».
Назвати слова -« навпаки»(антоніми), які зустріли під час пошуку води. (рідка - тверда, легка-важка, чиста-брудна і т. д)
6.Робота з підручником. С. 92.
-
Розгляньте малюнок і скажіть, де ми тут знайдемо воду? ( у морі). Яка вона на смак? Чи можна пити таку воду? Знайдіть слово-навпаки до слова солона(прісна). Дивлячись на малюнок, можна сказати, що вода-помічниця? Чому? Наведіть ще приклади, де вода-помічниця. (Слайд 10)
Фізкультурна хвилинка
5.Закріплення вивченого матеріалу.
-
Робота з підручником. Відповіді на питання «Поміркуй».
-
Що більше: море чи океан; озеро чи море, струмок чи річка?
-
Які українські річки ти знаєш?
-
« Доповни речення» с. 92
У морі вода…Я знаю такі річки…Найбільша річка в Україні…Річка більша за струмок, а море……
-
Робота з прислів` ями « Із бабусиної скрині»(Слайд 11)
« Без води і каші не звариш»
« Куди водиця тече - там травиця росте» ,
-
Підсумок уроку. Рефлексія. Складаємо судження. ( Слайд 12 )
-
( Діти отримують макет краплинки.) Кожен із вас на уроці знайшов краплинку, а тепер зараз послухайте її, про що вона вам розкаже.
-
Зараз із краплинок, які ви знайшли, ми утворимо струмочок.
-
Я дізнався на уроці…..
Мені було цікаво…..
Я зрозумів, що……..(Слайд 13 Бережіть воду!)
\\\\\\\\\\\\\