7


  • Учителю
  • Склад числа 7. Дні тижня (1 клас)

Склад числа 7. Дні тижня (1 клас)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Конспект уроку

Тема уроку. Склад числа 7. Написання вивчених цифр. Дні тижня. Поняття «сьогодні», «завтра», «учора»

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Цілі уроку: 1) формувати уявлення дітей про ціле число та його частини, заповнити

разом з учителем таблицю складу числа 7 шляхом дослідження,

застосовуючи знання складу числа, записувати і розв'язувати приклади на

додавання.

2) розвивати увагу, спостережливість, кмітливість, пробудити в учнів

потребу активно мислити, формувати уміння і навички самонавчання і

самоконтролю, вчити шукати найбільш раціональні шляхи обчислень.

3) виховувати культуру математичного мовлення, інтерес до уроків

математики, почуття взаємодопомоги, бажання робити добрі справи.

Завдання :

  • закріпити вміння правильно писати цифру 7;

  • вивести і записати таблицю складу числа 7;

  • тренуватися складати приклади на додавання;

  • працювати в групах;

  • розв'язувати логічні завдання;

  • шляхом багаторазових повторювань і практичних вправ запам'ятати склад числа 7.

Компетентності, що формуються на уроці:

  • інформаційна;

  • навчально-пізнавальна;

  • комунікативна;

  • соціальна;

  • духовна.

Компетенції, що формуються на уроці:

  • освітня;

  • діяльнісна;

  • соціальної взаємодії;

  • здоров'язберігаюча;

  • загальнокультурна.



Хід уроку

І. Стимулювання та мотивація навчальної діяльності.

  1. Хвилинка аутотренінгу (діти стають у коло, беруться за руки).


Новий день зазирнув у віконечко,

Разом з ним прокинулось сонечко.

Ранок почнемо із доброго слова,

Будемо ввічливими обов'язково. '

Будемо разом сміятись і грати,

А якщо треба - допомагати.

Ми замість сварок дійдемо згоди

І разом здолаємо всі перешкоди!

  1. Мотивація.


  • Яким би ви хотіли бачити наш урок? (Відповіді дітей).


  • Математика - це чарівна країна. Сьогодні ми продовжуємо мандрівку містом, де живуть числа першого десятка. (Сл.1)

  • Хто допомагає нам вивчати числа першого десятка? (чарівник Кра )

  • Сьогодні він запрошують нас до палацу Королеви Математики на бал. Нам потрібно здолати весь шлях виконуючи завдання від Королеви (Сл.2)

ІІ. Цілепокладання.

1. Складання плану уроку.

  • Оскільки зараз у нас урок математики, давайте подумаємо, які завдання на нас

можуть чекати на ньому? (Відповіді дітей). З яким числом і цифрою ми познайомилися на минулому уроці? (7). Дайте характеристику числу 7

  • А ще сьогодні ми обов'язково повинні дізнатися щось нове про число 7.

  • Пропоную працювати за таким планом:

На дошці план уроку

  1. Знаю - вмію

  2. Дізнаюся- навчуся







  1. Успіх

  • Ось послухайте про сімку вірш.

У тижні кожному - сім днів,

У райдузі - сім кольорів,

Що є сім нот - відомо всім,

Цікава дуже цифра сім.

  • Пригадайте, що ми зазвичай вивчаємо на другому уроці знайомства з якимось

  • числом? ( На які частини можна розкласти це число). Ось і ми сьогодні будемо

  • вивчати склад числа 7

  • Ви згодні мандрувати на бал? (Так) Тоді рухаємося вперед.

ІІІ. Активізація опорних знань та їхнього життєвого досвіду.

1. Каліграфічна хвилинка.

- Діти, як ви гадаєте, для чого ми робимо каліграфічну хвилинку? (щоб вміти красиво писати цифри). (сл.. 4)

  • Аналіз елементів.

Цифра 7 складається з трьох елементів:

  • хвилястої горизонтальної лінії,

  • прямої довгої похилої лінії,

  • короткої горизонтальної лінії, яка проходить посередині другого елемента.

  • (починаю писати трохи нижче середини верхньої сторони клітинки хвилястою горизонтальною лінією праворуч до верхньої правої вершини кута. Потім, не відриваючи руки, пишеться вниз довга, пряма, похила лінія до середини нижньої лінії клітинки. Посередині другого елемента проводиться горизонтальна лінія симетрично з двох сторін.)


  • Пропишіть цифру 7 сім разів.

Далі запишіть числовий ряд в зворот ньому порядку. (Учень вголос називає, після цього діти записують натуральний ряд чисел).

Вчитель ходить по класу і коментує каліграфічну хвилинку.

  • Молодці. Добре впоралися. Королева Математика буде вами задоволена

  • 2. Гра «Живі числа». (сл..5)

    • Ми підійшла до чарівного лісу, але його незвичайні мешканці - живі числа -

не пропустять нас , поки ми з ними не пограє. Давайте пограємо з ними . (Діти беруть картки з цифрами для гри). Грає 10 учнів . У кожного на парті картка з цифрою.

  • Яке число попереднє до числа 10? (9) Вийди до дошки

  • Які числа числа менші за 3. (1,2) Вийдіть до дошки

  • Якщо до 6 додати 1, яке число вийде? ( 7). Вийди до дошки.

  • Яке число має сусідів 4 та 6? (5) Вийди до дошки

  • Яке число має сусідів 7 та 9? (8) Вийди до дошки

  • Яке число є попереднім до числа 4? (3)Вийди до дошки

  • Яке число є наступним до числа 2? (3) Вийди до дошки

  • Яке число більше за 5 але менше за 7? (6)Вийди до дошки

  • Пошикуйтесь тепер від 1до 9 в прямому порядку

  • ІV. Спиймання, усвідомлення і засвоєння нового матеріалу

  • 1. Робота в парі (сл.6)

  • - Ми виконали 1 пункт нашого плану: повторили те, що знаємо.

  • Ви добре справилися . Ми можемо рухатися далі. Королева Математика дає наступне завдання. Ці геометричні фігури ростуть в її чарівному саду. Вона просить нас скласти приклади і дізнатися скільки всього геометричних фігур зібрав чарівник. (У дітей на партах лежить різна кількість геометр. фігур, які в сумі дають 7 . Вони складають приклади на додавання.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал