7


  • Учителю
  • Урок на темуҚысқа бәрі дайын ба? М. Зверев

Урок на темуҚысқа бәрі дайын ба? М. Зверев

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Апта

Күні 19.09.15

Сабақ Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы

Қысқа бәрі дайын ба? М.Зверев

Сабақтың мақсаты

Айнала қоршаған орта табиғатын өмірмен байланыстыра түсінуге мүмкіндік жасау.Автормен таныстыру,бұрын байқамаған,білмеген табиғат тылсымдары туралы ойлануға мүмкіндік беру.Табиғатты аялау,бағалау, оның әсемдігін сезінуге негіз жасау.

Күтілетін нәтижелер

Оқушылардың оқу дағдысы қалыптасады,жіңішке жуан дауысты дыбыстарды ажырата алады.

Сабақ түрі

Жаңа сабақ

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сыни ойлау стратегиялары.

диалог,сурет салу, демонстрациялау, топтық,жұптық, жеке

Керекті жабдықтар

Әдебиеттік оқу «Алматыкітап» 2013 жыл

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1.Психологиялық ахуалды жақсарту мақсатындатренинг өткізу.

Қайырлы таң достар,

Қайырлы таң болсын. Бүгінгі күнің сәтті

Сәттілікке толсын.

2.Сыныпты топтарға бөлу:

1 топ 2топ

Жұмыс істеуге дайындалады, топ ішінде өзара ынтымақтастық қарым -қатынас орнығады. Қимылмен жасап көрсетеді

Тұсаукесер

Балалар , біз өткен сабақта қандайдыбыспен танысып едік?

-Қане дыбыстайық

- Қалай дыбысталады екен?


Негізгі бөлім

Үй тапсырмасын тексеру

Өлеңді түсініп,мәнерлеп,тізбектеп оқу.

-Құстардың жылы жаққа ұшып кетулерінің басты себебі неде?

-Олар жолда қандай қиыншылықтарға тап болуы мүмкін?

Өлеңдегі ақынның уайым мен алаңдау,қуаныш,сағыныш,мейірім

Сезімдерін қай шумақтардан байқауға болады?

-Өлеңнен ізде,оқып бер.

2.Қызығушылықты ояту

-Балалар ,қазір жылдың қай маусымы?

(күз,қыс,көктем,жаз)

Топпен жұмыс

1-топ.«Күз»Табиғатта байқалған өзгерістерді сипаттау. «Жаз»құстардың өмірінен не байқадыңдар?

2-топ.«Қыс»Адамның қысқа дайындығы.

«Көктем»Қыс маусымына хат жазады,яғни көктем ретінде Қысқа не айтар еді?.

3.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

4.Мағынаны тану

Тақырыппен,автормен таныстыру.

А)Мәтінді «Сен неғып әлі бұта тасалап ...»деп басталатын сөйлемге дейін оқып,мазмұнын түсіну.

-Жазушы қарғалар өмірі туралы не біледі екен?

-Қарғалар жыл құсы бола ала ма?

-Қарғалар қысқа дайындала ма екен?

Ә)«Уһ,жеттік-ау,әйтеуір...»деп басталатын сөйлемге дейін оқу.

-Шымшық қандай құс екен?

-Шымшықтың өмірі туралы қандай шындық білдік?

Б)Мәтінді аяғына дейін оқу.

-Терістік бұлбұлы дегенді қалай түсінесіңдер?

-Құстар неліктен әрі-бері ұшып,қиын жолдарды бастарынан өткізеді?


Әр топтан 1 оқушы қысқаша мазмұнын айтадыСұрақтарға жауап беруге тырысады, Өз ойларын айтады.


Өз ойын мәнді жеткізуге тырысады сыныпқа жариялайды
Оқушылар өзін - өзі «бағдаршам»әдісі бойынша
(жасыл, сары, қызыл түсті дөңгелектер арқылы) бағалайды.Оқушылар қаншалықты түсінгендерін көрсетіп, тиісті түсті дөңгелектерін көтереді.
Топ басшысы топтағы оқушыларды бағалайды.

Оқушылар шеңбер құрып

сабақты талқылайды


Үйге тапсырма.

Үйге тапсырма 17-18бет оқу, «Біздің ауыл құстары»атты зерттеу жұмысы


Қорытынды

Құстардың туған жерге деген сезімдері туралы не айтылған?

Сабақта белсене қатысқан оқушыларды мадақтау


Апта

Күні 19.09.15

Сабақ Дүниетану

Сабақтың тақырыбы

Адам және табиғат. (ӨҚН)


Сабақтың мақсаты

Оқушыларға қысқы табиғатта болатын өзгерістер жайында түсінік беру,қыста жануарларға көмектесу туралы ұғым бере отырып ,оларды адамгершіліккетәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер

Ой-өрісін, сөздік қорын дамыту.Табиғатты қорғауға , өсімдікті күтуге тәрбиеленеді.

Сабақ түрі

түсіндіру, сұрақ-жауап,жаңа білімді меңгерту.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Түсіндіру, сұрақ- жауап, салыстыру, диалогтік оқыту, сыни ойлау мен өзін -өзі реттеу стратегиялары, өзіндік жұмыс, жеке, жұптық, топтық жұмыс

Керекті жабдықтар

1дүниетану сынып «Алматыкітап» 2012ж,суреттер,плакаттар, түрлі түсті бояулар.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1.Психологиялық ахуалды жақсарту мақсатындатренинг өткізу.

Қайырлы таң достар,

Қайырлы таң болсын. Бүгінгі күнің сәтті

Сәттілікке толсын.

2.Сыныпты топтарға бөлу:

1 топ

2топ

Жұмыс істеуге дайындалады, топ ішінде өзара ынтымақтастық қарым -қатынас орнығады. Қимылмен жасап көрсетеді

Тұсаукесер

Диалогтік әдіс арқылы тексеру:

-Суретте нені көріп тұрмыз?


Негізгі бөлім

«Табиғат-күллі тіршілік атаулының құтты қоныс мекені, алтын ұя, тал бесігі». Осы сөйлемді оқығанда ойларыңа не келді? Ендеше табиғат дегеніміз не?
І, ІІ топ «Адам және табиғат» деген тақырыпта постер құру.

Ой-толғаныс.
1Жазушымен сырласу.
2.Табиғатқа тіл қату.
3.Адамдарға үн қату.
Табиғат - Ана!
Табиғаттың сырын танып білейік,
Табиғаттың тілін ұғып көрейік.
Тыныштығын сақтап өмір-өзеннің,
Ізгіліктің шамын жағып жүрелік!
Рефлексия
Түйінді ойың
Стикер арқылы: қызыл - пікір,
жасыл - ұсыныс

Сурет арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар берілген мағлұматтарды тыңдап, қойылған сұрақтарға жауап береді.

Үйге тапсырма

Мәнерлеп оқу,түсінік айту.


Қорытынды

Сабақта белсене қатысқан оқушыларды мадақтау




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал