- Учителю
- Пәні: Дүниетану Тақырыбы: 'Су. Судың қасиеті' 2 сынып
Пәні: Дүниетану Тақырыбы: 'Су. Судың қасиеті' 2 сынып
Пәні: дүниетану | Мұғалімі:Шарденова Қ.Ш. |
|
| ||||||
Сыныбы | 2 « Г » |
| |||||||
Сілтеме | Дүниетану. К.Жүнісқызы. Н.Жапанбаева. |
|
| ||||||
Сабақтың тақырыбы | Су.Судың қасиеті |
|
| ||||||
Сабақтың мақсаты | Су тіршілік көзі жайлы ұғым бере отырып, тәжірибе жасау арқылы судың қасиеттері жайлы түсінік беру. |
|
| ||||||
Күтілетін нәтиже | Жаңа сабақты меңгереді,тәжірибе жасау арқылы судың қасиетін анықтайды. Топпен жұмыс жасау арқылы өз ойларын айта алады. |
|
| ||||||
7модульдің қолданылуы | АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".
|
|
| ||||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
| Мағынаны тану, ой қозғау СТО, жеке, топпен жұмыс, «Кубизм» ойыны. |
| |||||||
Керекті жабдықтар | Интерактивті тақта, плакат,маркер,электронды оқулық. Тәжірибе жасау үшін ыдыстар, оқу құрал-жабдықтар. |
|
| ||||||
Сабақтың барысы |
| ||||||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
|
| |||||
Психологиялық дайындық
Топқа бөліну Сергіту сәті | Оқушылар шаттық шеңберін құрып психологиялық дайындық жасайды. Тақтайшаға жазылған атаулар арқылы топқа бөлу -Шөлдегенде не ішеміз? -Тыныс алу үшін ше? -Жаурағанда ше? -Қараңғыда ше? Жалпы тіршілік атаулыға не керек?дей отырып топқа бөлемін . 1-топ-Ауа 2-топ-Су 3-топ-Жарық 4-топ-Жылу Бағалау парақшасы арқылы топ басшысы бағалайды. (Табиғатты аялайық) Сергіту биі | .Табиғат біздің анамыз Табиғатқа баламыз Иіліп сәлем береміз Біз әдепті баламыз.
Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. |
|
| |||||
Білу Постер қорғау <Кубизм>ойыны | -Үйге не берілді? -Ауаның ластануы Ойын ойнату арқылы үй тапсырмасын сұрау -Ауаның табиғаттағы пайдасы? -Ауаның ластануы? -Таза ауа денсаулық кепілі -Ауаның негізгі қасиеті
| Оқушылар үйге берілген тапсырмалар бойынша жауап береді.
Топқа берілген тапсырмаларды орындайды, топтап жазады. |
|
| |||||
Түсіну «Ой қозғау» әдісі
Электронды оқулық | Жұмбақтар 1.Өзен, көлде өмір сүреді Аспанда қалқып жүреді. Іші пысқан кездерде Жерге тамып жүреді. 2. Жылт-жылт етеді Жылғалардан өтеді Сылқ-сылқ етеді Аяғы жоқ жүреді. Интербелсенді тақта арқылы судың қасиеті туралы толық мағлұмат алады. |
Оқушылардың мұндағы мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту. Оқушылар өздерінің су туралы білетіндерін айтады. |
|
| |||||
Қолдану Топтық жұмыс | Су тіршілік көзі. Сусыз өмір жоқ. Ол сұйық зат. Өзен , көл, теңіз, мұхиттарды құрайды.Жер шарының 4/3бөлігі су. Тәжірибе арқылы көз жеткізу. 1-тәжірибе. 1ыдысқа сүт, екінші ыдысқа су құй. Қайсысы анық көрінеді? Сүт-ақ, су-түссіз. 2-тәжірибе Бір ыдысқа су, екінші ыдысқа шырын құй. Дәмін байқа.Су дәмсіз. 3-тәжірибе Шырын мен суды иіскеп көр. Су иіссіз. 4-тәжірибе Суды әртүрлі ыдысқа құй. Не байқадың?Суда нақты пішін жоқ. | Әр топ өздеріне берілген тапсырмалар арқылы жұмыс жасайды, көзбен көреді, дәлелдейді. |
| ||||||
Дәптермен жұмыс
| Су түссіз, мөлдір иіссіз, Суда тұрақты пішін болмайды, Су буға айналады Қысқы су мұзға айналады. | . Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды. Естеріне сақтау арқылы жаттайды. |
| ||||||
Талдау Топпен жұмыс |
Күн көзі жылуынан су буға айналады, бу ауаға араласады, қысқы суықта су қатып, мұзға айналады. | Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізеді. |
| ||||||
Жинақтау
| 1-топ Су туралы мақал-мәтелдер 2-топ Су туралы тыйым сөздер 3-Судың пайдасы 4-топ Судың зияны
| Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды жазып-оқиды, ортаға щығып қорғайды. |
| ||||||
Бағалау
| Топ басшысы өз топтарын бағалау парақшасы арқылы бағалап шығады. |
| |||||||
Рефлексия |
| Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады. |
| ||||||
Үйге тапсырма | Су. Судың қасиеті. Оқып, түсінік айту. |
|
|