7


Баға. Сан. ҚұН (3 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Мақсаты: Баға. Сан. Құн жайлы түсінік беру, шешу жолдарын меңгерту. Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.Көрнекілігі: тапсырмаларМіндеті: технологиялық карталардың регламентінің орындалауыКүтілетін нәтиже: алға қойылған мақсатқа ж
предварительный просмотр материала


Тақырыбы: Баға. Сан. Құн.

Мақсаты: Баға. Сан. Құн жайлы түсінік беру, шешу жолдарын меңгерту.

Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту

Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: тапсырмалар

Міндеті: технологиялық карталардың регламентінің орындалауы

Күтілетін нәтиже: алға қойылған мақсатқа жету

Сабақ барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі

1.Сәлемдесу

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз.

Сәлем бердік сіздерге,

Құрметпенен біз.

2. Бізде бүгін математика сабағы. Алгоритм картасы бойынша .

Бүгінгі біздің мақсатымыз

Мақсатымыз-білім алу,

Міндетіміз-еңбектену.

Еңбек ете жұмыла,

5-ке қолды жеткізу.

3.Жылдамдық 3-тің көбейту кестесі.

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,20,50,100

4.Көшбасшыға сөз беру.

5.Дүкенге саяхат.

-Дүкенде қандай заттар бар екен?

-Одан біз нелерді білеміз.

-Заттың бағасын, санын, құнын

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы. Баға.Сан.Құн.

ОСУД пен таныстыру (ереже)

Баға. Сан. Құн


Егер


Бағасы белгісіз болса Саны белгісіз болса Құны белгісіз болса


Бағаны табу үшін Санын табу үшін, Құнын табу үшін

құнын санына бөлеміз. құнын бағасына бөлеміз. бағасын санына

көбейтеміз.

Б=Қ:С С=Қ:Б

Қ=Б∙С

1.Байқау 1 шапалақ

ТКШ АКШ ЖКШ

7 сурет дәптер 560 Бірдей бағамен 7 Айгүлдің 134 теңгесі

теңге тұрса, бір сурет қаламсап сатып Бауыржанның 109 теңгесі

дәптері неше теңге алынды. Қаламсапқа бар. Бір қаламсап 27 теңге

тұрады? 280 тг төленді. Қалам тұрса, олар неше қалам

Ш: 560:7=80теңге қанша тұрады? сатып алды?

Ж: 1 сурет дәптері Ш: 1) 280:7=40 (1 қаламсап) Ш: 1) 134+109=243

80 теңге тұрады. 2) 40∙8=320 (1 қаламсап) 2) 243:27=9

3) (280:7)∙8=320 теңге 3) (134+109):27=9

Ж: Қаламсап 320 теңге тұрады. Ж: 9 қалам сатып алды.


5 бала+30 сек.дәптер алмастыру

Түсінбеген жерді ОСУД бойынша қайта түсіндіру. Дұрыс шешкен оқушыларды

бағалау.

АКШ 63%

АКШ 63%

ЖКШ 63%

ІІ Бекіту. 2 шапалақ

АКШ АКШ ЖКШ

8 бірдей көйлекте Бала 5 күнде кітаптың Арнур және Данил 670

96 түйме бар. 9 көйлекте 765 бетін оқыды. Ол теңгеге 5видео ойындар

неше түйме бар? 7 күнде осы жылдам- сатып алды. 1206 теңгеге Ш: 1) 96:8=12 тг дықпен неше бетін неше видео ойындар

2) 12∙9=108 т оқиды? сатып алуға болады?

3) (96:8)∙9=108 Ш: 1) 765:5=153 б (1к) Ш: 1) 670:5=134

2) 153∙7=1071 б 2) 1206:134=9

3) (765:5)∙7=1071 3) 1206:(670:5)=9

Ж) 7 күнде 1071 бетін Ж: 9 видео ойындар

оқиды.


5 бала+30 сек.дәптер алмастыру

Түсінбеген жерді ОСУД бойынша қайта түсіндіру. Дұрыс шешкен оқушыларды

бағалау.

Сергіту сәті

Отырып-ақ орнымда, АКШ 63%

Айдын көлді кешемін ЖКШ 63%

Сен білмесең, егерде ЖКШ 63%

Былай ескек егемін.



ІІІ Жады. 3 шапалақ

АКШ АКШ ЖКШ

Диананың 151 теңгесі, ал 288 кг қызанақты тұздау АКШ есептері бойынша

Викторияның 274 теңгесі үшін 6 банкаға бөліп теңдеу құрастыр

Бар. Бір самса 25 теңге салды. 144 кг қызанақты (151+274):Х=25

Тұратын болса, олар неше тұздау үшін осындай 425:Х=25

Самсасатып алды? банканың нешеуі керек? Х=425:25

Ш: 1) 151+274=425 Ш: 1) 288:6=48 кг (1б) Х=17

2) 425:25=17 2) 144:48=3(1б)

3) (151+274):25=17 3) 144: (288:6)=3

Ж: Олар 17 самса Ж) 3 банка

сатып алды.

5 бала+30 сек.дәптер алмастыру

Түсінбеген жерді қайта түсіндіру. Дұрыс шешкен оқушыларды

бағалау.

Қорытынды

8-9 тапсырманы түгел орындаған балаларға 5

6-7 тапсырманы түгел орындаған балаларға 4


-Алдымызда қандай мереке келе жатыр?

-Наурыз!

-Қазір біз Наурыз мерекесіндегі киіз үйлерге қонаққа барамыз. Сіздерге сыйлаған гүлдерді сол киіз үйге ала барайық.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал