7


  • Учителю
  • Ашық сабақ'Екі амалмен шығарылатын есептер' 2-сынып

Ашық сабақ'Екі амалмен шығарылатын есептер' 2-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтыңтақырыбы: ЕкіамалменшығарылатынесептерСабақтыңмақсаты: Қосындыныжәне қалдықтытабуғаберілген екіамалменшығарылатынесептішешудіүйренеді; екіамалменшығарылатынесептіңмәндібелгісінанықтайды.Жәнеқорытындыжасайды; топта2санынқосукестесінжәнеазайтудыңсә
предварительный просмотр материала

Екі амалмен шығарылатын есептер



Сабақтың тақырыбы: Екі амалмен шығарылатын есептер

Сабақтың мақсаты: Қосындыны және қалдықты табуға берілген екі амалмен шығарылатын есепті шешуді үйренеді; екі амалмен шығарылатын есептің мәнді белгісін анықтайды. Жәнеқорытынды жасайды; топта 2 санын қосу кестесін және азайтудың сәйкес жағдайларын бекітеді.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, пікір алысу, әрекеттендіру, сұрақ-жауап,топтау.

Сабақтың көрнекілігі: кесте, суреттер, дидактикалық материалдар, тірексызбалар..

Пәнаралық байланысы: қазақ тілі, әдебиеттік оқу, бейнелеу өнері.

Сабақтың типі: пысықтау сабағы

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, түгендеу,сабақтың мақсатын хабарлау, сабаққа психологиялық дайындау.

Ойлантатын есептер

Сандар сыры сиқырлы.

Ғылымдардың патшасы

Математика сабағы, - деп кезек математикалық тапсырмаларға беріледі.

1.Тірек білімді еске түсіру

Ауызша есептеу

Айдын көлге жұп аққу

Ұшып келіп қонысты.

Үш қаз және екі үйрек

Жүзіп жүрген жолықты.

Қарсы алуға оларды

Төрт балапан шығысты.

Жауабын тез айта салшы,

Барлық құс нешеу болысты?

2 санын қосу кестесі бойынша математикалық диктант.

Жауаптарды үтірмен ажыратып жазу. Өзара тексеру. Өзін-өзі бағалау.

2.Сабақтың тақырыбын және мақсатын хабарлау.

3.Оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма. Оқушылар есептерді ауызша шығарады. Шешу нұсқалары тақтаға жазылады.

Талқылау жүргізіледі.

- Есептер туралы не айтар едіңдер?

- Оларды бір есепке біріктіруге бола ма?

- Шешуін қалай шешу керек?

Оқулықтағы көрсетіліп берілген үлгіні басшылыққа алып, оқушылар жазуды дәптерге орындайды (бос торлар толтырылады).

2-тапсырма. Шешуі тақтада түсіндіріледі.Шешу үшін таңдап алынған амалдарды оқушылар негіздеп береді.

Оқушылар схема құрады.

( 6+4) -7 =3(б)

Жауабы: қалғаны 3 б.

3 -тапсырма. Жұмысты орындау алдында санды және әріпті өрнектердің арасында қандай айырмашылық барын нақтылай түседі. Әрі қарай оқушының өзіндік жұмысы ұсынылады.

5,6 -тапсырмалар. Топпен орындалады.

«Күн».



90 мин = 1 сағ 30 мин

1 сағ=

60 мин

1 тәул.= 24 сағ

100 мин= 1 сағ 40 мин



1тәул. = 1сағ=25 сағ

«Баспалдақ тұрғыз».



51

31 41 51-2

21 31-2 41-2

11 21-2=19

11-2=9

Рефлексия.

Өзіндік жұмыс.Жұппен жұмыс. Оқушылар кезекпен біріне - бірі амалдардың орындалу ретін және ауызша қосу мен азайту алгоритмдерін түсіндіре отырып, 4-тапсырмадағы 1 және 2 баған мысалдарын орындайды.

Үйге тапсырма. 4-тапсырма (3-баған).

Пайдаланылған әдебиеттер

1.Ұстаз шығармашылығы № 6 (89) 2013

2.Бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған әдістемелік құралдар.

3.2 сынып математика оқыту әдістемес.і Алматы «Алматыкітап» 2013ж.

4. Математикалық дидактикалық материалдар.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал