7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқу. Сабақтың тақырыбы: Тіл дамыту.

Әдебиеттік оқу. Сабақтың тақырыбы: Тіл дамыту.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Қысқа мерзімді жоспар.Мерзімі: 07.02.2015жПәні: Әдебиеттік оқу.Сабақтың тақырыбы: Тіл дамыту.Сабақтың мақсаты: Оқушылардың білімдерін жинақтау, өз ойларын көркем тілмен жеткізе білуді үйрену.Күтілетін нәтиже: Оқушылар өз білімдерін жинақтай алады.Өз ойларын жеткізе біледі.
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар.

Мерзімі: 07.02.2015ж

Пәні: Әдебиеттік оқу.

Сабақтың тақырыбы: Тіл дамыту.

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың білімдерін жинақтау, өз ойларын көркем тілмен жеткізе білуді үйрену.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар өз білімдерін жинақтай алады.Өз ойларын жеткізе біледі.

Әдіс-тәсілдер: Сергіту.Буреме әдісі.Флипчартпен жұмыс.Мақал-мәтел жалғастыру.

Р/с

Уақыт

Сабақ кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурс

1



2

3

4



5

6.



7.




3 мин.



2 мин.

5 мин.



30мин



4мин

1мин




Сергіту



Топтасу



Ой қозғау



Мағынаны тану.

Оқулықпен жұмыс

Ой қорыту

Бағалау парақ

шасы



Үйге тапсырма

Сергіту сәтін орындау.



Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.



Балалар, бүгінгі тіл дамыту сабағында «Ынта», «Жігер», «Білім» «Талап» топтары белсенді болу арқылы өзара білім сайысына түседі.

Қай топтың білімді, тапқыр, жылдам екендігі сабақ соңында белгілі болады. Ендеше, білім деңгейімізді көрсете білейік!

1-тапсырма. Буреме әдісі бойынша жүргізіледі.Осы әдіс арқылы бүгінгі тақырып ашылады.Тіл дамыту.

Тарау Қадірлі әкелерім, мейірлі аналарым деп аталғанын басшылық-қа ала отырып 3 критерий шығару:

Осы критерий бойынша постер қорғау

Тарау бойынша өткен тақырыптарды еске түсіреді.

Шығармашылық жұмыс:

Тіл туралы мақал - мәтелдер.

1. Тіл тас жарады,

Тас жармаса, бас жарады.

2. Шебердің қолы ортақ,

Шешеннің тілі ортақ.

3. Бас кеспек болса да,

Тіл кеспек жоқ.

4. Жақсы байқап сөйлер,

Жаман шайқап сөйлер.

Бағалау парақшасын тексеріп, бағаларын шығару.

Қайталау.

«Егінші» тақырыбына сергіту сәтін жасайды.

Шеңбер болып тұрады.Бір-бірінің арқасына орындайды.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптас тырады.



Оқушылар сабаққа дайындалады.4 топқа реттік санау арқылы бөлінеді. Топ мүшелерін сайлайды.



1-тапсырма. Өлеңді өз сөздерімен аяқтау.

Автор мен қаншалықты сәйкестігін табу.

Өсірген ой, ----------(білімді)

Сүйем туған ---------(тілімді.)

Мақсат етем -----------( әр сөздің)

Мәнін ----------(терең білуді)

( Әдібай Табылды)



Критерий:

1.Үлкенге құрмет көрсету.

2.Үлкендер балаларына қандай жылулық

береді.

3. Қарт кісілерге қандай жақсылық көрсете аласыңдар.



Әр топтың постерлері критерий арқылы

бағаланады.

Шығармашылық жұмыс:

Тіл туралы мақал-мәтелдің жалғасын табу.Әр топ сағат тілімен бір-біріне мақалды аяқтауға тапсырма береді.

Тексеріледі, бағаланады.



Стикер арқылы бағалау.



Қайталау



сандар

Тақта

дәптер



дәптер

флип-

чарт

мар-

кер

дәптер



стикер




Тексерілді:___________ Б. Жаңабаева



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал