7


  • Учителю
  • Ана тілі 'Жусанда туған жердің иісі бар' (1 класс)

Ана тілі 'Жусанда туған жердің иісі бар' (1 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сыныбы: 1

Күні: 20. 02. 2015 жыл

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың тақырыбы: Мәтін туралы түсінік.

Жусанда туған жердің иісі бар

Мақсаты

Мақсаты: Оқушыларға мәтінді оқыта отырып, мәтін туралы түсінік беру,оқу, жазу дағдыларын дамыту

Күтілетін нәтижелер

А.Мәтінді буындап оқып, мазмұнына сұрақтар бойынша жауап бере алады.

В. Мәтінді түсініп оқи алады, сұрақтарға жауап бере алады.

С. Өлеңді түсініп оқып, өз ойымен пайымдай алады, мәтіндегі негізгі ойды таба алады.

Керекті жабдықтар


Уайісова Г. И. Жұмабаева Ә.Е 1-сынып оқулық, дидактикалық материалдар, АКТ қолдану, суреттер, сөздер, сөйлемдер кестесі.

Тапсырмалар

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


10 минут

Оқушылармен көңілді амандасу.

Психологиялық дайындық

Қуан шаттан,қуан шаттан

қуанатын күн бүгін

қайырлы күн, қайырлы таң

күліп шықты күн бүгін

Үй тапсырмасын тексеру

« Елің» өлеңін тізбектеп оқу

отан туралы қандай мақал білеміз?

БИНГО ойыны арқылы сөздердің атауларын жазу.

-Сәлематсыз ба Самал Сабитқызы.


Балалар өлеңді тізбектеп оқып шығады.

сұрақтар бойынша,

мазмұнын айту

Отан сөзін топтастыру.

балалар сөз атауларын жазып шығады.

Тұсаукесер

6 минут

Жұмбақ шешу

Мал сүйіп жейтін өсімдік /Жусан/

Олай болса бүгінгі сабақта « Жусанда туған жердің иісі бар» мәтінімен танысамыз. Күннің жады

Бірігіп табыс критерийлерін құрастырайық

Критериймен танысу.

1Мәтінді буындап оқи аламын, әдемі, қатесіз жаза аламын

2. Сұрақтарға жауап беріп, сөздерге сөйлем ойлай аламын

3. Мәтінді түсініп, мазмұның айта аламын.

Балалар сұрақтарға жауап береді.


Біздің ауыл

Критериймен танысу.

1Мәтінді буындап оқи аламын, әдемі, қатесіз жаза аламын

2. Сұрақтарға жауап беріп, сөздерге сөйлем ойлай аламын

3. Мәтінді түсініп, мазмұның айта аламын.

Негізгі бөлім

25 минут

Мәтінмен жұмыс

«Жусанда туған жердің иісі бар» мәтінін іштей өз беттерінше оқыту


Кезектесіп, тізбектеп оқу, талдау

-Бейбарыс сұлтан кім ?

- Ол қай елде өмір сүрді?

Оның туған жеріне деген сағынышы қандай?

-Әңгімедегі оқиға бізді неге үйретеді?

Шығармашылық тапсырма

жусаннан буғаным не? /сыпырғыш/

Өреге кептіріп жайғаным не? /құрт/

Құлағын бұрап тартқаным не? /домбыра/

Сәукелеге таққаным не? /үкі/

Қолыма иіріп ақтадым не? /асық/

Дәптермен жұмыс

69-жаттығу

жоғарыдағы жұмбақтардың шешулеріне сөйлем ойлап жазу,

Дарынды балаларға тапсырма

Семантикалық карта

Сәйкестендіру тест

Тор теп

бала ғай

мек пан

Жаңа сабақ материалын оқушылардың өз бетімен игеруі үшін мәтінмен іштей оқып танысады.

Кезектесіп тізбектеп оқиды

Сұрақтарға жауап беріп, жұптасып тапсырманы орындайды. Сыни тұрғыдан ойланады.

Балалар жұмбақтардың шешуін табады.

Балалар сөйлем ойлап айтады, жазады.

Қоры

тынды

4

минут


Бекіту « микрафон» ойыны

сабақта не білдік?

Табыс критерийіне оралу

Кім табысқа жетті?

мадақтау

Балалар микрафонды ұстай отырып сабақтане үйренгендерін айтып шығады.

Фармотивті бағалау, «Блоб ағашы» өзін-өзі бағалау, Критерий арқылы бағалау, кері байланыс, мадақтау





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал