7


  • Учителю
  • Тақырыбы: 'Қазақстан облыстары' ашық сабақ Дүниетану 4сынып

Тақырыбы: 'Қазақстан облыстары' ашық сабақ Дүниетану 4сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сыныбы

Күні, пәні: Дүниетану, 4-сынып

Тақырыбы


Қазақстан облыстары

Мақсаты


Қазақстан облыстарының басты қалалары жайлы кең ақпарат беру.

Күтілетін нәтиже

А Қазақстан облыстары туралы түсінік алады.


В Еліміздің қалаларының картада орналасу жерін анықтайды.


С Неліктен дегенге қатысты ойлардың мағынасын ашады, тақырып бойынша зерттеу жүргізеді.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Оқулық, АҚТ, постер, маркер, өзара бағалау

«Сұрақты ұстап ал», «ДЖИГСО» әдісі,

ОүБ және ОБ: «Бас бармақ», «Бағдаршам», «Мадақтау».

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

7 минут


3 минут

Сыныппен сәлемдесу.

Психологиялық тренинг «Жылы лебіз»

Үй тапсырмасын «Өрмекші торы арқылы» тексеру

Қорапшадағы облыс атауларын таңдау арқылы топтарға бөлу.


Өзін-өзі бағалау әдісі бойынша әр тапсырмаға өз тобы, басқа топтар және мұғалім баға береді. Соңында қорытынды ортақ баға қойылады.


Семантикалық карта


Сәйкестендіру тесті

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Оқушылар шаттық шеңберге тұрып, бір-бірлерінің алақандарына қолдарын қойып, өздерінің жылы лебізбен тілектерін айтады.


Оқушылар үй тапсырмасын айтады. Оқушылар шеңберге тұрып, жіп ширатады.


Оқушылар топқа бөлініп, өз үстелдерінің басына жиналады.


Ортақ бағалау парағы

Тапсырма

Өз тобы

Басқа топтар

Мұғалім

Қорытынды

1

2



Дарынды оқушы Ербулеков Сағындыққа семантикалық карта беріледі.


Қалған оқушыларға сәйкестендіру тестімен жұмыстанады.

Тұсаукесер


3 минут

Ой қозғау стратегиясы визуалды әдіс арқылы жүргізу.

Тарихи анықтама беру.

Оқушылар слайдты тамашалайды.


Оқушылар мұқият тыңдайды.

Негізгі бөлім


12 минут

Оқушылардың әрқайсысына бағалау парақшаларын тарату.


ДЖИГСО әдісі бойынша топқа мәтінді оқу тапсырылды.

Сергіту сәті


«Қазақстан облыстары» телекөпір


Кескін картамен жұмыс

Топтар

Өзін-өзі бағалау

Жұбыңды бағалау

Өзара бағалау

Қорытынды

1

2

3

4


Әр топтағы оқушылар өздеріне бөлініп берілген бөлімді бекітілген уақыттың ішінде оқып, бағалау парақшаларындағы өзін-өзі бағалауға әр оқушы қаншалықты өзінің түсінгендері туралы өзіне баға қояды.

Топ ішіндегі оқушылар бір-бірімен жұптасып, бөлімдегі түсінгенін жұбына айтып беріп, бағалау парақшасына жұбының бағасын қояды. Өзара бағалау кезінде төрт топтардың оқушылары өздерінің оқып шыққан бөлімдерін ортаға шығып, басқа топтың оқушыларына өзінің қаншалықты оқып білгендерін айтып береді. Басқа топтың оқушылары өздерінің бағалау парақтарындағы өзара бағалауға бағалайды.


«Қара жорға» биін билеп, көтеріңкі көңілмен сабақты жалғастыру.


Әр топ өз облысының атынан сөйлейді. Мысалы:

  • Біз Алматы облысында тұрамыз. Біздің облысымыздың табиғаты тамаша.


Әрқайсысы кескін картада облыстарды белгілейді.

Қорытынды

«Өз біліміңді тексер!»

Үйге тапсырма беру.


Жиынтық баға

Рефлексия

Бірінші топ келесі топқа фасоль лақтыру әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қояды.

  • Қазақстанда неше облыс бар?

  • Облыстар бейнеленген карта қалай аталады?

  • Әр облыстан географиялық орны және шаруашылығы жағынан ерекшелігі қандай?

Мәтінді оқып келу. Қосымша Қазақстан облыстары туралы ізденіп келу.

Бүгінгі сабақта бағалау парағындағы ұпай санын санатып, табыс критерияларына сүйене отырып, өздерінің жиынтық бағаларын шығарады.


Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, тақтадағы плакатқа жапсырады.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал