7


  • Учителю
  • Математика і штрихування Тема. Пряма і обернена лічба предметів. Число і цифра 9. Обведення у зошиті цифри 9. Порівняння чисел. Складання виразів на віднімання та додавання за малюнками. Графічний диктант «Песик».

Математика і штрихування Тема. Пряма і обернена лічба предметів. Число і цифра 9. Обведення у зошиті цифри 9. Порівняння чисел. Складання виразів на віднімання та додавання за малюнками. Графічний диктант «Песик».

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала







Математика і штрихування

Тема . Пряма і обернена лічба предметів. Число і цифра 9.Обведення у зошиті цифри 9. Порівняння чисел. Складання виразів на віднімання та додавання за малюнками.Графічний диктант «Песик».

Мета: ознайомити дітей з числом і цифрою 9; формувати уявлення про утворення чисел натурального ряду, навички лічби; закріплювати вміння розпізнавати багатокутники; розвивати творче мислення, пам'ять; виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики.

Обладнання: мультимедійний посібник, картки

Словник:число і цифра 9, віднімання, додавання.

Хід заняття

І. Організаційний момент

1. Привітання

2 .Перевірка готовності до уроку

3. Основні правила роботи на уроці:

  • Вести себе спокійно;

  • не викрикувати (голосно - це не значить красиво) ;

  • бути думаючими (для цього у вас є голова на плечах) ;

  • бути терплячими, дати можливість висловитися своїм товаришам;

  • завдання слухати до кінця.

ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності

1.Лічба предметів за предметними малюнками

Порахуйте сніжинки в прямому та оберненому порядку.

3.Гра « Чого більше?»

4.Гра « Знайди помилку»
На набірному полотні виставлено ряд цифр: 1, 2, 3, 5, 4, 6, 8, 7, 10, 9. Учні знаходять помилки й відмовляють правильний порядок.

5.Написання графічного диктанту


6.Задачі у віршах
- Сім птиць зліпив Семенко
і одну - мала Оленка.
Друзі, ви б не полічили,
скільки діти птиць зробили?



- Ось до лісу на урок
залетіло шість сорок,
дві пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було?


- У Оксаночки в руці
є чотири сніжиночки,
а в її подружки Віри
ось погляньте - теж чотири.
Полічіть-но всі оці
кольорові сніжиночки.



7. Фізкультхвилинка

Руки в сторону та вгору -

На носочки піднялись.

Підніміть голівку вгору

Й на долоньки подивись

Руки в сторони розводим

Опускаєм плавно вниз

Присідати ми почнемо,

Добре ноги розімнемо

Раз присіли - руки прямо,

Встали. Знову все так само

Вправу дружко почали

Нахил вліво - раз, два, три!

Повертаємося вправо

Все виконуємо гарно

Вліво, вправо повернулись

Ось розминці вже й кінець

Хто ж старався - молодець!


8. Робота з таблицею
Учні розглядають таблицю, перелічують предмети, пояснюють утворення числа 9, порівнюють відповідні групи предметів та числа в межах 9.

9. Розгляд та аналіз зразка цифри 9

- Йшли по цифрах по порядку
І дійшли ми до дев'ятки.
Любі хлопчики й дівчатка,
Ось прийшла до вас дев'ятка.
Так вона нам промовляє:
Мене кожен учень знає.
Хоч я гостя нині в вас,

Та мене вже знає клас.
Цифру шість ви вже писали,
А мене і не згадали.
Обернувши шість униз,
Буде дев'ять - подивись!

- Шістка ніби акробатка:
Хвостик вниз - і вже дев'ятка!
Юнга знає це число!
Міцно взявся за весло!
Шторм - це вам не карнавал,
Чули про дев'ятий вал.

10. Порівняння чисел в межах 9



Діти зробили 9 сніговиків. Чи вистачить їм санчат?



11. Написання у зошиті

12. Геометричний матеріал

- Розпізнавання багатокутників.

- Чим відрізняються трикутники, зображені на малюнку?

- А чотирикутники?






- Покажіть, які з намальованих фігур багатокутники?




Скільки різних фігур на малюнках? Назви їх. Які з них є на обох малюнках?


ІІІ .Підсумок заняття

  • Яке число вивчили?

  • Якою цифрою позначається?

  • Які складності виникли?

  • Що сподобалось?

  • Що вразило?




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал