7


  • Учителю
  • Сауат ашу Ұұ дыбысы және әрпі

Сауат ашу Ұұ дыбысы және әрпі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақ жоспары

Күні: 28.11.2016ж

Мұғалімнің аты-жөні: Маматаева А

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың

тақырыбы

Менің отбасым. Ұ ұ дыбыс мен әрпі



Сабақ негізделген оқу мақсаты

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестенді-ру.

1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфия-лық талаптар-ға сай жазу.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: Дұрыс дыбыстай алады. Иллюстрацияны түсінеді.Дыбыстап оқи алады.Жазу жолын ажырата алады, әріп элементтерін салады.

Оқушылардың көпшілігі істей алады:Әріп пен дыбысты сәйкестендіре алады.Мәтін м мазмұнын иллюстрациясы бойынша болжайды.Буындап оқиды. Жолдың төменгі және жоғарғы сызығын сақтап жазады

Кейбір оқушылар істей алады : Дыбыстық талдау жасайды.Тақырыбы бойынша мәтін мазұнын болжайды.Кейбір сөздерді тұтастай оқиды..Каллиграфиялық талаптарға сай жазады.



Тілдік мақсат

Негізгі сөздер мен тіркестер: ұста, ұшақ, ұршық, ұстаз, мұғалім.

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Неліктен Ұ дыбысы дауысты дыбыс ененін айта аласың ба? Ұ дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі екен?

Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:



Алдыңғы оқу

Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.

Жоспар

Жоспарланған уақыт



Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар





Басы





























Ортасы



2мин









5мин









7мин



















2мин











10 мин

Ұйымдастыру

1.Топтасу. Көлік түрлерінің суреттері бойынша төрт топқа бөлу.

1топ «ұшақ» 2 топ «тікұшақ» 3 топ «машина » 4 топ «қайық»

Аспанда жүзеді, Қанатын қақпайды, Жерде де жүреді, Бауырлап жатпайды.(ұшақ) Көлік түрлерінің топтарын атау.

Ұшақ сөзіне дыбыстық талдау жасату.

2. МК; Ж; Ө; Қ) «Ұ» дыбысы мен әрпін тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру білігін бағалау.

«Ұ» дыбысы және әрпімен таныстыру. «Ұ»-ның дауысты екенін, оның сөз басында, ортасында келу үлгілерін көрсету. Таңбасын үйрету.

Ұлу сөзіне дыбыстық талдау жасату.



3.МК;Ұ;Т;Қ) Ой ұшқырлығын, иллюстрация бойынша болжай алу білігін бағалау.

. Сөйлем сызбасын оқи алу білігін бағалауды ұйымдастыру. Суреттегі «ұршық», «ұшақ», «ұста», «мұғалім», «ұстаз» сөздеріне назар аудартып, бұл сөздерде қай дыбыс жаңа екенін анықтату.

Әр отбасы мүшелеріне тиесілі заттарды сурет арқылы болжату. Оқушыларға атаға «ұста», әжеге «ұршық», әкеге «ұшақ» суреттері сәйкес екенін тапқызу. Бұл сөздерде қай дыбыс жаңа екені аңғартылады.

Суреттерді өзара байланыстырып сөйлем құрастырту.



Сергіту сәті:

Әппақ болып таң атты,

Түтiн тiке шығады.

Қарлығаштар қанатын

Самғап биiк ұшады.

Топ-топ, топ басайық,

Жалаудан күн жасайық.

Жаса, жаса алтын күн

Жаса, жаса жарқын күн. (балалар қолдарын соғады)

4: (МК; Ө; Қ) Сөздердің мағы-насын ажырату, хормен, тізбек-тей, жекелей оқу білігін бағалау.

Оқулықта берілген сөздер мен сөйлемдерді буындап, тұтастай оқу білігін бағалауды ұйымдастыру. Сөздердің мағынасын ажырату, хормен, тізбектей, жекелей оқу жұмыстарын жүргізу.



Суреттер,

слайдттар









4 мин









5. Дәптермен жұмыс.

(Ө; Қ) Әріп элементтерін дұрыс, көркем жазу білігін бағалау.

Оқушылардың Ұұ әрпі мен ол кездесетін сөздерді қатесіз, әрі көркем жазуын қадағалау. Оқушылардың әріптерді жазу дағдыларын қалыптастыруда бастырып жазу әдісі мен генетикалық әдісті тиімді қолданыңыз.

Соңы



2мин

Шашылған буындар» ойынын ойнату.





Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?



Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?





Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

Шашылған буындар

«Ыстық орындық»



Көркем еңбек ,дүниетану.Құрмет көрсету, мектеп ережесін сақтау.

Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



















Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?





1.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?







Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге

көмектесетін не білдім













 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал