- Учителю
- Мәншүк ҚМЖ (4 сынып)
Мәншүк ҚМЖ (4 сынып)
Бекітемін:_____________
Оқу ісі жөніндегі орынбасар:Базаркулова Б.А
Сабақ жоспары
Мектеп:
Күні: 26.04. 2016.
Мұғалімнің есімі: Ерғалиева.С.
Сынып:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
Кенес одағының батыры М.Мәметованың балалық шағы, оның ерліктермен танысып толық мағлұмат алу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
-
М. Мәметованың балалық шағы туралы біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
-
Мәтінге сүйеніп Мәншүкке мінездеме бере алады.
Кейбір оқушылар:
-
М. Мәметова туралы қосымша деректер жинайды.Өлең шығара алады.
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады:
-
Өз сөзімен мәтіннен түсінік айта алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
-
Естелік, Саратов қаласы.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
-
Мәншүктің батыр болатыны бала кезінен білінді ме?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
М.Мәметоваға мінездеме жаза алады.
Алдыңғы оқу
Мәншүк Маметова туралы білетіндерін еске түсіру.
Жоспар
Сабақ кезеңдері
Уақыты
Жоспарланған жаттығулар
Оқу үшін бағалау
Басталуы
</<font face="Times New Roman, serif">10мин
І. Психологиялық дайындық:«Сәлемдесу ойыны» арқылы әр ұлттың амандасу салты бойынша оқушылардың амандасуы.
Топтасыру: І топ: «Батыр»
ІІ топ: Ержүрек
ІІІ топ: Қайсар
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. «Мина » әдісімен сұрақтар арқылы өткен тақырыпты еске түсіру.
2. Батырлық туралы мақал-мәтелдерді еске түсіру.
Оқушылардың қате жауаптарын түзету мақсатында «қайта бағыттау сұрақтары» қойылады.
ФБ смайликпен бағалау
5мин
3 мин
-Миға шабул: видио таспадан М.Мәметованың киносынан үзінді кореді. Сол арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Автормен таныстыру.
.
Ортасы
7 мин
-Мәтінмен жұмыс:
1. Әр топ абзацқа боліп оқу.
«ДЖИГСО» әдісі арқылы топтарға мәтінмен жеке жұмыс жасау.
2. Өзара бағалауға арналған сұрақтар:
-
Тоңғаныңды неге айтпадың? - деген әкесінің сұрағына Мәншүк қалай деп жауап берді?
-
Анасы Мәншүкті кім деп еркелетеді?
-
Мәншүктің негізгі аты кім?
Өзара бағалау.
Жоғары балл - 3
Оқушының аты-жөні:______________________
ЖБ
Бағалау
Багалау шкаласы
3 - « 5»
2 - « 4»
-
- « 3»
2мин
Сергіту сәті
Бас қимылы арқылы сандар салу.
3мин
-Таныстырылым: М. Мәметова туралы слайд көреді.
10мин
Тапсырма Постер қорғау:
І топ: Мансияның М.Ивановнаға ұнаған қылықтары.
ІІ топ: Мәнсияға мінездеме .
ІІІ топ:. Көрініс көрсету.
ФБ
Смайликпен бағалау.
Аяқталуы
5 мин
-
Бағалау критерийлері бойынша әр оқушы өз бағалауларының қортынды бағаларымен танысады.
Қосымша ақпарат: Естеліктің ережесімен танысу.
Саралау тапсырмалары
А) Сұрақтарға жауап алу.
С) Бес жол өлең құрастыру.
ФБ конфет
ФБ конфет
Рефлексия:
1.Сабақ өз мақсатына жетті ме?
2. Бүгін оқушылар не үйренді?
3. Өз уақытымды тиімді
пайдаландым ба?
Рефлексия сұрақтарына жауап:
Қорытынды бағалау.
«Бағдаршам» әдісі. Өз деңгейін бояп көрсетеді.
Маған түсінікті -
Менің сұрағым бар -
Мен түсінбедім -
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
-дүниетану ,бейнелеу, музыка, математика
www.youtube.com
Мәншүктің ерлігін үлгі тұту, өз Отанын сүю.
Бекітемін:_____________
Оқу ісі жөніндегі орынбасар:Базаркулова Б.А
Сабақ жоспары
Мектеп:
Күні: 25.04. 2016.
Мұғалімнің есімі: Ерғалиева.С.
Сынып:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
Кенес одағының батыры Әлия Молдағұлованың бала кезінде қандай оқушы болғаны туралы толық мағлұмат алу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
-
Әлия Молдағұлованың балалық шағы туралы біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
-
Мәтінге сүйеніп оқушы Әлияға мінездеме бере алады.
Кейбір оқушылар:
-
Ә. Молдағұлова туралы қосымша деректер жинайды.
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады:
-
Өз сөзімен мәтіннен түсінік айта алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Артек, фикус, олеандар, камелия, циперус, герань
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
-
Әлияны неліктен «Шығыс шынары» деп атаған?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Ә.Молдағұловаға мінездеме жаза алады.
Алдыңғы оқу
Ә.Молдағұлова туралы, бөлме гүлдері туралы білетіндерін еске түсіру.
Жоспар
Сабақ кезеңдері
Уақыты
Жоспарланған жаттығулар
Оқу үшін бағалау
Басталуы
10мин
І. Психологиялық дайындық:«» арқылы әр ұлттың амандасу салты бойынша оқушылардың амандасуы.
Топтасыру: І топ: «Фикус»
ІІ топ: «Герань»
ІІІ топ: «Олеандр»
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. «Мина » әдісімен сұрақтар арқылы өткен тақырыпты еске түсіру.
2. Батырлық туралы мақал-мәтелдерді еске түсіру.
Оқушылардың қате жауаптарын түзету мақсатында «қайта бағыттау сұрақтары» қойылады.
ФБ смайликпен бағалау
5мин
3 мин
-Миға шабул: видио таспадан М.Мәметованың киносынан үзінді кореді. Сол арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Автормен таныстыру.
.
Ортасы
7 мин
-Мәтінмен жұмыс:
1. Әр топ абзацқа боліп оқу.
«ДЖИГСО» әдісі арқылы топтарға мәтінмен жеке жұмыс жасау.
2. Өзара бағалауға арналған сұрақтар:
-
Тоңғаныңды неге айтпадың? - деген әкесінің сұрағына Мәншүк қалай деп жауап берді?
-
Анасы Мәншүкті кім деп еркелетеді?
-
Мәншүктің негізгі аты кім?
Өзара бағалау.
Жоғары балл - 3
Оқушының аты-жөні:______________________
ЖБ
Бағалау
Багалау шкаласы
3 - « 5»
2 - « 4»
-
- « 3»
2мин
Сергіту сәті
Бас қимылы арқылы сандар салу.
3мин
-Таныстырылым: М. Мәметова туралы слайд көреді.
10мин
Тапсырма Постер қорғау:
І топ: Мансияның М.Ивановнаға ұнаған қылықтары.
ІІ топ: Мәнсияға мінездеме .
ІІІ топ:. Көрініс көрсету.
ФБ
Смайликпен бағалау.
Аяқталуы
5 мин
-
Бағалау критерийлері бойынша әр оқушы өз бағалауларының қортынды бағаларымен танысады.
Қосымша ақпарат: Естеліктің ережесімен танысу.
Саралау тапсырмалары
А) Сұрақтарға жауап алу.
С) Бес жол өлең құрастыру.
ФБ конфет
ФБ конфет
Рефлексия:
1.Сабақ өз мақсатына жетті ме?
2. Бүгін оқушылар не үйренді?
3. Өз уақытымды тиімді
пайдаландым ба?
Рефлексия сұрақтарына жауап:
Қорытынды бағалау.
«Бағдаршам» әдісі. Өз деңгейін бояп көрсетеді.
Маған түсінікті -
Менің сұрағым бар -
Мен түсінбедім -
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
-дүниетану ,бейнелеу, музыка, математика
www.youtube.com
Мәншүктің ерлігін үлгі тұту, өз Отанын сүю.
Бекітемін:_____________
Оқу ісі жөніндегі орынбасар:Базаркулова Б.А
Сабақ жоспары