7


  • Учителю
  • ҚЫсқа мерзімді сабақ жоспары 'Жер өз білігінен айналуы. Күн мен түннің ауысуы'

ҚЫсқа мерзімді сабақ жоспары 'Жер өз білігінен айналуы. Күн мен түннің ауысуы'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Павлодар облысы. Май ауданы. Қаратерек ауылы.Пән мұғалімі: Қарлығаш Байтемировна Досымханова Қысқа мерзімді сабақ жоспарыСынып. 4 Пәні: ДүниетануТақырыбы: Жер өз білігінен айналуы.Күн мен түннің ауысуыӨткізу күні:10.02.2015жыл Мақсаты: Күн мен түннің ауысуы туралы түсінікте
предварительный просмотр материала

Павлодар облысы. Май ауданы. Қаратерек ауылы. Пән мұғалімі: Қарлығаш Байтемировна Досымханова


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сынып. 4

Пәні: Дүниетану

Тақырыбы: Жер өз білігінен айналуы.Күн мен түннің ауысуы

Өткізу күні: 10.02.2015жыл

Мақсаты: Күн мен түннің ауысуы туралы түсініктерін қалыптастыру.

Міндеттері. 1. Глобус туралы білімдерін бекіту.

2. Танымдық қызығушылықтарын, бақылай білу, талдау,қорытынды жасай білу дағдыларын дамыту.

3.Ғаламшарымыздағы тіршіліктің жойылмауына ат салысу жұмыстарына баулу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақты меңгерту.

Құрал жабдықтар: Глобус; Интербелсенді тақта,оқулық, А-3 қағазы, маркерлер мен смайликтер

Әдіс-тәсілдер: СТО, ЖИГСО, ыстық орындық, тәжірибе жасау, диалогтық оқыту,сұрақ -жауап, топпен жұмыс, Б.Б.Б., флипчат

Күтілетін нәтиже: Күн мен түннің ауысуы туралы түсінік қалыптасады . Глобус туралы білімдерін бекітеді.


Жұмыс кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеттері

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру түрі

Бағалау

Қолданылатын модуль

Ұйымдастыру кезеңі.


Үй тапсырмасын

пысықтау

2 мин

Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру.

Шаттық шеңберін құру, бір -біріне сәттілік тілеп, өлең айту.

«Дыбыссыз қадам» арқылы топқа бөліну.

Үй тапсырмасын «Ыстық орындық » әдісін қолдана отырып, тексеру.


Шаттық шеңберін құрады.

Бір -біріне сәттілік тілеп, мына өлеңді айтады:

Қайырлы таң, достым!

Қайырлы күн болсын!

Бүгінгі күн сәттілікке толсын!

Біздің алар бағамыз,

Кілең бестіктер болсын!

Оқушылар 1,2,3 топқа бөлінеді.


«Ыстық орындық » әдісін қолдана отырып, сұрақтарға жауап береді

Оқушылар топқа бөлініп отырады.

Жеке

Бармақпен

СТОү

ОЖЕСО

ОЖТ

Білу


5 мин


Тәжірибе жасау арқылы тақырыпты ашады.


Тәжірибе жасау арқылы тақырыпты ашады, сабақ мақсатын қояды.

Топпен


Шапалақ

пен

СТОү

ОЖЕСО


Түсіну


15 мин

Мәтінді оқушыларға абзацқа бөліп беру

Мәтінді ЖИГСО әдісі бойынша оқиды,

  1. топта талқылайды,

  2. өз ойларын бөліседі (Постер құрады)

  3. Постерді бағалау.

Топтық жұмыс

Екі жұлдыз, бір тілек


СТОҮ

ОЖТ
ОБжК

ОүБжОБ


Қолдану


3 мин

Пікіріңді айт!

-Жердің өз білігінен айналуының қандай маңызы бар?


Оқушы жауабы: «Менің ойымша ... » деп басталады.


Жеке

Бағдаршам түстері

арқылы бағалау

СТОҮ


Талдау





Сергіту сәті

5 мин


2 мин

«Сұрақ -жауап » арқылы оқушылардың жаңа тақырыпты қаншалықты игергенін анықтау.

-Тәулік дегеніміз не?

-Адамдар жердің өз білігінен айналуын неге сезбейді?



Көңілді сергіту сәті «Молекуланы» орындау.

Оқушылар жаңа тақырып бойынша алған білімдерін байланыстырып сұраққа жауап береді.


Молекула,молекула-2, екі адаммен бірігеді.

3, үш адаммен бірігеді

4, төрт адаммен бірігеді...

Жеке


Ұжыммен


Керемет!

АКТ

СТОҮ


Жинақтау

8 мин

- Балалар, бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай?

- Нені білдіңдер? --Тағы нені білгілерің келеді?




Оқушылар кестеге бүгінгі сабақ туралы өз ойларын жазады.

Мен нені білемін?

Мен нені білдім?

Мен нені білгім келеді?




Жеке

БББ

СТОҮ

ТжДО

ОЖЕСО




Бағалау

5 мин

Жеке


«Бағалау критерийлері»

арқылы өзін-өзі

бағалау



ОүБжОБ

Үйге: Тақырыпты оқып, топтар бір-біріне сұрақ қою бойынша бір-бірінің дайындығын тексеру




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал