7


  • Учителю
  • Санды жүздіктерге көбейту және бөлу 4 сынып

Санды жүздіктерге көбейту және бөлу 4 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Пәні: математика

. 14.12

Сабақтың тақырыбы:

Санды жүздіктерге көбейту және бөлу

Сабақтың мақсаты:

Санды жүздіктерге көбейту және бөлу алгоритмін меңгерту, есептеу дағдысын жетілдіру

Оқыту нәтижелері:

Санды жүздіктерге көбейту және бөлу алгоритмін меңгереді, есептеу дағдысын жетілдіреді, саралайды, қорытынды жасайды

Негізгі дерек көздер:

Оқулық, бағалау парағы, сызба, кесте

Сабақ кезеңдері

І. Ұйымдастыру кезеңі:


Оқу құралдарын дайындатып, зейінін сабаққа аударту.

Ынтымақтастық атмосферасын орнату:

Санау арқылы топтарға бөлу

Оқу құралдарын дайындап, зейінін сабаққа аударады.

Өлең оқиды

5 топқа бөлінеді

1. Үй тапсырмасын тексеру: №5, № 9

2. Ауызша жұмыс:

1)Тиімді тәсілмен есепте:

32 х40 65 х 12 810 : 30 480 : 80 250 : 25

2) Кестені толтыру:

Жылдамдық

60 км/сағ

12 км/сағ

?

Уақыт

5 сағ

?

2 сағ

Қашықтық

?

36 км

90 км



1. Дұрыс жауабымен салыстырып тексереді

2. Жаппай жұмыс: қол көтеру арқылы жауап береді, қорытынды жасайды

1. Жаңа сабақты хабарлау

2. Оқулықпен жұмыс.

№1. Жазуларды пайдаланып, санды көбейтіндіге көбейту және бөлу тәсілін түсіндіру:

643 х200= 128600

128600:200=643

1. Сабақ мақсатын қояды

2. Жаппай жұмыс: қол көтеру арқылы жазуларды пайдала-нып, санды көбейтіндіге кө-бейту және бөлу тәсілін түсін-діреді, қорытынды жасайды.

№2. Жазуларды пайдаланып, жазбаша көбейту және бөлу тәсілін түсіндіру:

№3.Амалдарды түсіндіре отырып, жазбаша орындау:

732 х300 219600 : 300

128 х 600 76800 : 600

Жұптық жұмыс: амалдарды жазбаша орындайды, түсінді-реді, қорытынды жасайды

№5. Логикалық тапсырманы ауызша орындау:

а)Ж: кездескенге дейін олардың әрқайсысы жолда 2 сағат болды;

ә) Ж: кездескенге дейін олардың әрқайсысы жолда

40 минут болды.

Жеке жұмыс: қол көтеру арқылы жауап береді

№ 6. Есепті талдау, шығару, қорытынды жасау:

Ш: 18000 - (360 х20 + 240 х10)= 8400

Ж: 8400 ыдыс қалды.

Топтық жұмыс: есепті талдайды, шығарады, қорытынды жасайды

№4. Қалдықпен бөлуді орындау және тексеру:

219612: 300=732 (қалд.12) 21605: 300=72 (қалд. 5)

Жеке жұмыс: қалдықпен бөлуді орындайды, тексереді

Бағалау

Ауызша жауап береді

Үй тапсырмасын түсіндіру: №8, №9

Күнделікке жазады

ІІ. Өткенді қайталау

Еске түсіру



ІІІ. Жаңа сабақ:



Сергіту сәті:



І\/. Сабақты қо-рыту:



Бағалау:

Үйге тапс:



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал