7


  • Учителю
  • Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. 10 сынып

Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. 10 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ.Сабақтың мақсаты:а)оқушыларға өтілген модуль бойынша нәтиже сабақ жүргізу. ә)оқушылардың танымдық,білімділік деңгейін көтеру, ой белсенділігін дамыту,шығармашылық ізденістерге бағыттау,ауызша сөйлеу мәдениетін дамыту.б)елін,жерін,Отан
предварительный просмотр материала


Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ.

Сабақтың мақсаты:а)оқушыларға өтілген модуль бойынша нәтиже сабақ жүргізу.

ә)оқушылардың танымдық,білімділік деңгейін көтеру, ой белсенділігін дамыту,шығармашылық ізденістерге бағыттау,ауызша сөйлеу мәдениетін дамыту.

б)елін,жерін,Отанын қорғай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:жаңа сабақ

Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап,әңгімелеу,түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі:сурет,кесте,топшама.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру бөлімі.

2.Кезекшімен сұхбат.

3.Ой қозғау.(сұрақ-жауап әдісі арқылы)

4.Үй тапсырмасын тексеру.

5.Сөздікпен жұмыс.

айнала - кругом жазықтар - равнины

әрбір - каждый мамық - пушистый

сарқырап аққан бұлақ суы - журчащие воды родника

таң қаласың - удивляешься

сені сағынамын - скучаю по тебе

көргенше асығамын - спешу увидеть

көркейту, қорғау - украшать и охранять

1. Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:

- мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды;

- тізбекпен оқиды.

3. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрау.

сарқырап аққан бұлақ суы, сені сағынамын, көргенше асықпын, ...

4. Сөйлемдер құрау.

Биік таулардан сарқырап аққан бұлақ суы таза, мөлдір.

5. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазу.

6. Оқулықпен жұмыс.

1) мәтінді оқып, аудару.

2) Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру. Мәтін бойынша «Даналық ағашы»

ойыны.

Ойынның шарты:

Оқушылар мәтінді жылдам, бірақ мұқият оқып шығуы керек. Енді әрқайсысы мәтін бойынша бір сұрақ құрап, қағазға жазады. Жүргізушінің қолында сандықша болуы тиіс, соған оқушылар кезегімен өз сұрақтарын салады. Мәтінді тағы бір рет жылдам оқып шығу керек. Әр оқушы сандықшадан сұрақ жазылған қағаз алып, дауыстап неғұрлым толық жауап беруі тиіс.

7. Бекіту. Сыныптағы оқушылар екі-екіден отырады. Әр оқушы өз

тапсырмасын алады. Дайындыққа 5-7 минут уақыт беріледі. Содан соң оқушылар бір-бірінің тапсырмасын жауап үлгісі бойынша тексереді.

Сұрақтарды аударыңдар

Сөйлемдерді аяқтаңдар

  1. Как называется твоя родина?

  2. Где ты родился?

  3. Твоя родина красивая?

  4. Какие озеры, реки, горы есть у тебя на родине?

  5. Какие птицы, звери обитают на твоей земле?

  6. Чем тебе дорога родная земля?

  1. Менің Отаным ... .

  2. Мен ... ... .

  3. Менің туған жерім ... .

  4. Менің туған жерімде ... .

  5. Туған жерімнің ... ... .

  6. Туған жерім мен үшін ... .


Сұрақтарды аударыңдар

Сөйлемдерді аяқтаңдар

  1. Сенің Отаның қалай аталады?

  2. Сен қайда тудың?

  3. Сенің Отаның әдемі ме?

  4. Сенің туған жерінде қандай өзен, көлдер бар?

  5. Сенің туған жерінде қандай құстар, жануарлар мекендейді?

  6. Туған жерің несімен қымбат?

  1. Моя родина ... .

  2. Я ... ... .

  3. Родная земля ... .

  4. На моей родной земле ... .

  5. Моей родной землли ... ... .


  1. Родная земля для меня ... .

8. Үш деңгейлік тапсырманы орындау.

Ойынның шарты:

Әр оқушының алдында үстелде барлық үш күрделілік деңгейдегі сұрақтары

бар парақтар жатыр (әр парақта 2-3 тапсырмадан). Оқушылар өз даярлық деңгейіне қарай тапсырмалар таңдай алады.

Оқушылар деңгейді таңдайды:

  • ІІІ деңгей тақырып бойынша алынған ақпаратты қолданып, жеткізе

білуді талап етеді.

  • ІІ деңгей сұрақтары бұл ақпаратты талдай білуін талап етеді.

  • І деңгей (едәуір күрделі деңгей) сұрақтары шығармашылық

сипаттағы тапсырмалардан тұрады, мұнда оқушылар ақпаратты бағалап, ол туралы өз пікірін білдіріп, оны негіздеп, дәлелдей білуі тиіс.

Әрбір сұраққа немесе тапсырмаға дайындалу үшін оқушыларға 5-7-10

минут уақыт беріледі. Оқушылар жұп-жұбымен отырады. Содан соң өзара дәптерлерін алмастырып, бірін-бірі жауап үлгісі бойынша тексеріп, бағалайды. Деңгейлік тапсырмалар оқулықта берілген.

Жауап үлгісі

ІІІ деңгей

  1. Суша, пустыня, заповедник, равнины, территория, дороги.

  2. Біздің еліміз қай жағынан да бай мемлекет.


ІІ деңгей

  1. Отан, атамекен, туған жер, жасыл қала, жас қала, егемен ел, бас

қала, үлкен ел.

  1. «Менің туған жерім» тақырыбында диалог құрастырыңдар.

- Сенің Отаның қалай аталады?

- Менің Отаным ... .

- Сен қайда тудың?

- Мен ... ... .

- Сенің Отаның әдемі ме?

- Менің туған жерім ... .

- Сенің туған жеріңде қандай өзен, көлдер бар?

- Менің туған жерімде ... .

- Сенің туған жерінде қандай құстар, жануарлар мекендейді?

- Туған жерімнің ... ... .

- Туған жерің несімен қымбат?

- Туған жерім мен үшін ... .


9. Үйге тапсырма. Мақал-мәтелдер жаттау.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал