- Учителю
- Ашық сабақ 'Алтын адам'
Ашық сабақ 'Алтын адам'
Сыныбы: 2 «Ә»
Сабақтың тақырыбы: Алтын адам
Мақсаты: Алтын адам туралы тереңірек түсіндіру,тарихи шындыққа қысқаша шолу жасауға мүмкіндік беру,
Міндеттері:Тарихқа көз шолу арқылы алтын адам туралы тереңірек таныстыру;
-Мәтін бойынша тіл дамыту жұмыстарын жүргізу;
-Қазақстан мәдениетін білуге тәрбиелеу;
Отанға,туған жерге деген құрметтерін арттыру
Күтілетін нәтиже:
-өз ойын дәлел арқылы жеткізе алады:
-сыни тұрғыда ойлай алады:
-жан-жақты мәлімет алады:
-шығармашылық қабілеттері арта түседі:
-өмірде білімдерін қолдана алады:
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Білім беруде АКТ-ны пайдалану,Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Әдіс -тәсілдер: Түсіндіру, сұрақ - жауап, сыни тұрғысынан ойлау, жеке жұмыс, топтық жұмыс, бағалау әдісі, постер әдісі. «Ыстық алақан» әдісі, «Серпілген доп» әдісі, «Бармақпен басу»әдісі, «Түртіп алу» әдісі, «Кубизм»әдісі.
Сабақ уақыты
Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс- әрекеті
Оқушының іс- әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе
5 мин
Тұсау кесер
10 минут
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2.Психологиялық
атмосфера құру.
3.Топқа бөлу
Үй тапсырмасын тексеру.
1.Оқушылармен амандасу.
2. Сынып оқушыларын 5 топқа бөлу
(металл түстері,ақша арқылы)
3. «Ыстық алақан» әдісі арқылы:
Мен сендерді көргеніме қуаныштымын. Ендеше бір- бірімізге жылы, жақсы сөздер айтайық!
• Көңіл - күй ахуалын туғызу
Сабағымызды бастаймыз,
Жалқаулықты тастаймыз
Асыл сөзді жаттаймыз,
Есімізде сақтаймыз.
Сабағымызды «Алтын ережеге»сүйене отырып орындаймыз
Тарауды қайталау
«Серпілген доп»
1.Оқушылар амандасады.
2.Оқушылар бір- бірлеріне ыстық алақан арқылы жылы, жақсы сөздер айтады.
Оқушылар тарауды еске түсіреді. Сұрақтарға жауап береді.
Өткен сабақты еске түсіре отырып, сұрақтарға жауап береді
Жапондық бағалау
Ауызша бағалау
«Жарайсыңдар!»
Алтын ереже,Металлды ақшалар,А4
Негізгі бөлім
20 мин
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Сөздік жұмысы
Жұптық жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Сақ-ерте замандағы Қазақстан жерін мекендеген тайпалар (адамдар)көне дәуірден жеткен жазба деректер арқылы танымал жалпы атаулар
Қол бастау,көсем болу -әскери басшы болу;
Зер-әшекей
Мәртебелім-құрметтім
Төрт құбыла-дүниенің төрт жағы
«Бармақпен басу»әдісі,
«Түртіп алу» әдісі,
Тізбектей оқу.
-Топта жұмыс жасайды,
-Сөздікпен жұмыс;
-Сұрақ-жауап
Постерді толтыру
Жапондық бағалау
-түсіндім
-аздап түсінбедім
-түсінген 6жоқпын
Мадақтау. Уәж тудыру.
Оқулық,постер,маркер,
фломастер
Сергіту сәті
2 мин
«Көршіңді сал»
Көңілді күн
А4,қарындаштар,
компьютер
Қорытынды
10 минут
Жинақтау.
Жаңа сабақты бекіту.
Рефлексия
«Кубизм» әдісі
Топтық жұмыс
4-топқа тапсырма
1.«Адасқан сөздер»сөйлемдер құрау;
2. «Ерікті қиял» қиял-ғажайып әңгіме жазу;
3. «Тату көрші»бағдарсызықпен сәйкестендіру;
4. «Сиқырлы сөздер тізбегі» 4 жолды өлең шығару;
5. «Менің қиялымдағы алтын адам»сурет салу;
Дәптермен жұмыс.
Мәтінге жоспар жазу,оқу
Рефлекция
қызыл-түсінікті
сары-түсініксіз
Смайликтерді жапсыру арқылы сабақты өздері бағалайды.
Жиынтық бағалау
Жұптық бағалау
Кубик
«Білемін, үйрендім, білгім келеді...» стратегиясы
Үйге тапсырма
2мин
Әңгімелеу,ғаламтордан зерттеу
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады