7


  • Учителю
  • Конспект урока по казахскому языку 'Сандар' (3 класс)

Конспект урока по казахскому языку 'Сандар' (3 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Сандар.

Сабақтың мақсаттары:

  1. Оқушыларды жаңа сабақпен таныстыру, жаңа сөздермен таныстыру. Сандарды жаттықтыру, сөйлемде оларды пайдалануға үйрету. Неше? Қанша? сұрақтарына дұрыс жауап беруге үйрету.

  2. Оқушылардың тілдерін дамыту, сөздік қорларын байыту, сөйлеу қабілеттерін қалыптастыру.

  3. Оқушылардың қазақ тіліне қызуғышылықтарын арттыру. Бірлікке, шыдамдылыққа, өзара түсіністікке тәрбиелеу.

Ресурстар: кітап, қима-сандар, интерактив тақта.

Оқыту формасы: жеті модульдің идеялары.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық:

- Келіңдер, енді, балалар, « Шаттық шеңберін » құрамыз.

Қуаң, шаттаң!

Қуанатын келді күн.

Қайырлы таң!

Қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін!

Балаларға үш түрлі стикерлер беріледі. Түстер бойынша оқушылар топқа бөлініп отырады.

1 топ - жасыл, 2 топ - сары, 3 топ - қызғылт.

ІІ. Өткен білімдерді тексеру

Сөздерді сәйкестеңдір

бөлме

бытовая техника

пәтер

дом

тұрмыстық техника

комната

үй

форточка

желдеткіш

квартира



ІІІ. Жаңа тақырыппен таныстыру

1. Сөзжұмбақты шеш. Қандай тақырып шықты? Оқушылар тақтаға шығып жазады.

1.

с

ү

т


2.

а

л

т

ы


3.

н

ү

к

т

е


4.

д

ә

п

т

е

р

5.

а

ң


6.

р

а

қ

м

е

т

  1. молоко

  2. шесть

  3. точка

  4. тетрадь

  5. зверь

  6. спасибо



  • Сандарға қандай сұрақ қоямыз?

  • Қанша ? Неше?

  • Балалар осы сұрақтарға жауап беретін сөздерді сан есім дейміз.

  • Сабақтың мақсаттары қандай болады?

  • Сандарды үйрену, жазуды жаттықтыру, олармен әртүрлі жұмыс жасау.



2.Тапсырма. Тізілеп оқу.

10

он

60

алпыс

20

жиырма

61

алпыс бір

30

отыз

62

алпыс екі

40

қырық

63

алпыс үш

50

елу

64

алпыс төрт

60

алпыс

65

алпыс бес

70

жетпіс

66

алпыс алты

80

сексен

67

алпыс жеті

90

тоқсан

68

алпыс сегіз

100

жүз

69

алпыс тоғыз

1000

мың

151

жүз елу бір

Ережені түсіну.

Сан есімнен кейінгі сөз жекеше тұлғада тұрады.

Слово после числительного употребляется в единственном числе.

Мысалы: жеті (7) оқушы, отыз бір (31) дәптер.

3. Тапсырма. Дәптеріне жаз. Басқа топпен ауыстырылып тексер.

Таймерді қосу.

Сары тобы

Қызғылт тобы

Жасыл тобы

5 парта, 30 орындық, 42 мұғалім.

3 терезе, 64 дәптер, 150 теңге.

9 сөмке, 27 оқушы, 71 кітап.

Бағалау критерияларды қою.


Таза

Дұрыс

Уақытында

қызғылт


сары


жасыл

Тренинг

Балалар шеңберге тұрады. Жүргізуші оларға сандарды таратады. Жүргізуші санды айтады да орнына тұруға тырысады. Қалып қойған жүргізеді. Бірнеше сандарды қатар айтады.

4. Диалогты топпен құрастырып, сөйле.

Қызғылт

  • Сенде неше кітап бар?

  • Менде 23 бар?

  • Кітапта неше бет бар?

  • Кітапта 283 бет бар.

Сары

  • Сенде неше дәптер бар?

  • Менде 53 дәптер бар.

  • Дәптерде неше парақ бар?

  • Дәптерде 42 парақ бар.

Жасыл

  • Сенде неше қарындаш бар?

  • Менде 75 қарындаш бар.

  • Қаламсауытта неше қарындаш жатыр?

  • Қаламсауытта 115 қарындаш жатыр.

  • .... неше дәптер бар? (топтағы балаларды атап өтеді)

V. Рефлексия. Мен нені білдім.

Әр топ жауап береді.

Үй жұмысы. Ереже, сандар, 3 сөйлем параққа.

  • Сендерге сабақ ұнады ма? Мынау смайликтерді конверт ішіне салыңдар.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал