7


  • Учителю
  • қЫсқа мерзімді сабақ жоспары'Әмірдің қулығы'

қЫсқа мерзімді сабақ жоспары'Әмірдің қулығы'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: .Мәтіннің идеясын ашу арқылы қорытынды жасайды.Ә.Әңгімеден алған білімдерін дұрыс жүйелейді,кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға береді,жиі айтылған аталы сөздердің мағынасын түсінуге берілген шығармашылық жұмыстар жасайды,кейіпкерге сипаттама беру арқылы оқушының шын
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Әмірдің қулығы -Айса Хамзеұлы

Сабақтың мақсаты: А.Мәтіннің идеясын ашу арқылы қорытынды жасайды.

Ә.Әңгімеден алған білімдерін дұрыс жүйелейді,кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға береді,жиі айтылған аталы сөздердің мағынасын түсінуге берілген шығармашылық жұмыстар жасайды,кейіпкерге сипаттама беру арқылы оқушының шындыққа өзіндік көзқарасын қалыптасады.

Б.Оқушылардың іскерлік,шығармашылық,логикалық ойлау қабілеттері дамиды.Адамгершілік ізгі қасиеттерге,адал болуға,қиыншылықтан қашпау керектігін ұғынады

Көрнекілігі: кітап,слайд,автор суреті


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті:

1 мин.

3 мин.

10 мин.


Сабақ барысы


1.Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал туғызу:



Шеңбер жасату:

Үй тапсырмасын тексеру: Абай атамыздың қандай өлеңдерін білесіңдер?

Абай атаның өлеңіндегі 5 асыл істі атау:талап,еңбек,терең ой,қанағат,рақым

Қызығушылығын ояту: Сабағымыз 5 турдан тұрады.Әр жауаптарыңа ұпай жинайсыңдар

1 тур «Диқан нанын жейді,жалқау арын жейді»

2.Мағынаны тану

2 тур «Кітап алтын сандық,

Іші толған қазына құт Оқы,оқы,ойыңа тұт»

Топ мүшелеріне әрқайсына тапсырма беріледі



3 тур «Аңдамай сөйлеген ауырмай өледі»



Сергіту сәті

Бағалау парақшаларына бағалау

Ой толғау:

4 тур «Жақсы жаныңа жолдас,жаман малыңа жолдас.»

Ойлан,жұптас ,ортаға сал.



Дәптермен жұмыс:

Қорыту: сұрақ тапсырмалармен жұмыс



Рефлексия:



Үйге :

Сәлеметсің бе ,алтын күн!

Сәлеметсің бе,жер ана!

Сәлеметсіз бе,сіз!

Сәлеметсіз бе біз!

Үлкендерді сыйлаймыз,

Айтқан сөзін тыңдаймыз.

Жақсы оқып сабақты,

Бір-бірімізді сыйлаймыз!!!

Қыс,Жаз,Күз өлеңдері бар.

5 топқа бөлініп отырады-атаған сөздерге байланысты.

Тапсырма:Мақал мен жұмбақты түсініп оқу -байланыстарын жазады

Ойларын,пікірлерін айтады.

Бірінші турда жалқаулықпен қулықты жеңсек,

Енді кітап оқып санамызды толтырайық.

Мәтінді балалар тізбектеп оқып,танысады.

1.Сілтеме табушы әКейіпкерді сипаттаушы,Дәнекер,,Сұрақ құрастырушы,Сөз тапқыш,



Кестені толтыру

Бағалау парақшаларын ұмытпау

Кейіпкерлерге сипаттама беру

-Осы басты кейіпкерлердің -Әмірдің өтірік айпауына,шыншыл болуына кімнің септігі көбірек тиуі мүмкі деп ойласыңдар?

Сөздік жұмыс

Тізбектеп жазады



Бүгіннен менің түйгенім........

Балалар бас бармақтарымен көңіл күйлерін көрсетеді.

Мәтіннің мазмұнын білу,сахналап көрсету



.



Әсия Орынбаева - 1956 жылы 5 қыркүйекте бұрынғы ауданының ауылында дүниеге келген. 1973 жылы онжылдық мектепті тамамдағаннан кейін еңбек жолын аудандық «Қызыл ту» және «Красное знамя» аудармашы болудан бастаған.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал