7


  • Учителю
  • Поурочный план по казахской литературе на тему “Қ. Жұмаділов. “ҚОзыкүрең” (5 класс)

Поурочный план по казахской литературе на тему “Қ. Жұмаділов. “ҚОзыкүрең” (5 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы: Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең»Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға Қ.Жұмаділов өмірі мен шығармашылығымен таныстыра отырып, «Қозыкүрең» шығармасының мағынасын аша түсіндіруДамытушылық: Оқушының ойлау, сөйлеу дағдыларын арттыру, өздік, шығармашылық қа
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға Қ.Жұмаділов өмірі мен шығармашылығымен таныстыра отырып, «Қозыкүрең» шығармасының мағынасын аша түсіндіру

Дамытушылық: Оқушының ойлау, сөйлеу дағдыларын арттыру, өздік, шығармашылық қабілеттерін дамыту

Тәрбиелік: Қазақтың салт-дәстүрімен тәрбиелеу, оқушы бойына сіңіру.

Сабақтың түрі: жаңа білім беру

Сабақтың әдісі: СТО технологиясы.

Көрнекіліктер: Автор портреті, кестелер, кубик

Пәнаралық байланыс: тарих, салт-дәстүр


Сабақ барысы

I.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын бақылау

II.Үй тапсырма

Үйде жазып келген шығармаларын оқыту.

Өткен тақырыптар бойынша бекіту сұрақтары алынады.

III.Жаңа сабақ

Слаидтан Қ.Жұмаділов портреті мен өмірбаяны көрсетіледі.

Қ.Жұмаділов 1936 жылы Қытай Халық Республикасының Іле қазақ автономиялы облысына қарасты Тарбағатай аймағында дүниеге келген. Өз мекеніне оралған соң Әл-Фараби атындағы университеттің филология факультетін аяқтайды. Қазақстанның халық жазушысы, ақын.

Шығармашылығы: «Саржайлау, Сәйгүліктер, Бір қақпаның тұрғындары, Бір түп тораңғы», «Көкейкесті, Соңғы көш, Атамекен» романдары орыс тіліне аударылып басылған. Шығармаларының көбі бірнеше тілде жарық көрді.

Шығармаға сатылай талдау

Авторы:

Тақырыбы:

Идеясы:

Әдеби тегі:

Көркем тілі:

Сюжетті-композициялық талдау

Сөздік

Тәрбиелік мәні:

Көркемдік ерекшелігі:

IV.Сабақты бекіту

«Кубизм» стратегиясымен жұмыс

Баяндаңыз,зерттеңіз, салыстырыңыз,талдаңыз,қолданыңыз, суреттеңіз.

Үш қатарға бөлініп беріледі.

V.Сабақты қорытындылау

Сұрақ-жауап

1.Ағыбай мен Төреқұл достығы қашан, қалай басталған?

2.Төреқұл Ағыбайды қалай қары алды?

3.Қырғыз, қазақ халықтарының туыстығы туралы ойларыңды айтыңдар.

4.Достықты балалар жалғастырсын дегеді қалай түсінесіздер?

5.Өз араларыңыздағы достықты қалай бағалайсыздар?


VI.Үйге тапсырма

«Сыналған достық» шығарма жазу. Шығармашылық жұмыс: «Ат-ер қанаты»

VII.Бағалау



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал