7


  • Учителю
  • Паурочный план по казахской литературе на тему 'Гонзик латын тілін қалай үйренді' (4 класс)

Паурочный план по казахской литературе на тему 'Гонзик латын тілін қалай үйренді' (4 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Павлодар қаласы, ПҚБАИ Бекітемін___________________

1 топ Мектеп директоры

Қазақ тілінде А.О.Нургожина

Тренер: Жунусова.А.Р

Тыңдаушы: Ильязова А.С

Пәні:әдебиеттік оқу


Сабақтың тақырыбы: Гонзик латын тілін қалай үйренді.

Сынып: 4 «а»

Мерзімі: 06.04.2015

Сабақ мақсаттары: Мәтіндегі ойды анықтай білуге, мазмұнын ашып,негізгі идеясын ұғынуға көмектесу.


Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: математика.

Құралдар: А-3,маркерлер,доп,

Әдіс-тәсілдер: жұппен, топпен жұмыс, автобус аялдамасы, топтастыру, серпілді сұрақ.

Оқыту нәтижесі: Шығарманың негізгі идеясын ашады, адам өмірінде тілдің маңыздылығын түсінеді.

Сілтеме: әдебиеттік оқу. Алматы кітап

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Кірікті

рілген модуль

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті


Ұйымдастыру кезеңі

Білу


2мин




7мин


АКТ


АКТ

СТОҮ

Қызығушылықты ояту.тренинг


Келесі қадам.Анасы неліктен баласын тастап кетті екен, соны білгім келеді.Суретте нені көріп тұрмыз? Оны қалай түсінесіңдер? Әр топқа әртүрлі сурет.

Тіл туралы санды сөзжұмбақ. слайд

Автормен танысады.

Жаттығу жасайды.



Сөзжұмбақтың шешімін тауып,тақырыпқа шығады.Сабақтың мақсатымен танысады.

Түсіну

10мин

ДО-ғы

жұптық

топтық әңгіме

СТО

Суретті сипаттау. Мәтінді бөлікке бөліп беру, ең күлкілі сәттерін тауып оқу

Суреттегі баланы сипаттайды, мәтіннің мазмұнын ашады, күлкілі сәттерін тауып оқиды.


Қолдану

10мин

СТОҮ.

КБ.

ОүБ

Автобус аялдамасы ЖиГСО

Гонзик өз тілін ұмытып қалуы мүмкін бе? Неге?

Гонзик тілді тез үйрену үшін не істеді?

Гонзиктің мінезі қандай?

Топпен жүріп жазады. Оқиды, талдайды.

Талдау

5мин

СТО

Автор тіл туралы не айтқысы келді?

Екі авторға синхронды кесте құру.

Ментальді карта салады Екі авторды салыстырады. Екі топ-Аветик Исаакян

Екі топ- Божена Немцова

Жинақтау


3мин

3мин

КБ

ТжДБО

АКТ

СТОҮ

Көп тіл білетін адамды қалай атайды. Рефлексия.

Өз тілінде сөйлегісі келмейтін адамды қалай тәрбиелеу керек деп ойлайсыңдар?

Серпілген сұрақ арқылы жинақтау.

Гонзик кім болам дейді? мырза

Қай тілді үйренгісі келді? Латын

Шешесі не пісіріп береді? Шелпек

Гонзиктің мінезі қандай? Ерке,ақымақ

Гонзиктің өз тілі қандай? Чех

Көп тіл білетін адам- полиглот

Мен қандай тілді үйренгім келеді? Тақырыбына эссе жазу.


Ребусты шешеді. Сұрақтарға бірден жауап береді.


Гонзик сияқты үстінен су құю керек.

Басқа тілде сөйлесе жауап бермеу керек.

Үйінде ата-анасы өз тілінде сөйлеу керек.


Ертегі мазмұнынан шыққан қорытынды ойларын жазады.


Бармақпен бағалайды.


Бағалау

4мин


Не үйрендім? Нені білдім? Нені білгім келеді?

Стикер таратып беру.

Өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Пікірі

мен ойларын стикер қағазына жазады. Жазбаша пікірлерін білдіреді.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал