- Учителю
 - Поурочный план на тему 'Ғажайып сауле' (4 класс)
 
Поурочный план на тему 'Ғажайып сауле' (4 класс)
|   4-сынып 24.01.2015 Пәні: ана тілі 
 
  | |||
|   1  |   Сабақтың тақырыбы  |   Ғажайып сәуле  | |
|   
  |   Сілтеме  |   Оқулық Ана тілі 4-сынып  | |
|   2  |   Сабақтың мақсаты:  |  
  | |
|   3  |   Күтілетін нәтиже:  |  
  | |
|   4  |   Сабақтың түрі:  |   Аралас сабақ  | |
|   5  |   Негізгі дереккөздер:  |   Оқулық, интерактивті тақта, компьютер, постерлер, таратпа материалдар, өзін-өзі бағалау парақшасы  | |
|   6  |   Әдіс-тәсілдер:  |   Диалог, топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау, тренинг «Күн шуағы», ішінара іздену-зерттеушілік әдістері, талдау, қорыту, бағалау  | |
|   Сабақтың барысы:  | |||
|   
  |   І. Ұйымдастыру кезеңі (1 мин)  |   - оқушылармен сәлемдесу; - оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру; - жағымды психологиялық ахуал туғызу(«Күн шуағы» тренингі, жылулық, мейірімділік жайында ой қозғайды); - оқушыларды топқа бөлу; - топта міндеттер бөлу (көшбасшы, баяндаушы, хатшы, бағалаушы, таимкипер)  | |
|   
  |   ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (5 мин)  |   «Үйрену» өлеңі бойынша суреттер көрсету  | |
|   
  |   ІІІ. Ой қозғау (1 мин) (СТО стратегиясы)  |   Көрінбейтін адам суреттерін көрсету. Негізгі ұғым бойынша түсінік қалыптасады.  | |
|   
  |   (40 мин)  |   Мұғалім әрекеті  |   Оқушы әрекеті  | 
|   
  |   Мағынаны тану (5 мин)  |   Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбын айтады: Бүгін «Ғажайып сәуле» тақырыбын өтеміз.Сабақтағы мақсатымыз көрінбейтін адам, нейтрон, атом туралы танысатын боламыз.  |   Оқушылар бүгінгі күнді және тақырыпты жазып қояды.  | 
|   
  |   Оқулықпен жұмыс (10 мин)  |  
  |   Оқушылар тақырып бойынша толық ақпаратты меңгереді. 
  | 
|   
  |   Сергіту сәті (1 мин)  |   «Тыныштық минуты»  |   Оқушылар бір сәт экранға назар аударып тынышталады.  | 
|   
  |   Топтық жұмыс  |   Бірлескен топтарға тапсырма беріледі. І топ - Медеу Сәрсеке ІІ топ - Герберт Уэлс ІІІ топ - Джеймс Чедвик туралы ресурстар беру  |   Топты аралап кеңес беріледі. Топ мүшелерінің жұмысын бақылап, қолдау жүргізіледі.  | 
|   
  |   Топтық жұмысты қорғау (5 мин)  |   Алған білімдері бойынша (постер, сөзжұмбақ, ребустарын) қорғайды. Қорғауға топ мүшелері толық қатысады. Пікірлерін ортада толық жеткізеді.  |   Әрбір топ мүшесінің сөйлеуі қадағаланады.  | 
|   
  |   Формативті бағалау (2 мин)  |   Оқушылар өзін - өзі «Бағдаршам» әдісі бойынша (жасыл, сары, қызыл түсті дөңгелектер арқылы) бағалайды.  |   Топ мүшелерінің жеке-жеке басқа топ мүшелерін бағдаршам арқылы формативті бағалауы қадағаланады.  | 
|   
  |   Сабақты қорытындылау  |   «БББ кестесі» арқылы сабақты қорытындылау. Стикерге Нені білемін? Не білдім?Нені білгім келеді деген сұрақтарға жауап береді» 
  |   «БББ кестесі» арқылы сабақты қорытындылау. Стикерге Нені білемін? Не білдім?Нені білгім келеді деген сұрақтарға жазылған стикер таратылады  | 
|   
  |   Үйге тапсырма (1 мин)  |   «Егер мен көрінбейтін адамға айналсам…….» деген тақырыпқа қиял-ғажайып әңгіме жазу.  |   
  | 
|   
  |   Жиынтық бағалау  |   Топтың белсенділігін бағалау, оның ішінде әр оқушыға баға қою.  |   Оқушыларға жиынтық бағасы қойылады  | 
|   
  |   Рефлексия (1 мин)  |   -Бүгінгі сабақтан қандай ой түйдің? -  |   «Екі жұлдіз бір тілек» стратегиясы арқылы сабаққа кері байланыс жасалады. Кері байланыс рефлексия күнделігіне жазылады.  |