7


  • Учителю
  • Математика пәнінен сабақ жоспары 'Кестеден тыс көбейту және бөлу' 3 сынып

Математика пәнінен сабақ жоспары 'Кестеден тыс көбейту және бөлу' 3 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қостанай облысы

Арқалық қаласы

М.Әуезов атындағы №5 жалпы

білім беретін орта мектебінің

бастауыш сынып мұғалімі

Нүркенова М.М.

Сабақтың тақырыбы: Кестеден тыс көбейту және бөлу

Сабақтың мақсаты:

а) Кестеден тыс көбейту және бөлу, есеп шығару дағдыларын бекіту. Көбейтудің қасиеттерін есеп шығаруда қолдану біліктерін бекіту.

ә) Оқушылардың ой-өрісін, өзіндік іс-әрекетін, дүние туралы танымын дамыту. Өздігінен қорытынды шығаруға машықтандыру, өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру, пәнге деген қызығушылығын және белсенділігін арттыру.

б) Ісерлік ойын арқылы алған білімін өмірде қолдана білуге және білімнің әрқашан қымбат екенін түсіне білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: іскерлік ойын.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, талдау, бағалау.

Сабақ көрнекілігі:интерактивті тақта, жеке карточкалар, фишкалар.



Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. (сабақтың мақсаты айтылады)

Психологиялық дайындық.

Біздер тау баламыз.

Өсіп алға барамыз.

Есептерді шығарып,

Біз білімді боламыз.

Мұғалім:

  • Балалар, бізде бүгін ерекше сабақ. Жақында еліміз Қазақстанның тәуелсіздігіне 20 жыл толу мерекесін атап өткен болатын. Еліміз жыл өткен сайын көркейіп келе жатыр. Осы еліміздің көркею жолында қаншама адамдар еңбек етіп, тер төгуде. Сендерде өскенде бір-бір мамандық иесі болып, еліміздің көркею жолында өз үлестеріңді қосасыңдар. Ендеше сендер қазірден бастап дайндалып, өз үлестеріңді қосуларың керек. Біз қазір ісерлік ойын ойнаймыз. Мен бұл ойында сендерге бағыт-бағдар беріп отырамын, әрі есепші боламын . Ал сендер жеке кәсіпкерсіңдер, яғни қандай да бір өнім өндіруші. Мысалы: сүт өнімдерін өндіруші, кондитерлік өнімдерін өндіруші, астық өнімдері.т.б



  • Қандай кәсіпкер болғыларың келетіні, өздеріңнің қалауларың бойынша деп айтылды. Енді сендерден өнім түсіп тұру керек. Түсірген өнімдерің кіріс деп аталады. Сендердің кірістерің сабақта орындаған тапсырмаларыңмен, берген жауаптарыңа байланысты бағаланып отырады. Оған мен баға беріп отырамын.



  • Кәсіпкер өз өнімдерін бір қалада отырып, өндіре алмайды. Олар әр қалаларға барып, өнімдерін көрсетіп, сататын сатып, олармен байланыста болып өнім түсіруі керек. Ол үшін қалаларға іс сапарларға шығасыңдар. Енді, алдымен біздің қолымызда жеке кәсіпкердің куәлігі болу керек, ол болмаса біз кәсіпкер бола алмаймыз. Қазір салық бөліміне барып, тапсырмаларын орындап куәлік алайық.



Куәлік алу үшін орындалатын тапсырма.



3*40 100*2 30*30 630:7 500*0

300:300 8*9 5*10 80*10



Куәлік алу.

-Құттықтаймын. Сендер кәсіпкерсіңдер!



Дәптермен жұмыс.

3, 32, 321санын көркем жазу.

Сандарды талдау.

Тапсырма №1

  1. Қысқаша жазуды толықтыр және есепті шығар.



Болды - 200 теңге

Сатып алды - 50 теңгеден 3 дана

Қалды - ? теңге



Тапсырма №2

Кесте бойынша есептер құрастыр.

тауар

массасы

саны

жалпы массасы

Алма

10 кг

7кг

? кг

Қызанақ

30кг

?

600 кг

сыйлық

? кг

10

210 кг



Тапсырма №3

  • Өзара байланысты сандармен теңдіктер құрастыр



Сергіту сәті.

Топылдаймыз аяқпен,

Шапалақтаймыз қолменен,

Басымызды шұлғимыз,

Қолымызды көтереміз,

Қолымызды түсіреміз,

Қолымызды береміз,-

Шеңбер бойлай жүгіреміз.



Тапсырма №4

Теңдіктер дұрыс болатындай, жақшаларды қой.



5*20+30=250 400+200:2=300

5*20+30=130 400+200:2=500

Тапсырма №5



Берілгеннен 3 есе қысқа және 3 см қысқа кесінді сыз.(оқулықта)



Тапсырма №6.

Логикалық есеп

  • Оңынан оқысаң да сол сан,

Солынан оқысаң да сол сан.

Ол қандай екі таңбалы сан?

  • Егіс даласында 30 қарға қонақтап отырды. Фермер соның төртеуін атып түсірді. Далада қанша қарға қалды?

Тест.

6 жүздіктің оны қанша?

А)6000 Ә) 600 Б) 60

2. 8 сағатта қанша минут бар?

А) 800 мин Ә)480 мин Б) 420 мин

3. Қабырғалары 4 см және 2 см болатын тіктөртбұрыштың периметрін тап.

А) 6 см Ә) 12 см Б) 8 см

4. Бірінші көбейткіші 9, екінші көбейткіші 10. Көбейтіндінің мәнін тап.

А) 90 Ә) 9 Б) 19

5. Санның төрттен бір бөлігі 6-ға тең. Бұл қандай сан?

А) 10 Ә) 24 Б) 12

7.Жартысы 6-ға тең болатын санды тап?

А) 3 Ә) 12 Б) 36

Қорытынды:

Әр оқушы бағалау картасындағы ілінген фишкаларды санайды. Қызыл фишкадан ең көп жинаған оқушы нағыз кәсіпкер және өнімді көп өндіруші.

Білімдерін бағалау.

Үйге тапсырма № 7 183-бет.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал