7


322 - 326 жаттығулар Сөз таптары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Мерзімі

Сыныбы

Пәні

Пән мұғалімі

Тексерген Олжабаева Б.

2

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

322 - 326 жаттығулар

Мақсаты:

1. Сөз таптары туралы түсінік қалыптасады, жаттығулар орындай отырып, білімдерін арттырады.

2.Білімге деген қызығушылығын, ойлауын дамыту.

3.Зейінді , ұқыпты болуға дағдыланады.


Табыстылық критерийі

  1. Оқушылар сөз таптары туралы үйренеді.

  2. Оқушылар жаттығуларды жазып, талдайды.

Күтілетін нәтиже

  1. Жаттығуларды орындай отырып, сөз таптары туралы білім алып, танысады .

  2. Қатесіз, сауатты жазуды үйренеді.

Модульдің қамтылуы:

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, диалогтік оқыту әдісі, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу,оқыту үшін және оқуды бағалау.

Ресурстар:

Оқулық, интербелсенді тақтадан көрсетілетн сызбалар, маркерлер, стикерлер, постер,бағалау парағы.

Дерек көздер:

Қазақ тілі оқулығы 2-сынып,

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

Мұғалімнің іс-ірекеті

Оқушының іс-ірекеті

Ұйымдастыру кезеңі:


Сергіту сәті: «Қар жинау » ( 2 мин)

Топқа бөлу. (1мин)

Топ басшысын сайлау

Бағалау фишкалар арқылы жүреді

Оқушылар «Қар жинау» ойынын ойнап серігеді.

Нөмерленген стикерлер арқылы бөлінеді.

Оқушылар өз еркілерімен топ басшысын сайлайды.

Әр топтағы көшбасшы өз-өздерін,бір-бірін,топтық бағалау кезінде жинаған балдарын бағалау парағына жазып отырады . Соңында жинаған балдары есептеліп, әр оқушының бағасы шығарылады.

Үй тапсырмасы

321 - жаттығу. Ережелерді жатқа айту.

(5 мин)

Оқушылар жауап береді.

Жаңа сабаққа итермелеу сұрағы.


Жаңа тақырыпқа байланысты 4 топқа берілген сөздер бойынша өз ойларын жазады.

Жаңа сабақтың мақсатымен танысады. (3 мин)

Сабақ мақсатымен таныса отырып, топтастыру арқылы білетіндерін плакатка түсіреді.

Жаңа сабақ

Жеке, жұптық және топтық жұмыс

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


3 минут


20 мин

Қызығушылықты ояту сатысы:

«Ой талқы» әдісі. Интерактивті тақтадан

Сөз таптарына байланысты тапсырмалар беріліп, жаңа сабақты өздері түсініп, талдайды.

а)Тапсырмалармен жұмыс.

  1. топ

322-жаттығу. Сөзжұмақты шешу.

2 топ

323- жаттығу .Мәтінді оқып, не? Нелер?сұрағына жауап беретін зат есімдерді тап.

3 топ

324 - жаттығу.Өлеңді оқып, жатқа жаз. Зат есімдерді тап.

4 топ

325 - жаттығу. Суреттегі заттардың атауын қатыстырып сөйлем құра.


Оқушылар сөздердің мағынасын айтып, қысқаша сипаттама береді .

Дұрыс жауап берген жағдайда топ мүшелеріне бір ұпайдан беріледі.


Оқушылар кітапта берілген жаттығуларды пайдалана отырып, дәптерге түсіреді, ауызша арқылы түсіндіреді.

Берілген критерий бойынша топ жұптық бағалау арқылы бағалайды

Бекіту:

  1. мин

Зат есім дегеніміз не?

Етістік дегеніміз не?

Сан есім дегеніміз не?

Сын есім дегеніміз не?

Мысалдар келтіреді.

Әр оқушы топта ақылдаса отырып, жауап береді. Жауабын ауызша,мысал келтіру арқылы жеткізуіне болады.

Жауап берген оқушыны қалған топ мүшелері бағалайды

Бағалау

2 мин

Топ басшысы топ мүшелерінің балдарын есептеп, берілген шкала бойынша бағаларын айтады

Берілген арнайы параққа өздерінің көңіл күйлерін белгілейді


Үйге тапсырма:

Кері байланыс

1 мин

2 мин

326- жаттығу.


Оқушыларға стикер таратып береді. Ұнаған, ұнамағанын жазады.

Күнделіктеріне жазып алады.


Оқушылар сабақ ұнаса несі ұнағанын, ұнамаса несі ұнамағанын жазады.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал