- Учителю
- Математика сабағы: 'Санды өрнек. ' 2 Сынып
Математика сабағы: 'Санды өрнек. ' 2 Сынып
Күні:12.02.15ж
Сабақ: математика
Тақырыбы: Санды өрнек.
Мақсаты мен міндеттері: көбейту мен бөлу амалдарын орындауға үйрету;
1.Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру
2.Дамытушылық:оқушының ақыл-ойының математикалық стилін, ин-теллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;
3.Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін омірде қоддануға жан-жақты дайыңдауды жүзеге асыру.
Сабақ түрі : жаңа сабақ
Көрнекіліктер: кесте;, қималы карточкала, жемістер суреті.
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Ауызша есептеу
2*3 4*2 8:2 4:2 6*2 7*2 18:2
Әр өрнекті оқып компонеттерін ата, жауабын айт.
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
3,5 сандарын пайдалан, өрнек құр. 3*5 5*3 бұл қандай өрнек?
Компонеттерін ата, қандай ереже пайдаландың?
3*5-санды өрнек
а*3-әріпті өрнек әріпті өрнектің мәнің қалай табамыз?
Кестені толтыр:
а
2
5
6
8
13
21
а+а+а
а*3
Есеп шығар:
1)Егер әр күртеге 4 түймеден қадау керек болса, 16 түйме неше күртеге қадалады?
2) 4 қамзолға тең етіп 12 ілгек қадалған. Бір қамзолға неше ілгек қадалған?
3.Жаңа білімді бекіту:
Оқушылар жылыжайдан 700 кг көкөніс жинады: 342 кг қияр,158кг қызанақ, ал қалғаны -бұрыш. Оқушылар неше кг бұрыш жинады?
Сергіту сәті
900-(603+188) (327-105)+64
144+(800-296) 90+(327-219)
5см Р-? 4см ? Р-12см
4см
3см 3см
Ойлан тап: 4 мысықтің 4 балапанға қарағанда неше аяғы артық?
4. Үйге тапсырма: 24 бет №6, 26 бет №6..