7


  • Учителю
  • Тақырыбы: 'Ондықтарды қосу және азайту'

Тақырыбы: 'Ондықтарды қосу және азайту'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы:Ондықтарды қосу және жазу

Сабақтың мақсаты: а) Бір таңбалы сандарды қосу мен азайтуға ұқсастығына сүйеніп, ондықтарды қосу және азайту тәсілдермен таныстыру;

ә) Есептеу дағдыларын жетілдіру және оқушылардң логикалық ойлауын дамыту, сандарды, шамаларды қосу мен азайту екенін көрсету;

б) Оқушыларды ұйымшылдыққа, адамгершілік қасиеттеріне тәрбиелеу;

Сабақтың типі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі: сандар, мазмұнды суреттер

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Білімді еске түсіру

Дидактикалық ойындар

Дидактикалық ойындар көмегі арқылы ондықтармен тура және кері санау ұйымдастырылды. Сандардың көршілері аталады.

Өткен материалдарды жақсы игеруге қол жеткізу мақсатында мынадай тапсырмалар орындалады.

Сандарды цифрлармен жаз. Сандарды өсу ретімен жаз. Тура жазуларды тап.

ІІІ. Шешілуі тиіс мәселе қою

10-ның көлеміндегі сандарды қосқанда және азайтқанда біз қосу кестесін қолдандық. Түсіндіріңдерші, осы білімді ондықтармен есептеулер жүргізуге тасымалдауға бола ма?

Оқулықпен жұмыс.

№ 1 тапсырма. Оқушылар қалдырып кеткен сандарды айтады және ондықтармен тура және кері қарай санауды қайталайды.

№ 2 тапсырма. Ондықтардың қосу және азайту бірліктерімен амалдар жүргізуге ұқсас қолданылады. Сондай-ақ ондықтардың қосу және азайту шамалармен амалдармен жүргізумен бірге қарастырылады.

№ 3 тапсырма. Ондықтардың қосу және азайту тәсілдеріне өзара байланысты мысалдар тәртібін қарастырғанда машықтанады.

№ 4 тапсырма. Берілген сандарды пайдаланып, есеп құрастыру және дәптерге оның шешуін жазу ұсынылады. Жұмыс топпен жүргізіледі, нәтижесі ортақтаса талқылауға шығарылуы мүмкін.

Сергіру минуты

№ 5 тапсырма. Ұсынылған кесінділерді оқушылар дәптерге сызады және сәйкес теңсіздіктерді жазады.

СТ. а-ның кез-келген мәнінде тура теңдік шықпайтынын балалар негіздеп береді. Әр жағдай үшін сәйкес қатынас таңбасын сынап көру әдісімен анықтайды.

Рефлексия.

Балалар көңіл қүйлерін қандай да бір жануардың бейнесімен салыстырады.

Бағалау.

ІV. Қорытындылау. « Кім білгіш » дидактикалық ойыны.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал