7


  • Учителю
  • 4-Ке көбейту және бөлу кестесі (3-сынып)

4-Ке көбейту және бөлу кестесі (3-сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


ӨТКІЗГЕН: Джыкинбаева А

3-сынып


Семинар сабағының тақырыбы:


4-ке көбейту және бөлу кестесі

Сабақтың тақырыбы: 4-ке көбейту және бөлу кестесі

Сабақтың мақсаты:1. 4-ке көбейту және бөлу арифметикалық амалдардың мәнін ашу,көбейту мен

бөлудің мағынасын бекіту;

2.Ойлауын,жадын,ұғымталдығын дамыту;

3.Балаларды еңбексүйгіштікке,ұқыптылыққа,табиғатқа қамқорлықпен қарауға

тәрбиелеу.

Көрнекілігі:Слайд,жапырақтар,диплом,фигуралар,музыка

Сабақтың әдісі:Сұрақ-жауап,саяхат.

Сабақтың түрі:Жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың типі:Аралас сабақ.

Сабақтың барысы:I Ұйымдастыру

(Қол ұстасып тұрып,досына ізгілік сыйлау мақсатында айтылады.)

Көптен күткен қоңырау

Соғылды, сабақ басталды.

Шешу,іздеу тапқырлық,

Тағы ортаға тасталды.

Есеп,ойын,бәрі бар,

Кірісейік,іске сәт!

II Тірек білімді өзекті ету.

Оқушы музыка аясында өлең оқиды.

Тұман

Суық бұлттар сырғиды,

Кез келді,уақыт жылжиды.

Жаңбыр жауар түрі бар,

Жапырақтар төгіліп,

Жерге түсіп сыбдырлар.

Дереу көкке қайта ұшып,

Жел көтеріп жұлқынар.

Маңайдың бәрі сап-сары,

Дәл қазір басқа бояу жоқ,

Сары түс құрды патшалық.

-Бұл өлең табиғаттың қандай құбылысы туралы?

(Жапырақтың түсуі)

-Табиғаттағы өзгерістер біздің сыныпта болып жатыр деп елестетіңдер.Жел соқты да жапырақтар ұшып кетті.(Балалардың партасының үстіне тапсырмалар жазылған жапырақтар түседі.)

3×3 2×4 1×5 6÷3 8×0 9÷1 3÷3 0÷9 10÷1 2×5 12÷3 8×2 7×3 5÷5

Музыка естіледі.

-Қараңдаршы бізге кім ұшып келді?Иә,бұл өзге планеталық.Оның аты-Эколос.Қалай ойлайсыңдар оны неге бұлай аталады?

-Балалар,сендер «Экология дегеннің не екенін білесіңдер ме?» («экос»-үй, «логос»-ғылым) Демек,

« экология»-табиғи үйіміз туралы ғылым.

III Жаңа сабақ

Қазір біздің планетамыз дімкәс .Тірі жан иелеріне қауіп төнген .Ол бізден көмек сұрауда .Біз табиғат байлықтарын келешек үшін сақтауға тиіспіз ғой. Бүгін біз осы досымызбен бірге тұлпарға мініп,облысымызды аралауға аттанамыз. Саяхат барысында экологиялық апат,зиянды заттармен күресу мәселелерін шешуге тырысамыз.Ол үшін білімімізді пайдаланамыз. Саяхат өз облысымыз Маңғыстауды аралау,зерттеу арқылы жүзеге асады..

№1

4×4=4+4+4+4 к

4×5=4+4+4+4+4 а

4×6=4+4+4+4+4+4 с

4×7=4+4+4+4+4+4+4 п

4×8=4+4+4+4+4+4+4+4 и

4×9=4+4+4+4+4+4+4+4+4 й

Каспийдің байлықтары,балықтардың қырылуы,экологиялық апаты туралы әңгімелеу.

№2

4×4=16 4×4=4×4

4×5=20 4×5=5×4

4×6=24 4×6=6×4

4×7=28 4×7=7×4

4×8=32 4×8=8×4

4×9=36 4×9=9×4

Енді завод ,фабрикаларды аралаймыз.Мұнда қандай экологияға зиянды заттар бар екенін еске түсірейік.

№3

16÷4=4

20÷4=5

24÷4=6

28÷4=7

32÷4=8

36÷4=9

Велосипедпен қала көшелерін аралайық . Неге көліктің басқа түрін қолданбаймыз?


№4




44444

5

6

4

28

4

. . :


№6

Кестені толтыр:

Көбейткіш

4

4

4

4

4

4

Көбейткіш

2

4

6

5

3

8

Көбейтіндінің мәні

Теңіз жағасына дем алуға жол тарталық.Сергіту сәті.Музыкамен жаттығу жасау.

-Ал енді ,теңіз жағасына аялдайық.Қараңдаршы ,туристер ,қонақтар бұл жерді қалай былғап кеткенін.Осындай етіп бүлдіруге бола ма?Қане,алаңқайды қоқыстан тазартайық.

№7 Ш:8×4=32

Ж: Дәмханада 32 адам отыр

Жарайсыңдар!Сендерге алғыс ретінде эколос жағалауда орналасқан дәмханадан тегін ас ішуге жолдама берді.Саяхатымызды аяқтаған соң,бәріміз бірге осында келеміз.

№8

Теңдеуді шешу

а×4=16 х÷4=6

№9

4см

4+4+4+4=4×4=16 (см)


№11

Уақытпен есеп шығару.Белгі берілген есеп шыаруды бастап,белгі берілгенде тоқтау тапсырылады.Кімнің көп және дұрыс шығарғанын анықтау. «Экология жанашыры» номинациясымен ең үздік оқушы марапатталады.

6×4 4×9 5×4 9×4 8×4

16÷4 32÷4 36÷4 28÷4 24÷4

4×8 4×7 7×4 4×4 20÷4

Планетамыз салауатты әрі таза болу үшін қандай ережелерді сақтау керек?

Эколос сендерге риза болды және әкелген сыйлықтарын табыстады.Қазақстан гүлденуі керек .Ал оның гүлденуі үшін барша қазақ халқы өз үлестерін қоса білулері қажет.Бүгін сендер жарадыңдар!

«Эколостың» ұшатын уақыты болды .Біз онымен қоштасалық.

Бағалау.

Үйге тапсырма:№10



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал