7


  • Учителю
  • Математика пәнінен сабағы 2 сынып

Математика пәнінен сабағы 2 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: 15, 16 сандарының екі бір таңбалы сандарға жіктелу

құрамы, қосу мен азайтудың сәйкес жағдайлары Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: жауабы 15 және 16 болатын косудың кестелік жағдайы мен

азайтудың сәйкес жағдайларын окып-үйрену;

2.Дамытушылық:санның құрамына өрнектер құрастыра білу дағдыларын

дамыту,шапшаң есептеу дағдысын,математикалық тіл

байлығын дамыту; санның құрамын қайталау, логика-

лық ойлау қабілетін,зейінін дамыту; есепті шығара алу

дағдыларын дамыту

3.Тәрбиелік: экономикалық тәрбие беру,тазалыққа,ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,талдау-жинақтау,рефлексия.

Сабақтың жабдықталуы,көрнекілігі: интер.тақта,плакаттар



Сабақтың барысы

І.Қызығушылығын ояту.

«Кім тапқыр?» ойынын ойнату

ІІ.Мағынаны тану.

Тірек білімді пайдалану.

Ауызша жатптығулар:

«Санды ата» ойыны.

4

8

13

9

5

7

8

9

14



6



Жаңа материалды оқып-үйрену.

Оқулықпен жұмыс.

Жаңа сабакты игеру жұмысы алдыңғы сабақтарға ұксас кұрылады.

№1. 9+6 8+7 9+7 8+8 15-6 15-7 16-7 16-8 15-9 15-8 16-9

№2. Парашют қайда қонады?

6+6 9+6 5+6 4+9 6+8 8+8

11 12 13 14 15 16

№3.

Түрлі түсті-15 ф.

Жай-? фотосурет,7-еуі кем

Ш:

Ж:

№4.

1-кітапта-14 бет

2-кітапта -7бет ? бет артық

Ш:

Ж:

1-кітапта-14 бет

2-кітапта -7бет ? бет кем

Ш:

Ж:

№5.Сызба бойынша есеп құрастыр:

---------------------------------- 12 см

----------------- 5 см

№6. Өрнектердің мәнін тап:

С

9

7

6

8

С+5

С+6

6+с



№7. Түймелерді топта.

Өткен материалды пысыктау.

1-жаттығуды (23-сабак) әртүрлі деңгейде орындауға болады. Жақын орналасқан 2 карточкаға жазылған өрнектен теңсіздік құрастырып жазу жаттығудың карапайым деңгейі болып табылады. Бұл деңгейдегі тапсырманы орындау оқушыларга қиындык әкелмейді. Ал тапсырманы күрделендіру үшін алдын ала дайындалған сызба бойынша теңсіздік құрастыру ұсынылады, мысалы:



>



Кестелік қосу дағдыларын қалыптастыру үшін 22-сабақтың 2 және 6-жаттығуларын орындауға болады. Есептерді шығаруды (3, 4, 22-сабақ және 2, 3, 23-сабак) балалар мұгалімнің басшылығымен жүргізеді. Қалған тапсырмаларды мұғалім оқушыларға жеке немесе топтық жұмыс ретінде береді.

Баспа дәптерімен жұмыс өздік жұмыс есебінде жүргізіледі.



ІІІ.Ой толғау

Дәптермен жұмыс

Қорыту: Мақтау,мадақтау.

Бағалау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал