- Учителю
- Математика і штрихування. Тема. Чарівний світ математики. Орієнтування на площині (зліва, справа, вгорі, внизу) . Поняття: предмет, фігура. Лічба предметів. Об’єднання предметів у групи. Вилучення зайвого предмету. Підготовка до написання цифр. Ознайомлен
Математика і штрихування. Тема. Чарівний світ математики. Орієнтування на площині (зліва, справа, вгорі, внизу) . Поняття: предмет, фігура. Лічба предметів. Об’єднання предметів у групи. Вилучення зайвого предмету. Підготовка до написання цифр. Ознайомлен
Математика і штрихування.
Тема. Чарівний світ математики. Орієнтування на площині( зліва, справа, вгорі, внизу). Поняття: предмет, фігура. Лічба предметів. Об'єднання предметів у групи. Вилучення зайвого предмету. Підготовка до написання цифр. Ознайомлення з сіткою зошита. Обведення та штрихування клітинок в зошиті вертикальними та горизонтальними лініями. Ознайомлення з геометричними фігурами(квадрат).
Мета: уточнити знання і вміння називати числа від1 до 10; формувати навички лічби; дати уявлення про предмет і фігуру; вчити дітей розрізняти предмети за розміром, величиною; розвивати пам'ять, мислення; виховувати любов до природи.
Обладнання:мультимедійний посібник, малюнки шкільного приладдя
Словник: зліва, справа, вгорі, внизу, предмет, фігура, квадрат.
Хід заняття
І .Організація класу. Мотивація навчальної діяльності
ІІ .Актуалізація навчальних знань
- Послухайте вірш:
Щоб водити кораблі,
у космос літати -
треба добре у школі
математику вивчати.
- Сьогодні ми вирушимо у подорож до країни, яка називається Математика. Математика - дуже важлива, цікава і потрібна всім наука.
- На наших заняттях ми будемо лічити різні предмети, фігури, навчимося розв'язувати цікаві задачі, будемо грати.
- Сьогодні ми вирушаємо до Лісової школи. І нас зустрічає Мудра Сова.
-
Лічба предметів.
На набірному полотні силуетні малюнки шкільного приладдя: 2 зошити, 3 лінійки, 1 ластік, 4олівці .
- Скільки всього зошитів? Скільки лінійок? Скільки ластиків?Олівців? Скільки всього предметів? Яких предметів більше?
-
Ознайомлення з поняттями предмет, фігура.
Послухайте вірш:
- Білочка-умілочка -
добра господиня.
В неї є горішки,
шишок повна скриня.
От метнулась білочка,
заховалась в скриньці.
це вона готує усім гостинці.
- Нас зустрічає Білочка. Білочка приготувала вам гостинці - цікаві завдання.
Білочка виставила книжки, дзвоник, лінійку.
- Назвіть те, що виставила Білочка. Як можна назвати одним словом? ( Предмети). Назвіть предмети, які ви знаєте. Що зліва від дзвоника? Що праворуч? Що посередині?
-
- На набірному полотні Білочка виставляє ручку, олівець, фарби
-
. Назвіть, що виставила Білочка. Як назвати одним словом?
-
Геометричний матеріал.
Відгадайте загадку:
- Прийшла кума із довгим віником
На бесіду із нашим півником,
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід.
- Це - лисиця. Далі нас зустрічає Лисичка.
-
Про яку геометричну фігуру йдеться?
Він давно знайомий мій,
Кожен кут в ньому прямий,
Всі чотири сторони однакової довжини,
Вам представитися я радий, а звуть мене... (квадрат!)
Полічи кружечки зліва направо. На якому місці білий кружечок? Жовтий кружечок? Скільки у другому рядку трикутників? Чотирикутників?
-
Кого ви бачите на малюнку?
-
Хто посередині?
-
Хто справа від дівчинки в жовтому платті?
-
Хто знаходиться між конем та ведмедем?
-
Біля чого стоїть машина?
-
Із чого будують піраміду?
-
Якого вони кольору?
Гра на увагу.
Коли вчитель називає назви шкільного приладдя, діти присідають, а коли називає назви квіточок, діти плескають у долоні.
Фізкультхвилинка.
Якщо сядемо красиво,
(кругові рухи кистями рук)
То напишемо на диво
Чисто, рівно і красиво.
Раз, два, три, чотири, п'ять
(стиснути руки у кулачки)
Починаємо писать(струсити кистями)
Ручку вправо поверніть,
Зошит гарно покладіть
І рівненько напишіть
6. Задачі у віршах.
Відгадайте загадку:
- Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Він поспати трохи ліг.
- А зараз нас зустрічає Ведмедик.
Він приготував задачі у віршах.
- Є в зайчихи п'ять малят,
Неслухняних зайченят.
На обід їх мати жде,
Раз, два, три. А решта де? ( 5 - 3 = 2)
- Каже мати квочка:
- В мене два синочки
І чотири дочки.
Скільки діточок у квочки? ( 2 + 4 = 6)
- Три овечки коло гречки,
На лужку ще три овечки,
Полічи овечок цих.
Скільки разом їх усіх? (3 + 3 = 6 )
7.Пальчикова гімнастика
Олівець в руці катаю,