- Учителю
- Математикадан ашық сабақ 'Шаршы '2-сынып
Математикадан ашық сабақ 'Шаршы '2-сынып
Сабақтың тақырыбы:Шаршы.
Сабақтың мақсаты:1.Геометриялық фигураларды еске түсіре отырып,шар-
шы жайлы түсінік беру,есепті әртүрлі тәсілмен шығару
ға үйрету.
2.Ой-өрістерін,есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3.Тапқырлыққа,алғырлыққа,шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:геометриялық фигуралар,слайд,семантикалық карта
Тест.
Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап.түсіндіру,ізденушілік
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру
Оқушыларды зейінін сабаққа аудару
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ Білімді тексеру
2.Өткен материалдарды еске түсіру
І.Ой шақыру
-Қосудың қандай қасиеттері бар?
-Ауыстырымдылық қасиеті қандай?
-Терімділік қасиеті қандай?
- Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер?
-Тік төртбұрыш дегеніміз не?
-Оның қандай қасиеті бар?
ІV Жаңа сабақ
ІІ.Қызығушылығын ояту.
Оқулықпен жұмыс
№1 а)Суретте барлығы неше фигура бейнеленген?
-Қарама-қарсы қабырғалары тең тік төртбұрышты тап.2,4 фигура
-Барлық қабырғалары тең тік төртбұрышты тап. 1,3 фигура
-Олар қандай санмен белгіленген . 1,3
Барлық қабырғалары тең тік төртбұрышты шаршы деп атаймыз
ІІІ.Мағынасын тану.
№4 ә) Номерлері: 1,2,3,4,5,6,7.
Төртбұрыштар: 3,4,5,6,7.
Тік төртбұрыштар:3,4
Венн диаграммасы
ІҮ Деңгейлік тапсырма
1-деңгей «Математикалық диктант»
7+6=13 13-7=6
6+7=13 13-6=7
8+5=13 13-8=5
5+8=13 13-5=8
9+4=13 13-9=4
4+9=13 13-4=9
Қосудың қандай қасиетін еске түсіреді?
Қосу мен азайту қандай амалдар?
2-деңгей : № 4 Қосындыларды салыстыру.Олардың мәндерін тап.Осыған ұқсас қосындылар құр.
50+10+20 50+20+10 20+50+10 20+10+50
3-деңгей №4 Есепті әртүрлі тәсілмен шығар
Қыз-20
ұл -10
келді-4
барлығы:?
С: Сыныпта енді неше оқушы болды?
Ш: (20+10)+4 =34
(20+4)+10 =34н.,
(10+4)+20 =34
Ж: 34 оқушы
4-деңгей №3 Есепті әртүрлі тәсілмен шығар
Түптеуге тиіс-48 кітап
Түске дейін-20 кітап
Түстен кейін-10 кітап
С: Түптейтін неше кітап қалды?
Ш:48-()20+10=18
(48-20)-10=18
(48-10)-20=18
Ж: 18 кітап қалды
V.Семантикалық карта
мысал
50
98
39
67
65
73
34+5
70+3
40+25
53-3
90+8
70-3
VІ Тест жұмысы
1.1 сағатта неше минут бар?
а) 90 мин ә) 60 мин б) 70 мин
2.Шаршы деп қандай фигураны айтамыз?
а) қарама-қарсы қабырғалары тең тіктөртбұрышты айтамыз.
ә)барлық қабырғалары тең тіктөртбұрышты айтамыз
3.Қосудың қандай қасиеті қолданылған?
(20+30)+20=70 (20+20)+30=70
а)ауыстырымдылық
ә)терімділік
4.Бір ғасырда неше жыл бар?
а)24 ә)100 б)70
ҮІІ Қорытынды бөлім
-Сонымен балалар бүгін нені білдік?
-Нені үйрендік?
Генсерт әдісі .
Не үйрендім,нені білдім,нені білгім келеді
ҮІІІ Үй жұмысы
№6 тапсырма
ІХ бағалау