7


  • Учителю
  • Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма Тема. Слова – дії предметів. Вправи

Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма Тема. Слова – дії предметів. Вправи

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма Тема. Слова - дії предметів. Вправи на розвиток умінь відповідати на запитання що робити? Письмо малих півовалів. Малювання метелика.Пальчикова гімнастика. Письмо «бордюрів» (метелик).

Мета:ознайомити учнів зі словами, які називають дії предметів.Формувати вміння розпізнавати їх серед інших слів, ставити питання. Вчити правильно вимовляти слова ковзатись, ковзанка, ковзани.Розвивати увагу, пам'ять, мовлення, мислення, вміння аналізувати.Виховувати свідоме і дбайливе ставлення до власного здоров'я.

Обладнання: малюнок Здоровчика, сюжетні малюнки, мультимедыйний посібник.

Словник: слова - дії предметів, ковзатись, ковзанка, ковзани.

Хід заняття

І. Організація класу

Вітання вчителя. Психологічна хвилинка.

Доброго здоров'я, діти, доброго дня!
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ,
А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров'я, любі діти, в світі - головне,
А здоровий і веселий - щастя не мине!
(Діти стоять в колі)

Гра «Передай посмішку»

ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності.

Діти, ми розпочинаємо заняття разом зі Здоровчиком.

Тема ця хоч не проста, та для вас цікава,
Будуть в ній нові слова, буде і забава.
І в скарбничку мовну цю, поки вивчим тему,
Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо.

- Друзі! Здоровчик приготував для вас цікаві завдання та забави, тому будемо працювати активно, оперативно, доказово. Тож в дорогу!

1.Проблемне завдання Здоровчика «Що робить Здоровчик?»

Вчитель показує картки:

Отже, сьогодні на уроці ми будемо вивчати нові слова, що називають дії предметів.

Слово діє: ходить, робить, носить, сіє.
Слово плаче і радіє, усміхається і мріє»

2. Вправа «Стежинка здоров'я»

- На яке питання відповідають ці слова?

- Що вони називають?

Дайте мені відповідь : «Щоб мати міцне здоров'я, я буду … (дотримуватися режиму дня, займатися спортом і фізкультурою, вживати корисну і поживну їжу, дбати про позитивні емоції, душевну рівновагу)…»

3. Творча робота за малюнком

- Діти, Здоровчик чекає відповіді від вас :

- Розгляньте малюнки і скажіть:

- Хто що робить?

- Яка погода зображена на малюнку?

- Який у дітей настрій?

- Хто катається на лижах?

- Хто спускається з гірки?

- На що схожі сніжинки?


5. Хвилинка загадкова

- А зараз Здоровчик запрошує вас в гості до загадки.

- Відгадайте загадки.

Біла скатертина всю землю вкрила.
(Сніг)

Без рук, без голови, а вікна малює.
(Мороз)

Влітку відпочивають,
Взимку дітей катають.
(Санчата)

Що це за птиця,
Що сонця боїться?
(Сніжинка)

Назвіть ще «зимові» слова.

- Діти, ви знаєте, що взимку можна захворіти на простудні захворювання, на грип.

- Що потрібно робити, щоб цього не сталося?

- А давайте разом зі Здоровчиком вивчимо віршик:

Ми боролись мужньо з грипом
Ми його перемогли.
Бо ми з липи-липи-липи
Чай пили-пили-пили.

Чим корисний чай з липи?

- Він корисний при простудних захворюваннях( грипі, катарі бронхів), кашлі.

6. Хвилинка відпочинку «Хто як рухається?».

Діти, Здоровчик запрошує вас відпочити.

(Дітям називають слова, а вони імітують рух предметів, переміщаючись по класу).

Пташка, зайчик, ведмідь, поїзд, літак, кенгуру, машина, лисичка.

7. Уявна подорож за малюнком «Зимові розваги» .

- Діти, закрийте очі. Уявіть собі білосніжну зиму, яка принесла багато-багато пухнастого сніжку. Ви разом зі Здоровчиком мандруєте на гірку. Які розваги вас там чекають? Розкажіть.

8.Пальчикова гімнастика

Ми на двір пішли гуляти

1,2,3,4,5

ми на дворі всі гуляли,

бабу сніжну вліпляли,

птахів крихтами кормили,

замок сніговий ліпили,

з гірки потім ми спускались,

а іще в снігу валялись,

потім ми додому йшли,

суп поїли, спати лягли

9.Робота в зошиті. Письмо петлевидних ліній та «бордюрів»(метелик)


10. Вправа «Словникова скринька»

- Діти , Здоровчик запрошує вас відкрити чарівну скриньку і подивитися, що в ній є.

( В скриньці загадка про ковзанку і малюнок ковзанів).

Відгадайте загадку:

За селом була вона,
Вся блискуча, чарівна,
По слизьких її боках
Їдуть діти на ковзанах.
(Ковзанка)

- Що ви бачите на малюнку?

(Ковзани)

-А що ми робимо на ковзанах?(катаємося).

- А ось послухайте цікавинку про ковзани.

Металеві ковзани з'явилися понад 300 років тому. Вигин ковзана прикрашали зображенням конячої голови - символом найшвидшої тварини. З

Серед видів спорту, пов'язаних з ковзанами, найпочесніше місце посідає фігурне катання.

11.Гра «Спіймай дієслово»

Як прокинувся - вставай,
Ліні волі - не давай.
І під музику бадьору ти зарядку починай.
Щоб здоровим довго жити,
Воду слід усім любити,
Мило, пасту, гребінець-
будеш справжній молодець.
Зуби добре вичищай,
Милом руки вимивай.
Пам'ятай про основне,
Що здоров'я головне.

Молодці, діти, ви були на занятті уважні і старанні, а тому добре виконали всі завдання Здоровчика.

ІІІ. Підсумок заняття

Прощаючись з вами, Здоровчик кожному з вас бажає:

Хай вам щиро сонце світить.
Всі здоровими ростіть.
Щоб тобою всі пишались,
Перехожі оглядались,
Так роби, щоб люди звикли -
Ти у всьому завжди приклад.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал