7


  • Учителю
  • Урок з математики в 1 класі 'Число та цифра9'

Урок з математики в 1 класі 'Число та цифра9'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тема уроку. Число і цифра 9

Мета.

Формувати поняття про число 9; учити писати цифру 9; формувати вміння складати рівності на додавання та віднімання за предметними множинами; складати рівності на додавання на основі складу чисел 2-8.

Завдання:

Навчальні: формувати знання про склад числа, вміння писати цифру, рахувати в межах 9;

порівнювати числа.

Розвиваючі: розвивати спостережливість, зорову слухову пам'ять, увагу, логічне мислення, математичну мову;

Виховні: виховувати активність, повагу один до одного, дисципліну, самостійність, бажання вести здоровий спосіб життя.

Форми роботи:

- фронтальна

- колективна

- самостійна

- диференційована

Методи:

- наочний

- діалог

- бесіда

- практична робота

- самостійна робота

Тип уроку: Відкриття нового

Форма: Класно - урочна.

Технології: проблемно - діалогічного мислення, особистісно - орієнтована.

Хід уроку

І. Організація класу

Дзвінко пролунав дзвінок -

Починаємо урок.

Слухаємо, вивчаємо,

Ні хвилини не гаємо!

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

1.Графічний диктант

Всі пишуть у зошитах - один учень біля дошки.



2. Орієнтація в числовому ряду

Діти користуються числовими віялами.

- Покажіть число, яке стоїть між 3 і 5.

- Покажіть наступне число 5.

- Покажіть попереднє число 4.

- Яке число стоїть зліва від 3.

- Яке число стоїть справа від 6.

3.Математичний диктант

  • Запишіть ті числа, які я буду називати в назвах казок:

«Один палець», «Дві кізочки», «Троє поросят», «Чотири рясні дощі», «П'ять бажань», «Про змія, у якого шість голів», «Сім козаків і восьмий отаман», «Дев'ять братів і десята сестра Галя»(1,2,3,4,5,6,7,8,9).


4.Порівняння чисел.


III. Вивчення нового матеріалу.

  1. Вірш - загадка.

  • Прослухайте уважно вірш.

  • З яким новим числом ми познайомимось на уроці?

Цифра 9 чи дев`ятка -

Наче в цирку акробатка,

Сторчака як повернуся,

Зразу шісткой обернуся

- З яким числом ми познайомимось на уроці? ( З числом 9.)

2. Утворення числа 9.

- На якому місці стоїть число 9?

- Яке число стоїть перед9?

- Яке число більше 8 або 9?

- На скільки більше?

Фізхвилинка

Хлопчики й дівчатка зробимо зарядку

Руки вбоки, вгору, вниз,

Раз, два, три - не помились.

У долоні хлоп - хлоп,

І ногами топ-топ.

Мов годинник зробим так:

Тік-так, тік-так.

Тихо сіли на стільці,

Скажу вам : «Молодці!»

IV. Первинне закріплення.

1.Робота з підручником (ст.35)

Завдання №1

- Поясніть, як утворилося число 9? Прочитай рівність.

Завдання № 2

- Скільки жовтих листочків? (9)

- Скільки зелених листочків? (6)

- Яких більше? На скільки?

- Скільки жовтих листочків на другому малюнку? (3)

- Скільки зелених листочків? (9)

- Яких більше?На скільки?

2. Робота в зошиті.

1)Пояснення вчителя про написання цифри 9.

Показ на комп`ютері.

2) Письмо цифри 9 у повітрі.

3) Письмо цифри 9 у зошиті.

4)Складання прикладів на додавання (біля дошки діти викладають фігури геометричні, а потім складають приклади, записуючи в зошити, а один на дошці).

=

+

2 + 5 = 7



+

4 + 2 = 6

5) Написання прикладів на додавання (у зошиті)

Фізхвилинка для очей - комп`ютер.

6) Естафета з прикладами на додавання (І варіант з кожного ряду)

7) Гра «Весела лічба» (ІІ варіант з кожного ряду)

7

2

4

9

5

1

3

8

6



І команда ІІ команда ІІІ команда 4+3+1= 5 +2= 5+1=

7 - 1= 3+4= 3+5=

2+4= 6 +1= 7+1=

3+2+1= 5+1+1= 5+3=

6+0= 2+5= 4+4=

2.Робота над задачею(усно).

Білочка взяла у лапки 1 горішок. Біля неї лежить ще 1.Скільки горішків знайшла білочка?Складіть приклад.

1+1=2(горіха)

3.Робота з геометричним матеріалом

Подивіться на дошку. Які геометричні фігури ви бачите?( круг, квадрат, прямокутник, трикутник)

- Візьміть 9 фігур , придумайте свою іграшку або тварину.

V. Підсумок уроку.

- Згадайте, якою була тема нашого уроку.

- Чи досягли мети уроку?

- Що нам допомогло?

- З яким настроєм закінчуєте урок?

- Що сподобалося на уроці?

- Як ви гадаєте, як ми попрацювали?

- Я хочу Вам подякувати за роботу на уроці і кожному подарувати від білочки горішок.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал